Skocz do zawartości

Kolumny / Monitorki do 1000-1200 zł


TooH

Recommended Posts

Witam 
Posiadam wzmacniacz Pionieer A-602r 
Chciałbym kupić jakieś  kolumienki / monitorki z dobrym dzwiękiem 
Czystym przedewszystkim i  zeby ten bejsik był  nie jakiś  duzy ale by nisko schodził

Na początku myslalem o Magnatach 673 jako monitorki ale teraz Wpadłem na STX F-360n      Co wy powiecie na to . 
Stx electricano 150 są  za drogie niestety ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, TooH napisał:

Coraz powazniej zaczynam sie zastanawiac nad 673 od magnata do 1000zl je kupie.  

 

@Top Hi-Fi jestem z Dabrowy Gorniczej takxe wszedzie mam daleko :( a aktualnie nie jestem mobilny.

Możemy wysłać Ci kolumny do domu, jeśli jesteś zainteresowany pisz na PW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Również stoję przed wyborem kolumn (skłaniam się ku podstawkowym). Typowałem sobie Indiana Line Nota 260X, Tannoy M2 (używane), Quantum 673, może używane Monitor Audio BR2. Obecnie mam kolumny od kina domowego, kupione kilka ładnych lat temu...generalnie słabizna, bo Koda AV 707 v.2 W kinie domowym sprawdziły się ok ale jako, że filmów oglądam ostatnimi czasy co kot napłakał, chciałem przejść na zestaw stereo i zacząć od kolumn. Dodam, że jestem też analogowcem i muzyki słucham głównie z winyli.

Obecne kolumny grają nieźle przy muzyce, gdzie instrumenty są wyraźnie odseparowane (klasyka typu Dire Straits, Pink Floyd). Gdy robi się głośniej (muza cięższa) kolumny jakby się gubiły. Robi się natłok dźwięków, który mnie męczy. Nie ma tej analityczności. Wydaje się tak, jakby kolumny nie miały "pary"

Pokój jest około 19 metrów, w kwadracie.

I teraz dochodząc do sedna....to co napędza te kolumny...amplituner Denon AVR-390. Wiem, marketowy ale kupowałem go okazyjnie, bardzo tanio i już szmat czasu temu.

I tu moje pytanie: czy przy tym amplitunerze warto zmieniać kolumny, czy może zostawić kolumny a celować w jakiś wzmacniacz? Idealnie by pewnie było kupić i wzmacniacz i kolumny ale tu może być ciężko z funduszami.

Czy możecie Państwo coś doradzić, zasugerować, naprowadzić ? Dodam jeszcze, że funkcje amplitunera wykorzystuję m.in. puszczając na niego dźwięk z TV (Tidal poprzez Chrome Cast).

 

Pozdrawiam

 

Bartek

 

Edytowano przez konraf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że z dwojga złego (kolumny vs. ampli) należałoby wymienić ampli.

 

Jeśli wzmacniacz to raczej się skłaniam ku sprzętowi używanemu, np.

http://allegro.pl/wzmacniacz-onkyo-integra-a-8450-od-audio-klinika-i7358085293.html

albo Integra A-8015.

 

To co pokazałeś fajne. Jak się ma do tego model niższy AS-301? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, konraf napisał:

Dzień dobry

 

Również stoję przed wyborem kolumn (skłaniam się ku podstawkowym). Typowałem sobie Indiana Line Nota 260X, Tannoy M2 (używane), Quantum 673, może używane Monitor Audio BR2. Obecnie mam kolumny od kina domowego, kupione kilka ładnych lat temu...generalnie słabizna, bo Koda AV 707 v.2 W kinie domowym sprawdziły się ok ale jako, że filmów oglądam ostatnimi czasy co kot napłakał, chciałem przejść na zestaw stereo i zacząć od kolumn. Dodam, że jestem też analogowcem i muzyki słucham głównie z winyli.

Obecne kolumny grają nieźle przy muzyce, gdzie instrumenty są wyraźnie odseparowane (klasyka typu Dire Straits, Pink Floyd). Gdy robi się głośniej (muza cięższa) kolumny jakby się gubiły. Robi się natłok dźwięków, który mnie męczy. Nie ma tej analityczności. Wydaje się tak, jakby kolumny nie miały "pary"

Pokój jest około 19 metrów, w kwadracie.

I teraz dochodząc do sedna....to co napędza te kolumny...amplituner Denon AVR-390. Wiem, marketowy ale kupowałem go okazyjnie, bardzo tanio i już szmat czasu temu.

I tu moje pytanie: czy przy tym amplitunerze warto zmieniać kolumny, czy może zostawić kolumny a celować w jakiś wzmacniacz? Idealnie by pewnie było kupić i wzmacniacz i kolumny ale tu może być ciężko z funduszami.

Czy możecie Państwo coś doradzić, zasugerować, naprowadzić ? Dodam jeszcze, że funkcje amplitunera wykorzystuję m.in. puszczając na niego dźwięk z TV (Tidal poprzez Chrome Cast).

 

Pozdrawiam

 

Bartek

 

A ja uważam że lepiej zacząć od wymiany kolumn i to właśnie którychś z tych które typowałeś, bo to właśnie głównie kolumny determinują brzmienie systemu. Amplituner taki jak AS-301 nie da dużej poprawy jakości dźwięku.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał Quantum 673 ( jeśli jest z nimi wszystko ok ) . W przypadku głośników gwarancja zwykle jest mało przydatna, bo to co się psuje prawie zawsze nie podlega gwarancji. Zwykle uszkodzenia głośników są wynikiem ich przeciążenia lub mechanicznych uszkodzeń przez nieuwagę, dzieci lub zwierzęta.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakiekolwiek kable głośnikowe to najpierw posłuchaj na nich. Lepsze kable dobrze jest dopasować brzmieniowo do sprzętu który się ma, bo można kupić coś co bardziej popsuje brzmienie niż je poprawi. Często spotykam się z sytuacją gdzie ktoś narzeka że mu w sprzęcie doskwiera zbyt agresywne granie, a kupił kable które to potęgują. Bywa też odwrotnie. Sprzedawcy często piszą ze dobrze jest kupić od razu drogie kable , bo to inwestycja w dźwięk. Gorzej jeśli jest nietrafiona :) .

Ten przewód za 2,7 2,5mmkw powinien być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie mam niestety zadnych ; (   
Te z tonsilków były juz razem z głosnikami :P
Teraz nie wiem  jaką  długość kupić haha 

 5 metrów na jeden głosnik styka ?

A  druga sprawa   

 uzywać korektora do tych Magnatów ? Czy lepiej zeby grały na czysto   
bo posiadam Diore FS 042

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...