Skocz do zawartości

Szukam dobrych głośników stereo do 6 tys.


Gość

Recommended Posts

jestem zielony jeśli chodzi o dziedzinę audio. Szukam dobrego kina domowego lub zestawu do pomieszczenia 16,5m^2

priorytet: jakość wykonania, czysty dźwięk    użytkowanie muzyka z tv, internetu, bluethooth oraz filmy

proszę pomoc...

poniżej załączam zdjęcie pomieszczenia oraz głośników które polecono mi w sklepie

11222.jpg

1111.jpg

123.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukany zestawu stereofonicznego z funkcjonalnością sieciową? 

Ogólnie zestaw jest w porządku, jedynie w podobnym budżecie znacznie lepiej jest zdecydować się na mocniejszy i wyraźnie lepszy dźwiękowo wzmacniacz NAD C326 BEE. 

Natomiast alternatyw dla Pylon Audio Sapphire 25 jest mnóstwo. Sapphire 25 to bardzo dobra konstrukcja, uniwersalna, sprawdzająca się dobrze w bardzo szerokim zakresie gatunków muzycznych. Jako alternatywa można spojrzeć na Indiana Line Tesi 561. To kolumny o trochę spokojniejszym, bardziej gęstym charakterze grania. Dobrą opcją jest troszeczkę droższa, ale lepsza kolumna System Audio Saxo 40. Może spodobać się także Monitor Audio Bronze 5 lub Dali Zensor 5.

Zapraszam na odsłuchy, wyceny oraz wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. z tego co mi przedstawiono w sklepie głośniki Pylon Audio Sapphire 25,  wzmacniacz nad c316 bee v2, odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10
  • wzmacniacz nad z odtwarzaczem sieciowym ogólnie jest lepszym rozwiązaniem (jakość dźwięku w tej cenie ie ma innego?) 
  1. ponoć wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy w jednym jest gorsze czasem może go mulić. i dlatego takie rozwiązania są lepsze?

głośniki pylon są polskiej firmy a jak twierdzi sprzedawca są na rynku od 8 lat i robią dobry sprzęt oraz wszystko w Polsce składają a  np. inna polska marka ale składają w chinach, które ma przewagę?

  • yamaha robi postępy w odtwarzaczach i są aktualizacje a co głośników brak wielkich postępów czy tak?

alternatywa głośników Indiana Line Tesi 561 oraz System Audio Saxo 40 w czym różnica do pylona?  byłem na odsłuchu pylona

czy można coś złożyć lepszego do tych 6tyś. np. nie wiem odtwarzacz inny yamaha WXC-50 ponoć lepszy... lub inne konfiguracje?

kable qed x-tube 40 3m, qed perfomance 40

użycie muzyka z tv, internetu, bluethooth oraz filmy bez płyt cd

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lewy napisał:
  1. z tego co mi przedstawiono w sklepie głośniki Pylon Audio Sapphire 25,  wzmacniacz nad c316 bee v2, odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10
  • wzmacniacz nad z odtwarzaczem sieciowym ogólnie jest lepszym rozwiązaniem (jakość dźwięku w tej cenie ie ma innego?) 
  1. ponoć wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy w jednym jest gorsze czasem może go mulić. i dlatego takie rozwiązania są lepsze?

głośniki pylon są polskiej firmy a jak twierdzi sprzedawca są na rynku od 8 lat i robią dobry sprzęt oraz wszystko w Polsce składają a  np. inna polska marka ale składają w chinach, które ma przewagę?

  • yamaha robi postępy w odtwarzaczach i są aktualizacje a co głośników brak wielkich postępów czy tak?

alternatywa głośników Indiana Line Tesi 561 oraz System Audio Saxo 40 w czym różnica do pylona?  byłem na odsłuchu pylona

czy można coś złożyć lepszego do tych 6tyś. np. nie wiem odtwarzacz inny yamaha WXC-50 ponoć lepszy... lub inne konfiguracje?

kable qed x-tube 40 3m, qed perfomance 40

użycie muzyka z tv, internetu, bluethooth oraz filmy bez płyt cd

Zgadzam się, że lepszą opcją jest wzmacniacz z odtwarzaczem sieciowym niż amplituner sieciowy. Pytasz, czy można coś lepszego w zadanym budżecie - dostałeś kilka propozycji. Okablowanie zostaw na koniec jak już będziesz miał wybrany cały zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Levyy masz bardzo małe pomieszczenie a w dodatku przy tym ustawieniu słuchasz na połowie, czyli nawet nie 10m2. Odpuściłbym zdecydowanie wszystkie kolumny podłogowe. Nie osiągniesz fajnego dzwięku przy cichym słuchaniu. Idąc dalej siedzisz bardzo blisko kolumn, dźwięk z podstawkowców będzie dużo spójniejszy. Jest to niepopularna opinia, bo większość klientów chce duże i sprzedawcy nie chce się kłócić. 

Zdecydowanie powinieneś przetestować sprzęt w swoim pomieszczeniu. Postaw podłogówkę i dobry monitor, sam zobaczysz o czym mówię.
 

 

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
5 godzin temu, lewy napisał:

 

wzmacniacz PM6006, głosnik dali zensor 7 wzmacniacz sieciowy yamaha rn-602 lub yamaha rn803d

wzmacniacz PM6006, głosnik raptor 7 wzmacniacz sieciowy yamaha rn-6005 lub  yamaha rn803d   

pwyzsze 2 zestawy sa takie jak polecili w sklepie a ponizej modyfikacje

Hej, z tymi Zensorami/Wilsonami 7 to mocno pojechali moim zdaniem :) Dla zobrazowania zobacz sobie na zdjęcie i porównaj Mentory 5 z Raptorami 7. Do kolumn będzie jakieś 2,5m orientacyjnie.

DSC_0939.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2018 o 15:50, valantor napisał:

Hej, z tymi Zensorami/Wilsonami 7 to mocno pojechali moim zdaniem :)

 

co chcesz przez to powiedziec?

Dnia 21.06.2018 o 14:54, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Pytali się tam Ciebie wgl jakie masz pomieszczenie? Odpuść podłogowe dobrze Ci radzimy :) 

co polecicie żebym już nie zwariował mowiłem o pomieszczeniu oraz pokazalem jak na zdjeciu powyzej 

Dnia 21.06.2018 o 16:57, S4Home napisał:

Zdradź co to za salon??;)

Będziemy unikać. 

Piotrek

nautilus 2

lwoska rzeszów tak mi zaproponowali to co powyzej

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, valantor napisał:

Że spokojnie w tej powierzchni wystarczyłyby monitory

co polecisz ?  do dyspozycji sklepy tonsil  toshiba sony nautilus 2 i linia dźwięku w okolicy

limit ten sam i jakby to wygladalo?   na odsluchu bylem sprzetu Pylon Audio Sapphire 25,  wzmacniacz nad c316 bee v2, odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10 podobalo mi sie ale byla wieksza sala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...