Skocz do zawartości

Kolumny / Monitorki do 1000-1200 zł


TooH

Recommended Posts

A tak poważniej, to różne rzeczy ludzie robią z kolumnami. Są tacy którzy stawiają je gdziekolwiek. Spotkałem się z sytuacją gdy niewielkie kolumny grały z za zamkniętej szybą szafki pod tv, niektórzy je wieszają na ścianach, inni kładą na szafę. Zwykle wtedy jakoś tam grają. Po to są standy aby mogły znaleźć się w odpowiedniej odległości od powierzchni odbijających dźwięk i aby można je było umieścić na odpowiedniej wysokości. Zwykle głośnik wysokotonowy powinien znaleźć się na wysokości zbliżonej do uszu siedzącego przed nimi słuchacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Zrób sobie na wymiar. Tombase.

Masz w Krakowie takiego speca co je robi. My parę u niego kupiliśmy. 

Piotrek

Tombase? No nie żartuj. Jest masa niezadowolonych użytkowników. Wystarczy wpisać w google tombase i poczytać, na sąsiednim forum swego czasu było głośno o ich dokonaniach.

Edytowano przez Top Hi-Fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Top Hi-Fi napisał:

Tombase? No nie żartuj. Jest masa niezadowolonych użytkowników. Wystarczy wpisać w google tombase i poczytać, na sąsiednim forum swego czasu było głośno o ich dokonaniach.

Owszem wiem. Zachęcam do lektury. W ostatnim czasie zakupiliśmy u nich dwie konstrukcje. Mogę wam przesłać zdjecia. Idzie się z gościem dogadać. Nie wiem jak z wysyłką ale na miejscu można absolutnie wszystko wytknąć. My śmiało polecamy z praktyki nie z opinią forum.

17 godzin temu, TooH napisał:

 Ok manganty doszły , znalazłem jakiś pogmatwane  przewody glosnikowe i za cholere nie moge dojść który to "-"  a który "+"  .....
A nie mam zadnej bateryjki zeby sprawdzić ... a kabel ma p oand 5 metry ..

No nie rób z siebie :P wiesz. To jest kabel. Jedz od początku za jedną żyła to będziesz wiedział która to na drugim końcu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Owszem wiem. Zachęcam do lektury. W ostatnim czasie zakupiliśmy u nich dwie konstrukcje. Mogę wam przesłać zdjecia. Idzie się z gościem dogadać. Nie wiem jak z wysyłką ale na miejscu można absolutnie wszystko wytknąć. My śmiało polecamy z praktyki nie z opinią forum.

Nasz klient kupił u niego stolik, widziałem to na żywo. Jeśli się poprawił to fajnie, ale jeszcze do niedawna była tragedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Od ostatniego czasu, gdy pytałem o wybór kolumn trochę wody upłynęło. W tym czasie pozbyłem się swojego budżetowego amplitunera Denon i kupiłem wzmacniacz NAD 3130.
Teraz czas na kolumny. Jakiś czas temu byłem na odsłuchach. Słuchałem m.in. Pylon Audio Pearl Monitor, Pylona Opal Monitor i jakieś MA (ale nie pamiętam modelu). Generalnie Pylon Pearl bardzo mi przypasowały. Problem w tym, że słuchałem ich wtedy na tym starym amplitunerze.

NAD jak wiadomo ma specyficzne brzmienie, które się albo lubi albo nie. Mi akurat odpowiada. Do rzeczy jednak. Obecnie pod uwagę biorę takie kolumny jak:

1. Pylon Audio Pearl Monitor

2. Dali Spektor 2

3. Wharfedale Diamond 220

4. Polk Audio TSx 110B

Wszystkie mieszczą się w budżecie pi razy oko 1000 zł.

Czy uważacie, że Pylon to byłby tu dobry wybór, czy jednak postawić na innych kandydatów?

Obecnie jadę na kolumnach od kina domowego (KODA AV707 v2), które będę sprzedawał. Kolumny te w połączeniu z NAD trochę gubią się na basie. Na moje ucho, za dużo tego jest i za bardzo dudni. Zapewne więc te kolumny są za duże, do tego mają bass reflex przy samej podłodze (jest może z 5-10 cm od ziemi).

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki, opinie.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Podczas odsłuchów te Pylon wydawały mi się ciepłe, z dość mięsistym basem. NAD 3130 sam w sobie też jest podobny, sporo basu i brzmienie raczej ciepłe (niektórzy by je nazwali "rozlazłe").

Dali Spektor 3 - nie wiem czy problemem nie będzie ich niska skuteczność (efektywność), 84dB. Z tego co wiem, im niższa efektywność, tym wymagany mocniejszy wzmacniacz, a NAD 3130 nie należy do mocarzy.

Edytowano przez konraf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja bym postawił monitory BW 602 S3. można je kupić w tych okolicach cenowych, o których pisze autor postu. Na jakiejś aukcji były niedawno w komplecie z podstawkami z 1300 zł  https://allegro.pl/b-w-bowers-wilkins-dm602-s3-i7555574011.html.

Edytowano przez chemikost
link
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...