Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

Jeżeli temat w złym miejscu- proszę o przeniesienie. Od niedawna stałem się posiadaczem kompletu Rotel A12 + Rotel T14. Od początku po połączeniu mam problem ze sterowaniem. Podłączyłem wszystko przez Rotel Link, żeby sterować pilotem od A12 wszystkim. Niestety stacji radia nie mogę zmieniać, ewentualnie podpatrzeć jakie są.Przycisk ok nie działa, aby zatwierdzić wybór. Kolejnym problemem jest brak wyszukiwania urządzenia przez Iphona. Nie znajduję ani przez aplikację Rotel Remote, ani Przez dedykowaną Rotel 14. Może robię coś nie tak, może coś w ustawieniach, jeżeli ktoś spotkał się z takim problemem to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

@alyz82 Zacznij od zainstalowania aplikacji Play-Fi na Iphone. To z niej będziesz korzystał aby sterować całym systemem. Musisz przejść przez proces konfiguracji- po włączeniu T14 wybierz źródło PlayFi i guzikiem z tyłu obudowy (ten obok świecącej się lampki) przytrzymaj tak długo, aż na wyświetlaczu pojawi się setup. W ustawieniach w wyborze sieci wifi pojawi Ci się urządzenie PlayFi (tutaj uzbrój się w cierpliwość, na każdy krok trzeba poczekać do 90s). Po połączeniu masz skonfigurowane urządzenie. 

Łącząc się Rotel Linkiem (z out w T14 do in w A12) za pomocą aplikacji możesz sterować głośnością. Sama apka PlayFi działa bardzo fajnie, na duży plus TIDAL który działa w natywnej aplikacji. Z tej aplikacji sterujesz radiem internetowym itd.

W razie problemów dawaj znać, ja dosłownie przed chwilą skonfigurowałem T14+A12, także na pewno da się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Play-fi śmiga aż miło, dziwi mnie że na laptopie wersja jest strasznie okrojona, i trzeba wykupić premium żeby mieć to samo co na Iphonie. Chyba że dokupię Ipada ;-) Sterowanie głośnością z tej aplikacji też działa. Tylko dlaczego nie działają aplikacje Rotela, a obsługa bez Iphona zwykłego radia staje się bez dwóch pilotów niemożliwa. Z tego co wyczytałem powinienem mieć możliwość sterować wszystkim za pomocą pilota A12. Włączać i wyłączać również.

Na chwile obecną wielkie dzięki, a może jeszcze coś wymyślisz, bo nie sądzę żeby tak miało być. Może kabel Rotel Link uszkodzony, ale wtedy nie działało by sterowanie prze Play-Fi. Nie wiem, z jakiego miasta reprezentujesz sklep, bo próbowałem się kontaktować ze sklepem online skąd kupowałem sprzęt, czy odziałem chyba z Warszawy ( tam skierowano mnie z Audio Klan) i po dwóch tygodniach cisza. Także szacunek za zainteresowanie tematem i pozytywne reprezentowanie firmy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, alyz82 napisał:

Cześć

Play-fi śmiga aż miło, dziwi mnie że na laptopie wersja jest strasznie okrojona, i trzeba wykupić premium żeby mieć to samo co na Iphonie. Chyba że dokupię Ipada ;-) Sterowanie głośnością z tej aplikacji też działa. Tylko dlaczego nie działają aplikacje Rotela, a obsługa bez Iphona zwykłego radia staje się bez dwóch pilotów niemożliwa. Z tego co wyczytałem powinienem mieć możliwość sterować wszystkim za pomocą pilota A12. Włączać i wyłączać również.

Na chwile obecną wielkie dzięki, a może jeszcze coś wymyślisz, bo nie sądzę żeby tak miało być. Może kabel Rotel Link uszkodzony, ale wtedy nie działało by sterowanie prze Play-Fi. Nie wiem, z jakiego miasta reprezentujesz sklep, bo próbowałem się kontaktować ze sklepem online skąd kupowałem sprzęt, czy odziałem chyba z Warszawy ( tam skierowano mnie z Audio Klan) i po dwóch tygodniach cisza. Także szacunek za zainteresowanie tematem i pozytywne reprezentowanie firmy.

Pozdrawiam

Aby włączyć/ wyłączyć system z 1 pilota potrzebujesz kolejnego przewodu (takiego samego jak do rotel link). Podpinasz z A12 trigger out a w T14 trigger in.

