Skocz do zawartości

Pioneer SX-N30 DAB: problem z TuneIn


kadabro

Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu mam problem z niektórymi stacjami z TuneIn Radio (Pioneer SX-N30 DAB), na przykład:

- przy próbie włączenia Radia ZET otrzymuję komunikat "playback error",

- uruchomienie którejkolwiek ze stacji RMF powoduje rozłączenie amplitunera z internetem, jego ponowne połączenie i automatyczne włączenie poprzedniej działającej stacji.

 

Kiedyś już miałem komunikat "playback error" na każdej możliwej stacji i wtedy pomógł standardowy reset (tuning mode + on/off). Teraz próbowałem: resetu, odłączania od prądu, resetu modemu, połączenia z internetem przez komórkę (żeby wykluczyć problem po stronie dostawcy internetu, chociaż na komputerze TuneIn działa bez problemu). Chciałem na nowo wgrać firmware, ale niestety nigdzie w internecie nie znalazłem.

ZET, RMF, itp lecą u mnie w ciągu dnia w tle, jak żonę zaczyna męczyć moja muzyka, więc czy ktoś ma jakiś pomysł? To znaczy jak poradzić sobie z problemem z TuneIn, bo wymiana żony na inną na razie nie wchodzi w grę. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w styczniu tego roku, czyli jest jeszcze na gwarancji. Aktualizacji oprogramowania nie ma. Co gorsza w internecie nie ma żadnego firmware'u do tego modelu. 

Dzisiaj rozmawiałem zarówno z dystrybutorem DSV, jak i centralną serwisową. W DSV mówili, że kiedyś były problemy, które jednak leżały po stronie nadawcy stacji radiowej, ale teraz wszystko działa (sprawdzał na innym SX-N30 mając mnie na linii). Firmware'u nie mają (i w internecie przedstawiciel, z którym rozmawiałem też go nie znalazł).

Serwis (przyjmujący zgłoszenia) kazał wysłać mi do nich do naprawy. Poprosiłem o przełączenie do technika i dowiedziałem się od niego, że firmware'u oni w sumie też nie mają (do tego modelu), więc nie mogą mi wysłać go na maila, żebym sam sobie zrobił i mam dzwonić do DSV.

Chciałem uniknąć wysyłki do serwisu, bo mam złe doświadczenia... najchętniej sam wgrałbym na nowo oprogramowanie, bo mam wrażenie, że z nim jest problem. Piszę jednak tutaj licząc na to, że ktoś spotkał się z podobną sytuacją, bądź wpadnie na coś o czym nie pomyślałem.

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elizjum7919.: osoba z DSV (dystrybutor), z którą rozmawiałem, sprawdzała na tym samym modelu i u nich wszystko chodziło dobrze, więc zmiany po stronie TuneIn raczej bym wykluczył.

@S4Home: z tego co widzę model ten nigdy nie otrzymał żadnej aktualizacji, przynajmniej żadna nie jest dostępna. Może spróbuję jeszcze napisać do centrali, a jak się nie uda to nie pozostanie rzeczywiście nic innego jak gwarancja (już widzę podrapaną obudowę całą w tłustych palcach - wspomnienie po wizycie laptopa Sony w serwisie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W moim SX-N30  również ten sam objaw, po 2 tygodniach dystrybutor łaskawie odpisał ” Po sprawdzeniu kilku stacji sieci RMF na paru urządzeniach Pioneer nie stwierdzono problemów z odbiorem tej stacji. Radio ZET ewidentnie ma problem ze strumieniem danych i nie jest to kwestia związana z urządzeniem. Pozostawałoby aktualizacja oprogramowania.” Oczywiście firmwaru nie przysłali, na pytanie skąd go pobrać jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi….

