Skocz do zawartości

R-n303d vs r-n402d


Damian13

Recommended Posts

Jestem po pierwszych odsłuchach . Porównałem 402,602 i Sx-n30 - kolumny nota 550.  I teraz mam mętlik. W sumie to już miałem brać ,ale w ostatniej chwili się wycofałem bo muszę przemyśleć. Moje przemyślenia : Sx-n 30 z nota 550 mi absolutnie nie pasuje , zagrał najgorzej, Dźwięk wycofany, tak jak by coś go tłamsiło. R-n402 gra fajnie ale to już wcześniej sprawdziłem. R-n602 według mnie zagrał najlepiej. Jednak sądziłem ,że różnica między 402 będzie większa. Pewnie wąskim gardłem były kolumny. Nie wiem jakie kolumny w tej cenie można by było jeszcze odsłuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2018 o 21:09, Damian13 napisał:

Jestem po pierwszych odsłuchach . Porównałem 402,602 i Sx-n30 - kolumny nota 550.  I teraz mam mętlik. W sumie to już miałem brać ,ale w ostatniej chwili się wycofałem bo muszę przemyśleć. Moje przemyślenia : Sx-n 30 z nota 550 mi absolutnie nie pasuje , zagrał najgorzej, Dźwięk wycofany, tak jak by coś go tłamsiło. R-n402 gra fajnie ale to już wcześniej sprawdziłem. R-n602 według mnie zagrał najlepiej. Jednak sądziłem ,że różnica między 402 będzie większa. Pewnie wąskim gardłem były kolumny. Nie wiem jakie kolumny w tej cenie można by było jeszcze odsłuchać?

Dlatego nie lubię tego typu porad. Ja też przymierzałem się do zakupu pioneera sx n30dab lub onkyo 8150 ponieważ na forach wszyscy piszą że lepiej zagra niż yamaha rn 303d. Po odsłuchu okazało się że rn 303d zagrał najlepiej z zensorami 7. Pewnie 602, zagra lepiej ale wolałem dołożyć więcej do kolumn niż do amplitunera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było do Piotrs

4 godziny temu, Piotrs napisał:

Dlatego nie lubię tego typu porad. Ja też przymierzałem się do zakupu pioneera sx n30dab lub onkyo 8150 ponieważ na forach wszyscy piszą że lepiej zagra niż yamaha rn 303d. Po odsłuchu okazało się że rn 303d zagrał najlepiej z zensorami 7. Pewnie 602, zagra lepiej ale wolałem dołożyć więcej do kolumn niż do amplitunera.

Pioneer SX-N30AE i Onkyo 8150

4 godziny temu, Elizjum7919. napisał:

No bo zagrają lepiej ale każdy ma inny gust i coś innego mu się podoba.

 

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dziś podjęłam decyzję i kupiłem jednak r-n402d + nota 550. Dlaczego?

- kwestia ceny , według mnie to był najbardziej optymalny zestaw z tych o których rozmawialiśmy

- r-n 602 według mnie lepiej brać z lepszymi kolumnami co wiąże się z kasą oczywiście.

Można by wziąść na zapas 602 ,ale stwierdziłem że jak będę coś zmieniał to ten sprzęt dam córce a kupię wtedy lepszy cały komplet. Biorąc pod uwagę że przesiadłem się z głośników 2.1 za 250 zł to już sobie wyobrażacie jaki jest skok w jakości. Co ciekawe przed zakupem jeszcze ich słuchałem i po zamontowaniu w domu wydaje mi się że grają lepiej ( pewnie inne pomieszczenie itd)

Muza ekstra, filmy też. Bałem się że będę potrzebował subwoofera , myliłem się.

Reasumując dziękuję wszystkim na forum za podpowiedzi i sugestię.

 

P.s. pozdrawiam Q21 w Pabianicach.

 

Temat do zamknięcia. Dziękuję.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 4.06.2018 o 21:52, Q21 napisał:

Yamaha R-N303D w stosunku do R-N402D poza uboższym wyposażeniem, niestety różni się także dźwiękowo. Jeśli tylko budżet pozwoli, gorąco namawiam na zestaw oparty na R-N402D.

Zresztą zapraszam na odsłuchy i wyceny dla forumowicza.

A budową te dwa modele się różnią? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
11 godzin temu, Tomki33 napisał:

Witam! Od roku jestem właścicielem tego amplitunera jednak mam problem bo się wyłącza podczas głośniejszego słuchania pow. 70 na skali. Dodam, że w komplecie pracują kolumny  Pure acoustics NOVA 6F. Pomóżcie, jak temu zaradzić.

Czytaj wyżej.

Moim zdaniem tani Ampli zawsze będzie miał problem z wysterowaniem bardziej wymagających kolumn. 

Jeżeli używasz funkcji sieciowych to wydajny prądowo wzmacniacz + tani streamer + porządny dac. Tanie amplitunery osobiście bym sobie darował.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz już go mam i myślałem, że ktoś też miał podobny problem i wie jak temu zaradzić... czyli siąść i płakać bo kupiłem tani amplituner.  Czy to oznacza, że te ampli mają wadę i poprostu tak już musi być? Słuchanie muzy tylko po cichu?

48 minut temu, terracan1929 napisał:

Bo amplituner masz 8 Ohm, a te kolumny 8 nie mają na pewno. Tak będzie się działo, przy głośnym słuchaniu.

