Skocz do zawartości

Kolumny - Quadral Chromium


Alfik30

Recommended Posts

Jestem na etapie zakupu kolumn. Byłem nastawiony na Dali Zensor 7 lub Monitor Audio Bronze 6. W sklepie miałem możliwość odsłuchy tych kolumn, ale zaproponowano mi także odsłuch Quadral Chromium Style 8. Po odsłuchu okazało się że te Quadrale oddają nieporównywalnie lepszy dźwięk od Zensorów i MA. 

Zacząłem czytać w necie o firmie Quadral i generalnie opinie o firmie nie są pochlebne. Jeżeli chodzi konkretnie o serię Chromium znalazłem kila testów i wg. testujących kolumny grają bardzo dobrze w stosunku do swojej ceny. 

Moje pytanie dotyczy tego czy są jacyś użytkownicy albo osoby które miały szansę odsłuchać tych kolumn i jakie mają spostrzeżenia. Cena kompletu (2 szt.)  to średnio 7000 zł. Czy w tym zakresie cenowym są jeszcze inne modele które należałoby skonfrontować z Quadralami? Najbardziej mi zależy na opiniach dot. Quadrala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje kolumny za katalogowe 4k do takich za 7k :)

Owszem grają lepiej. I to całkiem udane modele. U nas nie zbierają pochelbych opinii bo mamy przesyt niemieckich konstrukcji a audio recenzenci Wola cantona ze względu na $$. Nie o tym. 

Porównuje je do konstrukcji za 7k. 

Wyprzedażowe kefy z seri R no model 500/700. Heco celan gt 702, elac uni fi, tannoy XT 8f, dali opticon 6.

To takie luźne propozycje.

No i dalej zachęcam do odsłuchu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych konkretnie nie słuchałem, ale generalnie Quadral to "porządna" Niemiecka firma. Słuchałem i mam pozytywne opinie o starszych konstrukcjach (z serii Phonologue oraz Phonologue Gold), ale... kupuj uszami. Skoro uważasz że dźwięk jest dobry, to sprawdź u siebie w domu i po sprawie. Aha, na niemieckojęzycznym forum hifi - wątek klubowy "miłośników marki Quadral" liczy sobie 348 strony. Przyjemnej lektury...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, troszkę późno dołączam do tematu, ale nie chciałem otwierać nowego... A interesują mnie wrażenia odsłuchowe Quadrali Chromium Style 8... Ja akurat jestem szczęśliwym posiadaczem Quadral Chromium Style 6 - mam już je parę miesięcy i uważam, że mają dużo lepszą średnicę, wspaniałe wysokie tony i bardziej zwarty, precyzyjny subsoniczny bas niż konkurencja w podobnej cenie! Wstęgi to magia która wciągnęła mnie już ładnych kilka lat temu, a propos zakupu zestawu: Dali Ikon 7 oraz Ikon Vokal 2. Nawet myślałem, że powrót będzie tylko możliwy do firmy Dali, bo po latach przerwy wracam do hobby...

Ale niemiecki produkt wybił mi z głowy Duńczyków i dobrze bo zmiany są czasami wskazane. Wracając do Quadrali to ciągle nie mogę wyjść z podziwu co one potrafią, jak budują niesamowitą przestrzeń ,,wychodząc" z dźwiękiem wyraźnie poza kolumny. Plany prezentują sie równie wybornie, między muzykami i instrumentami jest mnóstwo powietrza. Wokale bardzo naturalne, słychać tu dosłownie wszystkie niuanse chrypki, czy inne charakterystyczne barwy głosów artystów. Bas jest tak różnorodny, tak skrajnie zróżnicowany a przy tym bardzo dobrze kontrolowany, no i najważniejsze wybrzmiewa bardzo potężnie jeśli nagranie tak zostało realizowane. I tu szczęka w dół tylko z dwóch głośników 155 mm na kolumnę, ta potęga basu wybrzmiewa nawet gdy bardzo cicho puszczam muzykę. Technologia głośnikowa naprawdę poszła niesamowicie do przodu przez ostatnie parę lat, myślę że trzeba mocno się zastanowić nad kupnem używanego zestawu...

To tak tyle ode mnie, może komuś się przysłużyłem :)Quadral Chromium Style 6 polecam bo to perfekcyjne doskonały produkt, tak bardzo że planuje dokupić jeszcze centralny i efektowne głośniki do kina, subwoofer przy ich wydaje się zbędny. Lakier biały fortepianowy taka moda i żonie podoba się...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...