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja też mam to samo z radiem RMF od pewnego czasu nie mogę słuchać stacji tego radia. Przy każdej próbie wyboru różnych stacji od tego nadawcy zrywa mi połączenie internetowe niezależnie czy po kablu czy po wi-fi i wchodzi w tryb ponownego połączenia i pojawia się komunikat Net Initializing. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

u mnie to samo nowa wieża na gwarancja, kupiona tydzień temu bodajże, dokładnie model  PIONEER X-HM36D i też mam problem w niej z tym TUNEIN.

 Na przykład leci Play/128 kbps MP3- 75% reliable Radio Eska Poznań, gra na TUNEIN, w necie na laptopach, PC, TV Panasonic też na TUNEIN i.t.p jest ok stream, gra,
nie gra na nowej wieży PIONEER z wi-fi, połączonej z netem w TUNEIN, nie wiadomo czemu, wywala Unsupported Stream, więc dziwne na jednym gra na drugim nie chce?
Wina pewnie leży po stronie TUNEIN lub po stronie PIONEER, te dwa wyjścia, nie aktualizuje po prostu ta wieża nowych strem i pamięta stare niedziałające stream na stacjach radiowych. Wyzerować tam też nic nie da w tym Tunein z pamięci tej wieża.

Nie działa na tej wieża wiele polskich stacji radiowych z połowa, chodzi co trzecia dopiero i to głównych w tym TUNEIN BRAK, wywala jak pisałem jakieś Unsupported Stream,

wczoraj na przykład Radio ZET działało, dziś już nie działa Unsupported Stream, RMF FM pogra godzinę i wyłańcza sam ginie audio, po ponownym załączeniu gra znowu, Radio Plus Warszawa tnie przerywa czemuś, jakaś czkawka na tej stacji............zrywa na niektórych stacjach radiowych w ogóle połączenie z internetem.......i rozłańcza, przestaje grać dana stacja!

VOX FM w ogóle nie działa, Radio WAWA też ne działa, ESKA ROCK też, Radio AKADERA i wiele podobnych. Wina albo tego TUNEIN lub PIONEER.

Proszę o zgłoszenie tego do PIONEER niech to poprawiają, bo dziwne niektóre stacje radiowe graja na PC, KOMPIE, LAPTOPIE, nawet TELEWIZORZE PANASONIC,

a na ich wieża PIONEER nie chce grać i jakieś Unsupported Stream, nie aktualizują te wieże PIONEER stream widocznie do stacji radiowych temu nie gra.

Proszę pilnie o pomoc!!!!!!!!

Brak wielu polskich stacji radiowych w tym TUNEIN ogólnie np. RMF24, RMF MAXX PODLASIE, ESKA SIEDLCE, ESKA BIAŁYSTOK,  PONAD POŁOWA NIE DZIAŁA WOGÓLE!! WIEŻE PIONEER NIE AKTUALIZUJĄ STREAM, bo stacje radiowe które działają na PC, laptopach, nawet telewizorach w tym TUNEIN, jest ok, nie działają wcale na wieży PIONEER...............więc co za przyczyna, może ktoś wyjaśni?

Wiem, że część stacji poblokowała stream w tym kanały grupy radiowej TIME,w tym ESKA GO, na niektórych kanałach radiowych pozmieniały w ogóle  te stream nie z tej grupy wcale, ale to nie jest przyczyna, że na tej wieża PIONER nie gra wszystko.

W hbbtv w naziemnej DVB-T jest ta ESKAGO i ESKARADIO i tam też nie działają mi wcale kanały radiowe, wchodzi klika i nic nie gra, czemu?

W player EMITEL na MUX-8 , wcale nie ma kanałów radiowych grupy ESKA czemu? Na satelita też brak tych kanałów radiowych grupy ESKA, żadnej stacja nie ma, czemu? Jak tego słuchać?

Rozumiem poblokowali, niech sobie sami słuchają z tej grupy!

Ale problem występuje z innymi stacjami.......

 

 

Do mojej wieża była aktualizacja i nic to nie dało!

