Skocz do zawartości

Zestaw audio pod TV Sony Smart TV


sekacz19

Recommended Posts

Witajcie. Kupiłem parę miesięcy telewizor Sony KDL40-WE660 i jestem z niego zadowolony. Lecz brakuje mi zestawu audio który to połączy ze sobą. Głównie oglądam na nim filmy, słucham muzyki z youtube lecz też podłączam konsolę PlayStation lub laptopa by w coś pograć. Czyli generalnie do wszystkiego. Zależy mi na jak najlepszym zestawie i biorę pod uwagę zestaw do 1500 zł, chyba że będzie sens dopłacę max 500 zł. Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku i basie.

Jak robiłem meble, nie pomyślałem o zestawie audio, że będę chciał dołożyć i sobie sprawę uwaliłem. Przez co odpada mi zestaw 5.1 ze stojącymi głośnikami na podłodze (lecz może coś z małymi głośnikami?). Pomiędzy szafami mam 90 cm luzu. Między szafami a komodą jest po 5-6 cm.

Pokój jest 3.3m x 3.3m. 

Co polecacie w tym wypadku? 

tmp-cam-1081047876.jpg

Edytowano przez sekacz19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY BDV-E2100
JBL Cinema SB 250 (SB-250)
Samsung HT-H5500 a czy coś z tych kin,soundbarów nadaje się do czegokolwiek? 

Masz link do poleconego przez Ciebie zestawu? Bo jak patrzę w sklepach to te 2 tys znacznie przekracza :/

Chyba że nowy aplituner plus głośniki używane 

Edytowano przez sekacz19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawa jest do przemyślenia lecz chciałbym 5.1. A co do rozstawienia rzucę okiem,może coś mi się rzuci w oko, jakaś wizja :)

I czy jest możliwość przerobienia czystych kabli od głośników ( z głośnika wychodzą dwa czyste przewody które się wpina w zatrzaski) na pojedyncze wtyczki rca ? 

https://sklep.avt.pl/wtyk-cinch-czerwony.html 

Mam u rodzicow amplituner sony i głośniki hitachi i ciągle trzeba te kable w zatrzaskach poprawiać i to denerwuje. Chciałem to przerobić bo są wejścia rca z tyłu.

Edytowano przez sekacz19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostawię tak jak są, gra to naprawdę fajnie a jak mam stracić na jakości, to wole to zostawić w spokoju. Znalazłem kolumny magnat 5.1 z serii stylus 5000a. Głośniczki są małe takie jak chce. Wystarczą w zupełności do tego co chcę? Wiadomo amplituner muszę kupić też :) Lecz za nim pojadę pod koniec tygodnia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają 3 lata z tego co mówi gość. Niestety nie mam jak sprawdzić lecz 300 zł to nie dramat. Amplituner będzie jutro Yamaha RX-V383 (muszą mi sprowadzić bo dużo się sprzedaje ich :D ) i będę zestaw składać do gotowego :) W razie czego pomożecie podłączyć?

Edytowano przez sekacz19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2018 o 08:19, S4Home napisał:

Pomogę.

Mam pytanie, mam w TV wyjście Digital Audio i takie oto urządzenie,jaki potrzebuję kabel by podłączyć amplituner do TV? Czy lepiej po hdmi z ARC?  Proszę konkrety odnośnie jednego jak i drugiego rozwiązania, dlaczego tak, dlaczego nie, co lepiej

tmp-cam-1641008939.jpg

Edytowano przez sekacz19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Ok, jest wszystko. Teraz pytanie. Sub ma kabel podwójny rca i gdzie go wpiąć w amplituner? Jak z tego co widzę jest tylko jeden wtyk na suba. Głośniki wiem jak, wg instrukcji na obrazku,hdmi, antena to wiem. Tylko ten sub mnie zastanawiaimageproxy.php?img=&key=a0dd6cd1479d3e2d

IMG_20180613_152529.jpg

IMG_20180613_152604.jpg

Dobra sprawa załatwiona. Wszystko złożone. Zasugerowałem się tym rozstawem bez sbl i sbr. Reszta identycznie. 

Wielkie dzięki za podsunięcie zestawu. Gra wyśmienicie. Została mi tylko konfiguracja odległości i decybele i finish lecz to jutro. Temat zamykam.

Yamaha RX-V383 i Magnat Stylus 5000A :)

Pict-SP-Layout-9.1-FH_IEDGILpnyuwtyq.png

Edytowano przez sekacz19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kablem Y, tak wydało mi się najlepiej intuicyjnie. Skoro tutaj dwa a tam jeden. Melodika 180 zł 5 m bo tyle mi było potrzebne. Reszta do głośników 2x2.5 mm kable firmy na L ale nie pamiętam już. A te wejścia high level input w subie od czego są?

Edytowano przez sekacz19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...