Skocz do zawartości

Stereo z minimum kabli a może całkiem bezprzewodowe czyli dylemat co wybrać: yamaha, sonos czy bose?


Aga O.

Recommended Posts

Dzień dobry,

poszukuje niedużego sprzętu do odsłuchu muzyki głównie z iPhone, ipad, radia internetowego z Ew. Opcja podłączenia do tv. Przeczytałam mnóstwo artykułów i to był chyba błąd. 

Pokoj ok 18 mkw. Sprzęt z podłączeniem do wifi i minimum kabli. Mam alergie na kurz a tak żartem to alergie na widok kabli na podłodze. Nie mam tv ale to zakup w drugiej kolejności w celu oglądania filmów z serwisów takich jak no vod. Tym samym chciałabym aby sprzęt miał ich podłączenia do tv ale nie z poziomu gniazda słuchawkowego :-) 

ogladalam sonos play1, play5, zestawy yamahy razem z  Soubdbarami. Fajne ale drogie. Na początek mam do wydania max 2000 zł aby później moc rozbudować zestaw. 

Szukajac w sieci natknęłam się na yamahe Yamaha MusicCast R-N303D (czarny), Indiana Line Nota 260 X (orzech). Owszem ma to kable ale mogę rozszerzyć o głośniki bezprzewodowe i stworzyc cała sieć domowa. 

Jesli chodzi o jakość grania - słucham delikatnie, nie gram głośno. Muzyka od rocka po instrumentalna. Do tego radio. Ma to dobrze i czysto brzmieć ale nie oczekuje cudów. Pomieszczenie jest małe i sprzęt tez musi być mały. 

Tym samym co lepsze mając w perspektywie połączenie do tv. 

Soundbar i głośniki bezprzewodowe sonos lub yamaha, Ew.bose. Tu mogłabym zacząć od dwóch głośników sonos play one i kupować dalej tj. Soundbar/playbar i sub jako opcja jeden. 

Opcja dwa to MusicCast YAS-306 plus dwa głośniki bezprzewodowe WX-10.

opcja trzy czyli yamaha R-N303D z głośnikami jak wyżej pomimo kabli plus dwa głośniki bezprzewodowe kiedyś w przyszłości gdy ostatecznie kupię tv co dam mi namiastkę kina domowego. 

To musi być proste w obsłudze i konfiguracji. Ma posłużyć następne 10 lat jak moje 12 letnie obecnie kino domowe panasonic. 

Nie mam miejsca na duże kolumny ani wielki sub na kablu. Jak pisałam kable ograniczamy do minimum. Przeczytałam już wiele ze żadne wireless urządzenia nie dadzą tego co nawet używane porządne stereo ale ja nie urządzam wieczorów odsłuchowych, lubię dobra jakość dźwięku i zależy mi na tym ale świadoma jestem pewnych kompromisów z uwagi na kable których wprost nie znosze

 

dziekuje  za wszelkie cenne komentarze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga jestem w podobnej sytuacji , mianowicie przymierzam się wzmacniacza i kolumn. Chciałem coś do TV do połączenia . Aktualnie mam głośniki modecoma 2.1 . Myślałem ,żeby kupić Soubdbara ale po przesłuchaniu kilki do 2000zł stwierdziłem ,że nie powala i nie ma sensu. Potem wysilałem o edifierze 2.1 za jakieś 1300zł a po drodze jeszcze solo 9c  , ale skierowałem się na kolumny i wzmacniacz. Słuchałem 303 z nova 8 i powiem ,że się zawiodłem. 402 z nota 550 już fajnie gra. W planach mam odsłuch jeszcze kilku. CO do funkcji te yamahy mają dużo możliwości co mi odpowiada. Jedź gdzieś na odsłuch yamahy 303. Ja widzę ,że zaczyna mi się klarować co wybrać ale budżet  jest już większy niż na początku sądziłem . Czym więcej słucham to się wszystko zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Damian13 napisał:

Aga jestem w podobnej sytuacji , mianowicie przymierzam się wzmacniacza i kolumn. Chciałem coś do TV do połączenia . Aktualnie mam głośniki modecoma 2.1 . Myślałem ,żeby kupić Soubdbara ale po przesłuchaniu kilki do 2000zł stwierdziłem ,że nie powala i nie ma sensu. Potem wysilałem o edifierze 2.1 za jakieś 1300zł a po drodze jeszcze solo 9c  , ale skierowałem się na kolumny i wzmacniacz. Słuchałem 303 z nova 8 i powiem ,że się zawiodłem. 402 z nota 550 już fajnie gra. W planach mam odsłuch jeszcze kilku. CO do funkcji te yamahy mają dużo możliwości co mi odpowiada. Jedź gdzieś na odsłuch yamahy 303. Ja widzę ,że zaczyna mi się klarować co wybrać ale budżet  jest już większy niż na początku sądziłem . Czym więcej słucham to się wszystko zmienia.

Jak patrzę na specyfikacje samego amplitunera 303vs 402 to oprócz korektora nie widze żadnej, wiec to może kwestia kolumn? Nie znam się na tym ale 303 opinie ma dobre no i cenę tez :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Damian13 napisał:

Aga jestem w podobnej sytuacji , mianowicie przymierzam się wzmacniacza i kolumn. Chciałem coś do TV do połączenia . Aktualnie mam głośniki modecoma 2.1 . Myślałem ,żeby kupić Soubdbara ale po przesłuchaniu kilki do 2000zł stwierdziłem ,że nie powala i nie ma sensu. Potem wysilałem o edifierze 2.1 za jakieś 1300zł a po drodze jeszcze solo 9c  , ale skierowałem się na kolumny i wzmacniacz. Słuchałem 303 z nova 8 i powiem ,że się zawiodłem. 402 z nota 550 już fajnie gra. W planach mam odsłuch jeszcze kilku. CO do funkcji te yamahy mają dużo możliwości co mi odpowiada. Jedź gdzieś na odsłuch yamahy 303. Ja widzę ,że zaczyna mi się klarować co wybrać ale budżet  jest już większy niż na początku sądziłem . Czym więcej słucham to się wszystko zmienia.