Wieża PIONEER aktualizowana, skonfigurowana ok, połączona z netem, zarejestrowana, DODANE KANAŁY RADIOWE DO FAVORITES i nie gra wszystko..............? Grają tylko niektóre polskie stacje radiowe. W stacjach lokalnych część nie gra też!

Część polskich stacji radiowych co gra ok na PC, LAPTOPIE, Telewizorze w tym TUNEIN, wcale nie chce grać w TUNEIN na tej wieża PIONEER.

Próbowałem wyłączać ją z zasilania, przywracać do ustawień fabrycznych, nic nie pomaga.

 

Nie dość, że na FM pierdzenie, szum wiatru na tych stacjach radiowych dochodzi mi lub wcale , DAB+ nie mam zasięgu, nikłe moce nadawcze, mało nadajników i nie robią wcale, na satelicie też tylko parę stacji radiowych to jeszcze na necie i w tym TUNEIN nie posłuchasz normalnie na nowym sprzęcie PIONEER. Więc jak tego słuchać na nim?

 

Reklamować i zwracać ta wieża PIONEER jak tego nie poprawią? Tego TUNEIN oczywiście, Spotfity też jakieś badziestwo wcale nie działające dane na niej. I to ma być internet na tej wieża nic więcej nie ma. Nawet tego radia nie posłuchasz poprawnie na niej na czym innym, chodzi mi z netu oczywiście, a TUNEIN nie działa jak należy na niej, braki polskich stacji radiowych lub nie działają, zrywa czasami połączenie. Już lepiej to wszystko działa na TV PANASONIC.

Edytowano przez Arkadiusz Kapelko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, od wczoraj mam równierz dziwny problem SX-N30, w trakcie odtwarzania ze Spotify nagle zanikł dzwięk, "tuner twierdzi", że wszystko ok, zmieniają się tytuły, wykonawcy itd., a zgłośników -nic. Korzystając z Tunein, równierz wybiera, buforuje, "odtwarza",ale nic nie słychać. Wszystkie inne źródła odtwarza normalnie, próbowałem restować wszystko- bez efektu. Ktoś ma jakiś pomysł??? 

Edytowano przez Jas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis PIONEER powiedział, że wyjdzie za miesiąc aktualizacja, trzeba czekać!

Że będą starali to poprawiać, żeby jak najwięcej tych stacji radiowych polskich działało w TUNEIN i na tej wieża PIONEER X-HM36D i innych, żeby takich błędów nie było. Poczekamy, zobaczymy........

Okaże się..........

 I że TUNEIN działa inaczej na tej wieża PIONEER i inne aplikacje dajmy Spotify ,niż dajmy na PC, komputerze, laptopie, telewizorze Panasonic i może jakiś plików nie obsługiwać. Ale będą robić, żeby było to miej-więcej zgodne. Moim zdaniem powinno być identyczne ten TUNEIN jak na PC, komputerze, laptopie, telewizorze, a przynajmniej to samo powinno działać i te same stacje radiowe, a jest niestety inaczej.  Powinni na polskie stacje radiowe zrobić na wzór TUNEIN jakąś inną aplikację podobną, żeby to sprawnie na tej wieża i z netu działało, albo natychmiast  poprawić ten TUNEIN i doprowadzić do porządku przynajmniej z polskimi stacjami radiowymi, żeby chociaż były wszystkie dobre i miały dobre stream i nie wywalało jak jest teraz na wielu tych stacjach Unsupported Stream ..........i wiele nie działało...........

51 minut temu, Jas napisał:

Czesc, od wczoraj mam równierz dziwny problem SX-N30, w trakcie odtwarzania ze Spotify nagle zanikł dzwięk, "tuner twierdzi", że wszystko ok, zmieniają się tytuły, wykonawcy itd., a zgłośników -nic. Korzystając z Tunein, równierz wybiera, buforuje, "odtwarza",ale nic nie słychać. Wszystkie inne źródła odtwarza normalnie, próbowałem restować wszystko- bez efektu. Ktoś ma jakiś pomysł??? 