Albo zmień ampli na taki z wyjściem 4 Ohm, albo kolumny na takie,które mają naprawdę 8 Ohm. Ale takich raczej nie dostaniesz.....w podobnym budżecie.

W specyfikacji kolumn napisane jak byk 8 Ohm. Czyli przed zakupem kolumn jak sprawdzić czy naprawdę są 8 Ohm skoro to nieprawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej tego typu problem występuje w przypadku kiedy jest problem z impedancją kolumn i przy niskich poziomach głośności problemu nie będzie a w przypadku kiedy wejdziesz na wyższy poziom głośności to wtedy będzie działał bezpiecznik, który powoduje reset mikroprocesora, aby nie uszkodzić końcówek mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomki33 napisał:

No teraz już go mam i myślałem, że ktoś też miał podobny problem i wie jak temu zaradzić... czyli siąść i płakać bo kupiłem tani amplituner.  Czy to oznacza, że te ampli mają wadę i poprostu tak już musi być? Słuchanie muzy tylko po cichu?

W specyfikacji kolumn napisane jak byk 8 Ohm. Czyli przed zakupem kolumn jak sprawdzić czy naprawdę są 8 Ohm skoro to nieprawda?

Amplituner nie ma wady. Po prostu tańsze amplitunery nie mają odpowiedniego zasilania do napędzania kolumn 4 Ohm. i dlatego producent podaje ,że impedancja kolumn ma mieć 8 Ohm. Jeśli podłączysz kolumny 4 Ohm, to aby je napędzić, ampli musi podać dwa razy większe napięcie niż by to miało miesjce w przypadku kolumn 8 Ohmowych. A nie dysponuje odpowiednim zapasem mocy. I stąd ten problem.

Co do kolumn i podawanej impedancji, to drożsi "markowi" producenci podają jak jest faktycznie. W przypadku kolumn tańszych, bardzo często (może nawet zawsze) podają zawyżone/zmyślone dane. tyczy się to zarówno impedancji jak i  skuteczności kolumn.

Ile mają twoje obecne kolumny ? Poszukaj w necie, może ktoś robił testy,pomiary ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, terracan1929 napisał:

Amplituner nie ma wady. Po prostu tańsze amplitunery nie mają odpowiedniego zasilania do napędzania kolumn 4 Ohm. i dlatego producent podaje ,że impedancja kolumn ma mieć 8 Ohm. Jeśli podłączysz kolumny 4 Ohm, to aby je napędzić, ampli musi podać dwa razy większe napięcie niż by to miało miesjce w przypadku kolumn 8 Ohmowych. A nie dysponuje odpowiednim zapasem mocy. I stąd ten problem.

Co do kolumn i podawanej impedancji, to drożsi "markowi" producenci podają jak jest faktycznie. W przypadku kolumn tańszych, bardzo często (może nawet zawsze) podają zawyżone/zmyślone dane. tyczy się to zarówno impedancji jak i  skuteczności kolumn.

Ile mają twoje obecne kolumny ? Poszukaj w necie, może ktoś robił testy,pomiary ?

 

Nie dodałem na wstępie, że sprzęt gra na max głośności przez jakiś czas ok 1 godz. potem mocno jest nagrzany (obudowa z góry) i wtedy się wyłącza i gra do  70 w  skali  czyli chyba nie kolumny są problemem a przegrzewanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomki33 napisał:

Nie dodałem na wstępie, że sprzęt gra na max głośności przez jakiś czas ok 1 godz. potem mocno jest nagrzany (obudowa z góry) i wtedy się wyłącza i gra do  70 w  skali  czyli chyba nie kolumny są problemem a przegrzewanie.

No dokładnie jak pisałem. Ampli się nagrzewa, bo musi wytworzyć 2 razy więcej prądu. A wyłącza się, bo działa zabezpieczenie termiczne.

Nic nie zrobisz. Chcesz sluchać glośno - kup tak jak kolega wyżej podpowiedział- wzmacniacz AS 500 lub AS 501 , albo jeśli chcesz mieć amplituner to R-N 602. Tam masz przełącnik na 4 Ohm.

ALbo zmień kolumny na faktyczne 8 Ohm. Ale z tym będzie ci trudniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

No dokładnie jak pisałem. Ampli się nagrzewa, bo musi wytworzyć 2 razy więcej prądu. A wyłącza się, bo działa zabezpieczenie termiczne.

Nic nie zrobisz. Chcesz sluchać glośno - kup tak jak kolega wyżej podpowiedział- wzmacniacz AS 500 lub AS 501 , albo jeśli chcesz mieć amplituner to R-N 602. Tam masz przełącnik na 4 Ohm.

ALbo zmień kolumny na faktyczne 8 Ohm. Ale z tym będzie ci trudniej.

 

Czyli ten co mam to do kuchni radia słuchać a kupić A-S 500 mi zostaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, terracan1929 napisał:

Co do kolumn i podawanej impedancji, to drożsi "markowi" producenci podają jak jest faktycznie. W przypadku kolumn tańszych, bardzo często (może nawet zawsze) podają zawyżone/zmyślone dane. tyczy się to zarówno impedancji jak i  skuteczności kolumn.

Nieprawda, oszukują jedni i drudzy. Powiem więcej, że Ci "markowi" nawet więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...