Skocz do zawartości

ArtiStereo

Recommended Posts

Witam.

 

Prosił bym o pomoc w doborze sprzętu.

Mam do wydania powiedzmy 2000 zł, biorę pod uwagę sprzęt nowy ale także używany może nawet to lepsza opcja ze względu na mały budżet.

Chciał bym kupić wzmacniacz i 2 kolumny z czasem dołożyć subwoofer którego na razie w koszty nie liczę. Dobrze żeby w późniejszym czasie dało się go podłączyć do zestawu.

Chciał bym żeby zestaw nadawał się do oglądania filmów i słuchania muzyki. Zostaw był by podłączony do tv skoro już by był chciał bym żeby nawet oglądanie telewizji leciało tą drogą a nie z głośników telewizyjnych.

Pokój to salon z kuchnia i jadalnia 50 m^2 poniżej dołączam rysunek jak to wygląda.

Jestem z Warszawy, przeglądałem też allegro ale tam jest tyle tego że nie jestem w stanie określić czego szukam. Zbyt duży wybór żeby o wszystkim coś przeczytać i się rozeznać.

 

Proszę o jakieś porady co w tej cenie można rozsądnego kupić.

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie jest duży, szczególnie że pomieszczenie nie jest małe. Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie czegoś używanego, ale z pewnego źródła. Jeśli to się nie uda, z mojej strony mogę zaproponować fabrycznie nowy zestaw, złożony ze wzmacniacza Yamaha A-S201 połączonego z kolumnami STX Electrino 150 lub troszeczkę drożej z Pylon Audio Pearl 25. To konfiguracje uniwersalne, które będą w stanie dobrze nagłośnić Twój salon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pierwszą propozycje przyjrzę się temu zestawowi. 

Jak by ktoś jeszcze miał jakieś propozycje to śmiało piszcie :)

 

Może ktoś by coś zaproponował z używanych? Wtedy pewnie mógł bym kupic cos lepszego w tej samej cenie.

PS: Kolumny podłogowe

Edytowano przez ArtiStereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety tylko sprzęt używany. Mało tego. Będziesz się musiał napracować żeby to i tak grało. Nie wiem czy nie naciągając budżet.

Wzmak Harman hk 680, Denon pma860, Yamaha ax700, Pioneer 656

Kolumny klipsch f3, tannoy M5, mission m35i

Dac. Tu zostawiam otwarte pole co będzie.

I wtedy ma to sens grać. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki za odpowiedź.

Harman hk 680 - 1250 zł
Denon pma860 - ok 500 zł
Yamaha ax700 - 650 zł
Pioneer 656 500 - 600 zł

Takie ceny znalazłem na allegro używanych. Czemu Harman o tyle droższy niż reszta? Źle wyszukałem czy jest rzeczywiście znacząco lepszy od pozostałych?

klipsch f3 - nie znalazłem
tannoy M5 - nie znalazłem
mission m35i - 1920 zł - dobra cena?

 Ile ewentualnie te kolumny powinny kosztować używki? Jak bede szukać to już bede mieć jakiś punkt zaczepienia.

 

EDIT:

Tak sie jeszcze zastanawiam. Kupił bym wzmacniacz do 1000zł i powiedzmy kolumny jakieś do 1500. To budżet jednak 2500 nie 2000zł. 
Zastanawiam się jeszcze jak z ogladaniem filmów przez taki zestaw. Przydał by sie chyba jakiś wzmacniacz z pilotem zeby za kazdem razem nie trzeba było latać go włączać lub ściszyć czy zgłośnić.

Edytowano przez ArtiStereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArtiStereo napisał:

NAD C326BEE to wbrew zapewnieniom producenta sporo mocniejsza maszyna, w swojej cenie uważam go za jeden z najlepszych na rynku (mówię o cenach nowego- 1799zł). Z w/w jest to też zdecydowanie najmłodszy wzmak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie.

Jeżeli bym szukał wzmacniacza do 1000 zł używanego ale tak żeby miał już pilota i był wart tej ceny. To jakie modele powinienem obserwować?

Doradzicie coś? Wtedy jak bym znalazł coś ciekawego podrzucił bym jeszcze do oceny.

Na razie kupie wzmacniacz a za jakiś miesiąc kolumny. Wtedy budżet mi trochę wzrośnie a i czasu wiecej na znalezienie czegoś konkretnego

 

Co powiecie o tym?
http://allegro.pl/yamaha-ax-1070-flagowy-model-hi-end-i7372061708.html#thumb/11

tym
http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-ta-f570es-japan-2x-160wat-i7378805539.html

i z ciekawości o tym
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-audiolab-8000a-myslenice-i7368201705.html#thumb/1

Edytowano przez ArtiStereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2018 o 16:27, S4Home napisał:

...

Kolumny klipsch f3, tannoy M5, mission m35i

Dac. Tu zostawiam otwarte pole co będzie.

I wtedy ma to sens grać. 

 

Gdy napisałeś DAC myślałem że tu chodzi o jakaś firmę wzmacniaczy/głośników :)
Więc wracając do tematu juz wiem co to jest i teraz pytanie. W jakiej kwocie bedzię jakiś sensowny?

Kupować takie coś jest sens?? http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i6762425662.html

Póki co muzykę będę puszczać z laptopa z wyjścia słuchawkowego. Rozumiem że będzie znaczna różnica puszczając strumień przez DAC?

Jeszcze powiem tylko że kupiłem HK 680 powinienem mieć go w poniedziałek. Za jakiś miesiąc sie zgłoszę z prośba jeszcze o te głośniki do tego wzmaka. Na razie obserwuje internet czy pojawi sie coś z tego "Kolumny klipsch f3, tannoy M5, mission m35i " ale jak na razie bida. Jakie jeszcze kolumny mogę szukać do tego wzmacniacza?

 

EDIT: Co do DAC. Jak go podłączyć do kompa bo widze że przez wejscie sluchawkowe nie ma sensu bo dzwiek bedzie szedl przez zintegrowana karte dzwiekową. Wiec jakoś przez USB czy jak to rozwiązać. Musze szukać DAC z wejsciem USB albo hdmi?
I wtedy dokupić kabel USB-cinch? Do połaczenia tego wszystkiego?

Coś takiego bedzie ok? 
http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-fx-audio-dac-x3-dac-usb-wzmacniacz-i7000261625.html#thumb/2

Edytowano przez ArtiStereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to takie:
http://allegro.pl/klipsch-rf-62-rf62-jak-nowe-seria-reference-i7325867409.html

Ogólnie szukam już kolumn pod konkretnie HK680 bo taki kupiłem. Do tego chce na dniach kupić Cambridge dac 100

Zwiększyłem budżet do 2000zł na same kolumny oczywiście używane. W jakich jeszcze mogę się rozglądać żeby zestaw do siebie pasował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat gram na tych kolumnach. Kosztowały mnie nawet delikatnie więcej niż tutaj, choć rzeczywiście można je kupić w cenie ok. 1800. U mnie to gra na 20m w połączeniu z pionkiem A30 oraz maliną. Rock/metal. Mi pasuje. Wiem, że jasno, że skraje pasma itp. itd.  :)  Próbowałem nawet ostatnio nada c368, ale to była pomyłka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...