może połączenie co z netem ci zerwało chwilowo w tym problem i zwiesiło sprzęt, przestało grać , a napisy pamiętało i wyświetlało temu dalej,

w tym problem,

z WiFi różnie bywa, zakłócenie chwilowe jakieś , zanik prądu, nawet internetu u twojego operatora,

było zrestartować włączyć, wyłączyć zobaczyć po restarcie, spróbować przywrócić sprzęt do ustawień fabrycznych,

sprawdzić dokładnie trzeba, włączyć innego wykonawcę lub stację radiową i zobaczyć na innym lub innej , bo część linków, wykonawców , stacji radiowych jest fake na tym TUNEIN oraz SPOTIFIY i wcale nie działa, jest fake............

potem wychodzą takie cyrki i ludzie muszą sprzęt reklamować

W TUNEIN to buforuje jak są złe stream do stacji radiowych i wtedy wcale nie działają, trzeba patrzeć która działa ok.

Niektóre stacje radiowe w ogóle zrywa jak u mnie Radio PLUS Warszawa, czkawka, przerywanka leci jakaś cały czas tylko w audio, ale to wina tych streamów złych i złych podawanych do danych stacji, do tego nie jest to na bieżąco dobrze aktualizowane przez kogoś, podobnie jest z wykonawcami.

A działa z czasem poprawnie coraz mniej! Z czasem wszystko przestanie chodzić jak tak będą robić, zwłaszcza ,ze i tak już sporo nie działa ,

temu występują problemy u ludzi, Radio ESKA Poznań na przykład na necie PC, laptopie, telewizorze w tym TUNEIN działa prawidłowo,

a na tej wieża PIONEER nie chce wcale nawet nie włącza............Unsupported Stream i se można posłuchać tylko na komputerze lub telewizorze.

Albo tylko w serwisie ESKAGO, ESKARADIO na przykład w hbbtv (telewizji hybrydowej) w naziemnej DVB-T cyfrowej  na której to też nie działa prawidłowo i wcale.

Cisza jak kliknie na jakąś stacje radiową, podobnie w tym TUNEIN lub Spotify na wykonawcę.

Edytowano przez Arkadiusz Kapelko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arkadiusz Kapelko napisał:

Serwis PIONEER powiedział, że wyjdzie za miesiąc aktualizacja, trzeba czekać!

To ciekawe bo bliźniacze Onkyo tego nie ma. Hmmmm

No nic poczekamy zobaczymy.

12 godzin temu, Jas napisał:

Czesc, od wczoraj mam równierz dziwny problem SX-N30, w trakcie odtwarzania ze Spotify nagle zanikł dzwięk, "tuner twierdzi", że wszystko ok, zmieniają się tytuły, wykonawcy itd., a zgłośników -nic. Korzystając z Tunein, równierz wybiera, buforuje, "odtwarza",ale nic nie słychać. Wszystkie inne źródła odtwarza normalnie, próbowałem restować wszystko- bez efektu. Ktoś ma jakiś pomysł??? 

Ty masz inny problem. Nie masz dźwięku ze źródeł internetowych. Jesteś pewien że amplituner ma sieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S4Home napisał:

To ciekawe bo bliźniacze Onkyo tego nie ma. Hmmmm

No nic poczekamy zobaczymy.

Ty masz inny problem. Nie masz dźwięku ze źródeł internetowych. Jesteś pewien że amplituner ma sieć?

Jestem pewien, normalnie buforuje, zmienia tytuły, wykonawców, w przeciwnym wypadku, co też sprawdzałem mruga kontrolka "NET", poza tym w kwestii braku dostępu do niektórych stacji, to problem był i jest również teraz- to problem z dostepem i odtwarzaniem,- "Play back error", wtedy nie potrafi zbuforować. Dostęp do sieci jest i działa zarówno po LAN jak i Wi-fi, SX-N30 jest widoczny z każdego urządzenia (czy to android, czy iOS)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎04 o 08:36, S4Home napisał:

No to musicie czekać na aktualizację oprogramowania. Myślę że dadzą sobie z tym radę skoro jak wspomniałem Onkyo nie ma tego problemu. 