Co do aplikacji Rotelowskiej- mam ten sam problem. Sprawę wczoraj zgłosiłem do producenta, aktualnie czekam na odpowiedź. 

Pozdrowienia z  Top Hi-Fi Poznań Woźna. Napisz mi dokładnie kto nie dał odpowiedzi, już ja się nimi zajmę :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, w instrukcji mamy informację "Podłączenie kabli do złączy sterujących 12 V blokuje przesył komend Rotel Link. Nie podłączać kabla
sterującego 12 V, jeżeli używane jest złącze Rotel Link.".

Ja natomiast, nie czytając wcześniej instrukcji podłączyłem to nieprawidłowo (czyli zarówno Rotel Link jak i Trigger). I u mnie nadal działa sterowanie głośnością z aplikacji PlayFi oraz wyłączanie obydwu urządzeń z pilota od A12.  

 

@alyz82 sprawa wyjaśniona. Aplikacja Rotel 14 jest przeznaczona dla Rotela A14 (jedyny model całej serii który jest wyposażony w wejście LAN). Jeśli zepniesz A14 + t14 rotel linkiem, za pomocą tej aplikacji można sterować T14. 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich Forumowiczów.

Podepnę się pod temat dotyczący aplikacji Rotel Remote.

Szczęśliwy posiadacz A14 i aplikacji o tymże numerze, nie mogę się połączyć ani z iOS-a, ani z Antka >:(

Apka mieli bez widocznego efektu.

Wzmacniacz podpięty po lanie, w menu status "połączony", co robię ja lub rotek nie tak?

Pozdrawiam,

 

ps. Rotel Link i Trigger podłączyłem razem bez wahania... działa :) Pilot A14 obsługuje on/off, sterowanie cd, t14 jeszcze testuje...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pytałeś w miejscu skąd brałeś sprzęt? Ja poza forum ( Top Hi-Fi Poznań ) do dnia dzisiejszego czekam na odpowiedzi z miejsca zakupu. Co prawda mam A12, ale to nie znaczy że nie należy mi się odpowiedź chociażby  - Panie, za słaby model, na tym nie działa.

Jakbyś coś się dowiedział to daj znać, może kiedyś zamienię na A14.

Dziwne że trzeba podłączać wbrew instrukcji żeby działało sterowanie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 5.06.2018 o 15:24, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Cześć,

 

@alyz82 Zacznij od zainstalowania aplikacji Play-Fi na Iphone. To z niej będziesz korzystał aby sterować całym systemem. Musisz przejść przez proces konfiguracji- po włączeniu T14 wybierz źródło PlayFi i guzikiem z tyłu obudowy (ten obok świecącej się lampki) przytrzymaj tak długo, aż na wyświetlaczu pojawi się setup. W ustawieniach w wyborze sieci wifi pojawi Ci się urządzenie PlayFi (tutaj uzbrój się w cierpliwość, na każdy krok trzeba poczekać do 90s). Po połączeniu masz skonfigurowane urządzenie. 

Łącząc się Rotel Linkiem (z out w T14 do in w A12) za pomocą aplikacji możesz sterować głośnością. Sama apka PlayFi działa bardzo fajnie, na duży plus TIDAL który działa w natywnej aplikacji. Z tej aplikacji sterujesz radiem internetowym itd.

W razie problemów dawaj znać, ja dosłownie przed chwilą skonfigurowałem T14+A12, także na pewno da się :)

Kurcze jak fajnie znaleźć kogoś kto zna tę aplikację. Jak można się z Tobą skontaktować? Mam mały problem z t14 i nic nie wskurałem a temat jest upierdliwy jak na tę klasę sprzętu.  Najnowszy soft i dalej to samo. Radio fm po włączeniu urządzenia nie zawsze się załącza- jest zawieszone,  play fi też. Dopiero ponownie właczenie urządzenia lub przełączenie na dab i z spowrotem rozwiązuje problem.  Najzabawniejsze jest to że nie ma tym reguły,  odbywa się losowo jakby czasem poprostu nie zaskakiwał. 

Dnia 28.06.2018 o 22:16, Diora_4422 napisał:

cześć,

alyz82, tam gdzie brałem mam na razie inny temat do załatwienia, związany z t14. Jak go pozytywnie zakończę, będę brał się za apki. Dam znać czy wyszedłem z tarczą czy na ...

pozdrawiam,

 

Diora jak się z Tobą skontaktować? Chciałbym zasięgnąć języka:-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...