Skocz do zawartości

Kino domowe 5.0 - Prośba o poradę.


dsz25

Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu kina domowego i trochę próbowałem "zgłębić rynek" chociaż w większości dane dotyczące sprzętu audio niewiele mi mówią.

W oko wpadły mi dwie konfiguracje i teraz prosiłbym osoby znające się na rzeczy o wyrażenie swojej opinii na ten temat i odpowiedź. Mile widziane też własne sugestie. Wstępne założenie to kino domowe w budżecie ok. 1600-2500zł. W sumie bez szaleństw, ot tak do użytku domowego. 

Jeśli chodzi o Aplituner to raczej zdecdowany jestem na Yamahę RX-V383 (wcześniej myślałem o HTR-2071). I teraz pytanie, jakie ten amplituner ma możliwości pod kątem doboru zestawu kolumn?

I odnośnie kolumn to brałem pod uwagę 2 zestawy 5.0:

1. Pure Acoustics Nova 6

2. Prism Audio Onyx 200

I teraz prosiłbym o opinię na ich temat, bo tutaj to nie mam nic mądrego do powiedzenia. Zestawy z ampitunerem w cenach: 1) 2600zł 2) 2100zł 

I mam pytanie, czy warto za takie kwoty i coś odnośnie możliwości zestawu kolumn, brzmienia, mocy, czy najważniejszych parametrów.

Z góry dzięki za pomoc.

Czy ewentualnie pójść w zestaw za ok. 1600zł w stylu yamaha HTR-2071 + PRISM TORNADO

Edytowano przez dsz25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc, bo zestaw który znalazłem z Nova 6 kosztuje tyle ile zestaw z Taga. 

Dnia 7.06.2018 o 09:24, S4Home napisał:

 

Czyli zestaw tego typu już jest przyzwoity?

Yamaha RX-V383 + Zestaw 5.0 Taga TAV-606V.3

A tak jeszcze ciągnąc temat. To porównujące Quadrala 6650 z Tagą 606 to jakie mogą być praktyczne różnice w odbiorze?

Edytowano przez dsz25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie mam odnosnie oferty jednej. Jeśli mógłby mi ktoś podpowiedzieć:

http://rad-sat.com.pl/shop/zestawy-kina-domowego/69020-zestaw-kina-domowego-yamaha-rx-v483-taga-harmony-tav-606v3-system-50-3-lata-gwarancji-audioklan.html

Czy w tym przypadku amplituner nie jest źle dobrany do kolumn? Chodzi mi o moc na kanał: 115w i moc poszczególnych głośników przednie - max 120W i surroundy i centralny - max 100W? Czy w takim zestawie nie "rozedrze" tych głośników? W sensie czy rx-v483 nie uszkodzi głośników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A tak jeszcze pytanie mi się jedno nasunęlo odnośnie doboru kabli, a nie chcę robić kolejnego tematu. 

Jakiej grubości kable głośnikowe były by potrzebne do tego zestawu - Taga TAV-606V.3 (uwzględniając połaczenie bi-wire, chciałbym się ograniczyć do jednej grubości)? I jeszcze jedno, bo kolumny przednie mają tam 2 pary przyłączy, i czy jest sens bawić się w bi-wire czy po prostu podpiąć jedną parę i zostawić zworkę? 

Edytowano przez dsz25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W niektórych kolumnach może być różnica (np. podpinając do górnych  zacisków może być ciut podkreślona góra). Jedni słyszą różnice, inni się upierają że nie ma żadnej... Oprócz tego jeden kabel możesz podpiąć do dolnego zacisku, a drugi do górnego (oczywiście muszą być połączone ze sobą oba zaciski "+", a drugą zworką oba zaciski "-"). No i trzeba uważać by przypadkiem nie zewrzeć na włączonym sprzęcie plusa z minusem.

Zresztą o takim kształtowaniu dźwięku w swoich kolumnach piszą niektórzy producenci (np. delikatne podbicie o 1dB przy częstotliwości np.10kHz).

Jak nie masz oryginalnych zworek między zaciskami (które zresztą często są marnej jakości) a od strony kolumn masz gołe druty to możesz zdjąć więcej izolacji i przeciągnąć jeden kabel przez oba zaciski "+", a drugi przez oba "minusy" oraz popróbować różnych kombinacji (od dołu, od góry, jeden od dołu a drugi od góry).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...