Piotrek

Tylko kiedy ten PIONEER zrobi tę aktualizację do SX-N30 i wieża PIONEER X-HM36D. Jakoś się do tego nie kwapią i nic nie ma i nie wiadomo kiedy będzie...........

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎04 o 08:36, S4Home napisał:

No to musicie czekać na aktualizację oprogramowania. Myślę że dadzą sobie z tym radę skoro jak wspomniałem Onkyo nie ma tego problemu. 

Piotrek

Radio ZET nawet nie gra w tym TUNEIN na tej wieża PIONEER X-HM36D, Unsupported Stream i cisza.............choć na komputerze, PC, laptopie, TV Panasonic działa ok.

na TUNEIN wcale nie działa, ani VOX FM, ani Radio WAWA na niczym.
Tylko kiedy ten PIONEER zrobi tę aktualizację do wieża PIONEER X-HM36D. Jakoś się do tego nie kwapią i nic nie ma i nie wiadomo kiedy będzie...........
Bo np. Radio ESKA Poznań nawet na tej wieża nie działa............choć na komputerze, PC, laptopie, TV Panasonic działa ok.

VOX FM powinien w TUNEIN jutro ruszać, natomiast Radio WAWA nie wiadomo, error stream wywala na wszystkim, na komputerze o jakieś hasła prosi do witryny i nie gra:
http://waw04.ic1.scdn.smcloud.net ,
cyrki w tym TUNEIN.

może ktoś zna te hasła jakie tam podać i co to jest?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎04 o 08:36, S4Home napisał:

No to musicie czekać na aktualizację oprogramowania.

Jak tam sobie czytam , to czuję się szczęściarzem, że 95 % mojego sprzętu nie ma nic wspólnego z internetem , nie martwię się, czy przyślą aktualizację czy nie , czy ktoś komuś zapłaci za licencje , czy ten przedłuży wsparcie, naciskam guzik i po prostu gra. A jak jeszcze pomyślę , że bój się toczy o dźwięk typu mp3 .... Tak trochę nie rozumiem , dlaczego ludzie zamiast iść utartym szlakiem winylu ,CD gdzie mamy fizyczny nośnik , uzależniają się od mnóstwa elementów od nich niezależnych / prędkość przesyłu, jakość rutera, jakość WiFi, wsparcie , aktualizacje / uzyskując porównywalny, lub gorszy dźwięk niż z CD za 250 zł. a nie mając pewności , czy jak pewnego pięknego dnia obudzą się rano , to radyjko zagra czy nie , czy Tunelin lub Spotify zagra, czy pojawi się nowy kodec i nasz ukochany sprzęt będzie można już tylko zezłomować, lub co obecnie częstsze przerobić na granulat do wtryskarki. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak tam sobie czytam , to czuję się szczęściarzem, że 95 % mojego sprzętu nie ma nic wspólnego z internetem , nie martwię się, czy przyślą aktualizację czy nie , czy ktoś komuś zapłaci za licencje , czy ten przedłuży wsparcie, naciskam guzik i po prostu gra. A jak jeszcze pomyślę , że bój się toczy o dźwięk typu mp3 .... Tak trochę nie rozumiem , dlaczego ludzie zamiast iść utartym szlakiem winylu ,CD gdzie mamy fizyczny nośnik , uzależniają się od mnóstwa elementów od nich niezależnych / prędkość przesyłu, jakość rutera, jakość WiFi, wsparcie , aktualizacje / uzyskując porównywalny, lub gorszy dźwięk niż z CD za 250 zł. a nie mając pewności , czy jak pewnego pięknego dnia obudzą się rano , to radyjko zagra czy nie , czy Tunelin lub Spotify zagra, czy pojawi się nowy kodec i nasz ukochany sprzęt będzie można już tylko zezłomować, lub co obecnie częstsze przerobić na granulat do wtryskarki. 

