Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dsz25

Kino domowe 5.0 - Prośba o poradę.

Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu kina domowego i trochę próbowałem "zgłębić rynek" chociaż w większości dane dotyczące sprzętu audio niewiele mi mówią.

W oko wpadły mi dwie konfiguracje i teraz prosiłbym osoby znające się na rzeczy o wyrażenie swojej opinii na ten temat i odpowiedź. Mile widziane też własne sugestie. Wstępne założenie to kino domowe w budżecie ok. 1600-2500zł. W sumie bez szaleństw, ot tak do użytku domowego. 

Jeśli chodzi o Aplituner to raczej zdecdowany jestem na Yamahę RX-V383 (wcześniej myślałem o HTR-2071). I teraz pytanie, jakie ten amplituner ma możliwości pod kątem doboru zestawu kolumn?

I odnośnie kolumn to brałem pod uwagę 2 zestawy 5.0:

1. Pure Acoustics Nova 6

2. Prism Audio Onyx 200

I teraz prosiłbym o opinię na ich temat, bo tutaj to nie mam nic mądrego do powiedzenia. Zestawy z ampitunerem w cenach: 1) 2600zł 2) 2100zł 

I mam pytanie, czy warto za takie kwoty i coś odnośnie możliwości zestawu kolumn, brzmienia, mocy, czy najważniejszych parametrów.

Z góry dzięki za pomoc.

Czy ewentualnie pójść w zestaw za ok. 1600zł w stylu yamaha HTR-2071 + PRISM TORNADO

Edytowano przez dsz25

Niestety ani jedno ani drugie. 

Najtańsze co należy kupić i poniżej którego nie schodzić to quadral 6500 lub taga 606v3. Nie dołożysz to zostaw. Nie baw się w to. Nie kupuj dziadostwa.

Amplituner 383 może być jak najbardziej.

Piotrek

Dnia 7.06.2018 o 09:24, S4Home napisał:

Czyli zestaw tego typu już jest przyzwoity?

Yamaha RX-V383 + Zestaw 5.0 Taga TAV-606V.3

Ok, dzięki za pomoc, bo zestaw który znalazłem z Nova 6 kosztuje tyle ile zestaw z Taga. 

Dnia 7.06.2018 o 09:24, S4Home napisał:

Czyli zestaw tego typu już jest przyzwoity?

Yamaha RX-V383 + Zestaw 5.0 Taga TAV-606V.3

A tak jeszcze ciągnąc temat. To porównujące Quadrala 6650 z Tagą 606 to jakie mogą być praktyczne różnice w odbiorze?

Edytowano przez dsz25

Taga jest bardziej uniwersalna. Do kina i muzyki. Z kolei quadral bardziej żywiołowy. W kinie będzie miał większe uderzeniem będzie czystrzy. W stereo zachowa to granie. Taga jest mięsista i bardziej melodyjna. 

Piotrek

Jeszcze jedno pytanie mam odnosnie oferty jednej. Jeśli mógłby mi ktoś podpowiedzieć:

http://rad-sat.com.pl/shop/zestawy-kina-domowego/69020-zestaw-kina-domowego-yamaha-rx-v483-taga-harmony-tav-606v3-system-50-3-lata-gwarancji-audioklan.html

Czy w tym przypadku amplituner nie jest źle dobrany do kolumn? Chodzi mi o moc na kanał: 115w i moc poszczególnych głośników przednie - max 120W i surroundy i centralny - max 100W? Czy w takim zestawie nie "rozedrze" tych głośników? W sensie czy rx-v483 nie uszkodzi głośników?

doczytaj całość

115 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał sterowany)

przy obciążonych wszystkich pięciu kanałach, moc na każdym z nich będzie odpowiednio mniejsza - przy niższych modelach ampli często dużo mniejsza, więc o "rozdarcie" się nie martw ;) 

Dzięki za info. Czyli zestaw "bezpieczny"

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować