Skocz do zawartości

Przewody, wtyki bananowe, uchwyty itp


Recommended Posts

Skoro już je kupiłeś, to się tym nie martw do momentu aż któryś z nich się uszkodzi. Bardzo możliwe że nigdy to nie nastąpi. Wtyki tego typu zrobione z mosiądzu lub brązu pewnie były by wytrzymalsze od miedzianych. Te też pod tym względem pewnie dadzą radę. Staraj się jednak za bardzo ich nie nadwyrężać. Poza tym powinny być bardzo dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2018 o 19:44, audiowit napisał:

Wtyki degradują dźwięk (choc w przypadku kd to raczej pomijalne) i kosztują. Jeszcze konfekcjonowane w salonie to już wogóle...

Tez tak uwazam calokowita strata pieniedzy.

Dnia 11.06.2018 o 22:51, audiowit napisał:

Nie daj się naciągać na koszty, ktore nie pomogą, a wręcz zaszkodzą.

 

Dkladnie tak szkodza nie pomagaja.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2019 o 11:33, JohnDoe napisał:

Dzięki Moby. Mogę jeszcze je odesłać i kupić inne lepsze ale nie wiem jakie. 

Bardzo dobre, drogie  i solidne wtyki. Furutech to górna półka jak i WBT. Zapinaj i się ciesz.

Ja Mam WBT z tonnoye za 30k i wmzkiem MF M6500 i i próbowałem podłączać z wtykami WBT i bez i nie słyszę różnicy. Może sprzęt za słaby albo głuchy jestem. ?
A wygoda jest duża I bardzo solidne połączenie bo nic się nie wypina. Dobrze że kupiłeś kątowe i zakręcane. Jak ciężki kabel to mniej obciąży wtyk i gniazdo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro biorę się za zakładanie tych bananów furutech. Z uwagi na to, że banany są kątowe a terminale w końcówce dość blisko siebie, koniecznie muszę założyć koszulki termokurczliwe na część w którą wchodzi kabel - aby uniknąć zwarcia w przyszłości. Ponieważ wtyki częściowo są pokryte taką obudową plastikową - nie chciałbym tego plastiku podtopić i uszkodzić grzejąc koszulki. Próbowałem zsunąć te plastikowe elementy osłony na czas montażu ale nie można a nie chcę ich połamać. Pytanie banalne pewnie ale czym ten plastik zasłonić zabezpieczyć? Dodam, że będę używać takiego małego palnika na gaz.             Czym zabezpieczyć te plastiki przed ogniem? Okleić jakąś taśmą?  Wiem, że pytanie trochę głupawe ale może ktoś ma sprawdzony szybki sposób?

Na zdjęciu banan z koszulką przed grzaniem.

78577676_3107032682685734_2194704249324044288_n.thumb.jpg.b3aaaeeed59953d06cc9e100695abb72.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej użyć elektrycznej opalarki niż palnika, przed montażem włożyłbym do lodówki żeby nie stopić. Mozna zabezpieczyć folią aluminiową. W marketach budowlanych kupisz taką dość grubą taśmę aluminiową z klejem. W krosówce nie spaliłem dzięki niej takiej karbonowej osłony to i wtyk powinno uchronić przed uszkodzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszarki nie używałem ale jak kolega próbował i działało to super. Odradzam świeczki, zapałki i inne gazowe opalarki bo ci usyfi koszulkę A ma być ładnie i estetycznie . Ja używam elektrycznej opalarki. Fajne wtyki. Bardzo. To rodowane ?

A tak z innej beczki czy ktoś słyszy jakąś różnicę we wtykach rodowanych w porównaniu do złoconych ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

złotousi słysza róznice

Ja się cieszę, że ktoś może empiryczne doświadczyć tego ale wkurza mnie, że są złotouści i swoimi poematami na temat tego co Ci pierwsi słyszą wszystko psują 😉 Te kolejne koce zrzucane z kolumn ... Na marginesie to chyba sobie zafunduje jakieś rodowane banany z ciekawości 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polepszyć dzwięku "zrzucić kolejnego koca" żadnymi bananami się nie da (no chyba że w Narni), popsuć chyba można tymi kiepskimi, wadliwymi lub kiepskim montażem.       

 Zakładam je z konieczności i wygody. Liczę, że nic się nie zdegraduje i nieusłyszę żadnej zmiany 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Polepszyć dzwięku "zrzucić kolejnego koca" żadnymi bananami się nie da (no chyba że w Narni), popsuć chyba można tymi kiepskimi, wadliwymi lub kiepskim montażem.       

Też tak myślałem ale im więcej o tym myślę tym bardziej wątpię, że się nie da 😉 Co znaczy chyba tyle, że pragnę by tak było ale to ma już podłoże psychologiczne, a to pewnie tylko Kolega @Fafniak chętnie potłumaczy bo ma temat obcykany 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MariuszZ napisał:

podłoże psychologiczne, a to pewnie tylko Kolega @Fafniak chętnie potłumaczy bo ma temat obcykany

Fafniak na psychoterapeutę!   Ale nie chcą go kurde.... 🤣

A jak nie to dać sobie upust w krainie Narni albo innej fajnej.

Każdy niech robi co lubi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...