Skocz do zawartości

Zestaw 5.1


Fikołek

Recommended Posts

Witam !

Zamierzam kupić zestaw 5.1 do dużego pokoju 15m2.

Bujam sie z tym tematem już troche czasu i z każdym dniem mam większą głowe od informacji.Poczatkowo chcialem kupić po prostu jakies kino domowe 5.1 gotowca w rtv euro i juz.Napaliłem sie na tylne glosniki bezprzewodowe ale jestem gotow z tego zrezygnowac po lekturze min.tego forum.Nie mam płyt Blue ray i nie ma zamierzam z nich korzystać takze moze byc to zestaw bez napedu.Zestaw potrzebuje  głownie do filmow na netflixie oraz z przenosnego hdd (glownie filmy UHD),z wymagan to chcialbym :bezproblemowa obsluga netflixa ,BT tu potrzrebny do laczenia z tel gdzie slucham muzyki poprzez tidala oraz łacze HDMI ARC abym mogl bezproblemowo sparowac sprzet z tv.Wstepnie wytypowalem :

Pioneer VSX-531K, Taga Harmony TAV-606 v.3

Yamaha RX-V381, Prism Audio Vienna Grand

Yamaha RX-V381, Pure Acoustics NOVA 6

Yamaha MusicCast RX-V481, Pure Acoustic NOVA 6

Oraz same głosniki VK 7830 PRESTIGE Wysoki model 5 Kolumn+Sub.Aktywny tu na amplituner mialbym 1k

Nie jestem audiofilem i nie oczekuje Bóg wie jakich doznań,tym bardziej ze pokoj ma 15m2.Obecnie mam soundbar samsung k-450 i chwale sobie za mozlwiosc wylaczenia tv i sluchania muzyki poprzez BT,oblsuga jednym pilotem tv i soundbara.Mój max budzet to 2k moge dorzucic ze 300zl jeszcze ale to max.

Dziękuje za sugestie i Pozdrawiam

Edytowano przez Fikołek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odzywam sie z nowymi informacjami ,Yamaha została zwrócona (usterka nie zgłoszona przez sprzedawce) i zostalem z niczym.Poczytałem troche o dolby atmos i już chciałem kupowac Pioneer vsx 832 +tgaa 606 v3,ale troche mnie moj kolega ostudzil ktory mi remont robil,ja mam salon 15m2,wersalka stoi przy scianie i patrze na tv lezac na rogu,tv jest na wprost okna ,takze rzeczywiscie bez sensu kupowac sprzet za Bog wie jakie pieniadze.Poradzil mi kupic dobry soundbar (mialem hw-k450 Samsunga).Co robic ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten dobry soundbar, to za jaką w takim układzie kwotę?

nie czarujmy się - i bez urazy kolego - ale kwoty w których się poruszasz, to nie jest sprzęt

26 minut temu, Fikołek napisał:

za Bog wie jakie pieniadze

czy to za KD, czy za soundbar.

Ja osobiście soundbar'a bym nie kupił - pieniądze wyrzucone w błoto. Ale to wszystko kwestia gustu - jedni lubią brunetki, inni blondynki, a jeszcze inni na rude się ślinią...

Konkluzja jest taka, że finalnie sam musisz podjąć decyzję, nikt nie zrobi tego za Ciebie. Jak piszesz, doświadczenie z soundbarem masz, więc znasz możliwości takich urządzeń i o tyle masz "łatwiej". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 3000(+-200)  ,powiem szczerze że odstrasza mnie podlaczenie tych głosnikow,pozwole zacytować info  od sprzedawcy zestawow :"Co do kabli głośnikowych do większość producentów zaleca do kolumn przednich podłogowych kabel o grubości 2,5mm2, a do tylnych i centralnej 1,5mm, najważniejsze w zestawie są kolumny przednie podłogowe, przy tej klasie zestawu często na przednie kolumny sprzedajemy kable Klotz, a na tylne miedziany najtańszy polski kabel" , popatrzylem na oferte i musiałbym jakas izolacje zdejmować itd,kolega od remontow  powiedzial ze to zrobi bez problemu,ale ta cała otoczka montazu mnie "nerda "przeraza.

Edytowano przez Fikołek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fikołek napisał:

najważniejsze w zestawie są kolumny przednie podłogowe

przykro mi, ale z moich doświadczeń wynika, że w KD najważniejsze są porządne centralny i sub. Same fronty nie są priorytetem w tej zabawie. Ale każdy ma prawo do własnego zdania.

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Markcox napisał:

przykro mi, ale z moich doświadczeń wynika, że w KD najważniejsze są porządne centralny i sub. Same fronty nie są priorytetem w tej zabawie.

Święta racja !!!

9 godzin temu, Fikołek napisał:

do 3000(+-200)

Za te pieniądze można mieć fajne stereo ( używane) , mniej problemów z kablami , lepszy dźwięk tak w muzyce jak w filmach. A z pewnością już w porównaniu z soundbarem. Rozważ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...