Głośniki Nova....Kiedyś walczyłem z nimi przy kinie domowym. Myślałem że są uszkodzone, że może coś z kablami, odwrotnie podłączone może. Ale nie, to totalna porażka. Oczywiście według mnie.No w sumie jeszcze może kilku osób które je słuchały w tamtym momencie. One maja ładnie wyglądać, a nie grać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aga O. napisał:

Jak patrzę na specyfikacje samego amplitunera 303vs 402 to oprócz korektora nie widze żadnej, wiec to może kwestia kolumn? Nie znam się na tym ale 303 opinie ma dobre no i cenę tez :-) 

Korektor? Najważniejszą różnicą jest obecność w rn402 wejścia usb na pendrive z plikami... Zamiast , , ,,wątpliwej  zabawy,, ze strimingiem muzyki z smartfona, masz proste i wygodne rozwiązanie i bezstraty jakości jak po np. bth;).

Faktycznie mając kolekcje muzyki na plikach a nie fizycznych płytach CD jest to bardzo istotna i kluczowa różnica i wygoda.

Co do drugiej pary kolumn( jakich kolwiek) do sprzętu stereo to zawsze jest to degradacja brzmienia z kilku powodów.

I głośniki, czy też kolumny bezprzewodowe małe...jak np wx10... czy dyże. No cóż perpetimum mobile, to nie jest, naiwnie rezygnując z podania sygnału po kablu musisz podpiąć i tak takie cuda tylko ...kablem do prądu-mieć blisko kontakt, wszak w pseudo wzmacniaczyk w takiej kolumnie energię musi mieć zapewnioną;)

Aha i jakość muzyki to nie tylko jej głośność, a głośność nie zawsze równa się wielkość kolumny. Kolumny dobieramy do gustu i upodobañ brzmieniowych, wszak każde ( marka) kolumny grajâ inaczej.

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aga O. napisał:

Jak patrzę na specyfikacje samego amplitunera 303vs 402 to oprócz korektora nie widze żadnej, wiec to może kwestia kolumn? Nie znam się na tym ale 303 opinie ma dobre no i cenę tez :-) 

Dlatego trzeba pojechać i posłuchać. I wtedy będziesz wiedziała czy to ci pasuje. 303 nie słyszałem z innymi kolumnami więc nie mówię ,że jest zła. Z tego co ludzie na forum piszą 402 ma lepsze brzmienie od 303.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy jedno. 

Bose, sonos czy. Inne tego typu sieciowe sprzętu to nie stereo. Owszem służy to do odsłuchu radia, internetu iPhona itp. ma to grać w tle a nie jako stereo. Stereo to dźwięk który uzyskujemy z dwóch rozstawionych źródeł. Tu masz jedno. Mimo że parę głośników w środku, ale to nie to samo. 

Dlatego do internetu spoko. Polecam sonosa. Nie ma problemu z lagiem jak w music cast. Do stereo. Hmmm nieco za mała kwota. Te amplitunery są po prostu za słabe.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aga O. różnice w dźwięku między rzeczami, które wymieniałaś są znaczne- bez problemu do wyłapania dla największego laika. Stajesz przed problemem który trapi wielu klientów- jakość vs. funkcjonalność. 

Jeśli masz taką możliwość wybierz się do jednego z naszych salonów, w komfortowych warunkach będziesz mogła porównać różne rozwiązania- gwarantuje, że wtedy wybór będzie duzo prostszy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie komentarze. Rozumiem ze jeśli kluczowym będzie jakość dźwięku i możliwość sterowania z poziomu np. IPhone to wspomniana yamaha R-N303D jest za słaba i powinnam pójść polke wyżej po 402. 

Nie korzystam z płyt CD, nie mam muzyki na pendrive ani nic z tych rzeczy. Moim źródłem jest internet, do muzyki i do filmów i do radia. Na płytach mam tylko filmy ale naprawdę niewiele wiec to nie jest punkt odniesienia.

pomyslalam ze jeśli wstawię stereo z wifi i multiroom do mojego nazwijmy to salonu, to do sypialni mogę sobie wstawić  głośnik bezprzewodowy podlaczony do stereo:-). Yamaha ma tez timer który ma znaczenie aby sprzęt nie grał cała noc jeśli usnę  nie wyłączając go uprzednio. :-) 

Wspomniane stereo podepnę do tv gdy go kupię za jakieś pół roku nie wcześniej.

Samego sonosa użyje bez soundbara i tez powinni być ok ale do czasu kiedy nie kupię tv. To oznacza ze razem z tv muszę kupić soundbar bo inaczej będzie słabo:-) 

czy takie podejście ma sens? 

Jade dziś posłuchać i ocenić czy jestem w stanie rozpoznać różnice dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jakie wrażenia po odsłuchach! R-N303 gra gorzej od R-N402 ale nie jest za słaba mocowo. Czy różnica będzie dla Ciebie warta różnicy w cenie- na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sama :)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...