 

Nie wiem co to jest porobione w tym INTERNECIE i w szczególności na tym TUNEIN.

Mam TUNEIN po instalowany na komputerze(LAPTOP-strona internetowa tunein) , w telewizorze Panasonic, na wieży PIONEER;

i na przykład w tym TUNEIN---Radio ESKA Poznań gra ok na komputerze i telewizorze, na wieża nie gra natomiast Unsupported Stream wyskakuje

dalej , Radio ZET gra ok tylko na komputerze, nie chce grać natomiast na wieża i wywala Unsupported Sterem i telewizorze wyskakuje tu Stream Error.......

dalej VOX FM gra ok tylko na telewizorze, nie chce grać natomiast na wieża i wywala Unsupported Sterem oraz komputerze wywala An Error has occurret, please try again!

natomiast Radio WAWA jest też w tym TUNEIN, ale nigdzie nie gra.

Może ktoś potrafi wyjaśnić czemu tak dzieje i czemu nikt tego nie poprawi? 

Zdaje się ta sama jedna aplikacja ta TUNEIN, a na jednym sprzęcie gra ok, a na drugim nie chce wcale lub nie działa ta stacja jakaś dowolna radiowa. Odnosi się to większości stacji radiowych w tej aplikacji i czemu tak się dzieje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mkk napisał:

Nie masz jednej aplikacji a 3. No, w sumie 2 , bo ze strony to nie gra aplikacja. A cały problem polega na tym że na różnych platformach różnie bywa z kodekami najczęściej. 

Spróbuj wpisać taki link dla Eski :

http://radyjko.tk/stacja.m3u?id=20

A na kompie dla VOX

http://acdn.smcloud.net/t049-1.mp3.pls

Te linki to wiem, że gra od razu.

Natomiast chodzi mi o sam TUNEIN jak tam wejdzie na stronę ma komputerze: https://tunein.com/ i klika lub wyszukuje tam poszczególne stacje radiowe.

to nie gra wcale : VOX FM, Radio WAWA i.t.p i jak napisałem powyżej co jest , chodzi mi o sam TUNEIN.

Na telewizorze Panasonic nie gra Radio ZET, wieży PIONEER X-HM36D też,  natomiast na komputerze gra ok w tym TUNEIN oczywiście samym chodzi.

Jak wyszuka te Radio ZET tam..........

Na TV Panasonic w TUNEIN jak kliknie na Radio ZET, wywala Stream Error,

Natomiast na WIEŻA PIONEEER X-HM36D, wywala Unsupported Stream,

na komputerze w tym TUNEIN na https://tunein.com/ jak znajdzie i klika tam na te samo Radio ZET gra ok.

Więc jak oni to porobili?

Tak jest z wieloma stacjami radiowymi na jednym gra sprzęcie w tym TUNEIN, na drugim już nie chce..........

Radio WAWA nigdzie nie gra na niczym tak zrobili i o jakieś hasło prosi jak pisałem powyżej na kompie, na reszcie stream error...........

I ten drugi link http://acdn.smcloud.net/t049-1.mp3.pls

dla Radia VOX FM wcale mi nie działa na komputerze.................nie da otworzyć niczym.

Edytowano przez Arkadiusz Kapelko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOX FM wczoraj działał w tym TUNEIN ogólnie wszędzie, dziś już nie działa nigdzie..............

Działał wczoraj i na komputerze, PC, laptopie, TV Panasonic i na tej wieża PIONEER X-HM36D, wszystko było ok jak powinno być.

Dziś wcięło wszędzie wyskakuje error stream i cisza..............

Więc to chyba wina tego TUNEIN, update do sprzętów nic nie da.

Albo czary mary.

Radio Zet działa tylko na komputerze w tym TUNEIN, nie chce ruszać ani na TV Panasonic, ani na wieża PIONEER X-HM36D.

Czemu?

Edytowano przez Arkadiusz Kapelko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...