Skocz do zawartości

Prośba o radę


Piotrek D.

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Obecnie rozglądam się za zestawem kina domowego i jako laik w temacie proszę o pomoc.

Jaki zestaw moglibyście doradzić w cenie do 2000PLN??

Znalazłem już na tym forum dyskusję na temat zestawu Yamaha Virgo 140 (http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=2156&hl=virgo+140), ale wyczytałem tam, że aby zadziałał tam dźwięk 5.1 potrzebny będzie dodatkowy wzmacniacz...

Jakby nie patrzeć, pytanie brzmi :

Co możecie podpowiedzieć jako dobre rozwiązanie w tym przedziale cenowym??

Pozdrawiam.
Piotrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek D.
Jeżeli juz znalazłeś pewne informacje chwała Tobie za to - poczytac czasem warto ! icon_smile.gif
Ale jezeli już czytasz zerknij, ze praktycznie zawsze pada pytanie
Jakie masz pomieszczenie odsłuchowe, czy sprzet musi byc nowy - wzglednie z 2 reki, jak lubisz typ grania (chyba, ze jeszce nie określony)
Jezeli kino czy bedzie na nim słuchana muzyka.. podaj moze przedział procentowe (np. 60/40 - 60%-kino ; 40% muzyka)
Cenowo trzeba sie napocic aby kupic kino (co nie oznacze, ze nie można).. - rozumie, ze nic nie masz? w domu co mógłbyś wykorzystać?
Pomyśl nad kwestia czy chcesz zestaw 5,1 czy moze 5,0 ? (chyba w tej cenia opcja 2 będzie bardziej rozsądna)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Piotrek D.
Jeżeli juz znalazłeś pewne informacje chwała Tobie za to - poczytac czasem warto ! icon_smile.gif
Ale jezeli już czytasz zerknij, ze praktycznie zawsze pada pytanie
Jakie masz pomieszczenie odsłuchowe, czy sprzet musi byc nowy - wzglednie z 2 reki, jak lubisz typ grania (chyba, ze jeszce nie określony)
Jezeli kino czy bedzie na nim słuchana muzyka.. podaj moze przedział procentowe (np. 60/40 - 60%-kino ; 40% muzyka)
Cenowo trzeba sie napocic aby kupic kino (co nie oznacze, ze nie można).. - rozumie, ze nic nie masz? w domu co mógłbyś wykorzystać?
Pomyśl nad kwestia czy chcesz zestaw 5,1 czy moze 5,0 ? (chyba w tej cenia opcja 2 będzie bardziej rozsądna)



Jakie masz pomieszczenie odsłuchowe, - niewielkie - ok15m2
czy sprzet musi byc nowy - niekoniecznie, ale byłoby miło mieć nówkę
jezeli kino czy bedzie na nim słuchana muzyka - zdecydowanie tak, powiedziałbym, że głównie muzyka, podłączenie do tv - sprawa raczej drugorzędna
Pomyśl nad kwestia czy chcesz zestaw 5,1 czy moze 5,0 - co do tej kwestii - to myślałem, czy nie byłoby lepiej kupić jakieś lepszego stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Piotrek D.
Jeżeli juz znalazłeś pewne informacje chwała Tobie za to - poczytac czasem warto ! icon_smile.gif
Ale jezeli już czytasz zerknij, ze praktycznie zawsze pada pytanie
Jakie masz pomieszczenie odsłuchowe, czy sprzet musi byc nowy - wzglednie z 2 reki, jak lubisz typ grania (chyba, ze jeszce nie określony)
Jezeli kino czy bedzie na nim słuchana muzyka.. podaj moze przedział procentowe (np. 60/40 - 60%-kino ; 40% muzyka)
Cenowo trzeba sie napocic aby kupic kino (co nie oznacze, ze nie można).. - rozumie, ze nic nie masz? w domu co mógłbyś wykorzystać?
Pomyśl nad kwestia czy chcesz zestaw 5,1 czy moze 5,0 ? (chyba w tej cenia opcja 2 będzie bardziej rozsądna)



Jakie masz pomieszczenie odsłuchowe, - niewielkie - ok15m2
czy sprzet musi byc nowy - niekoniecznie, ale byłoby miło mieć nówkę
jezeli kino czy bedzie na nim słuchana muzyka - zdecydowanie tak, powiedziałbym, że głównie muzyka, podłączenie do tv - sprawa raczej drugorzędna
Pomyśl nad kwestia czy chcesz zestaw 5,1 czy moze 5,0 - co do tej kwestii - to myślałem, czy nie byłoby lepiej kupić jakieś lepszego stereo?





jak lubisz typ grania - pytasz o rodzaj muzyki?
rozumie, ze nic nie masz? w domu co mógłbyś wykorzystać - jest pustka - nowe mieszkanie icon_smile.gif

swoją drogą, myślałem jeszcze nad takim sprzętem:
http://www.allegro.pl/item376988126_yamaha...ty_wroclaw.html
po prostu zastanawiam się, czy nie będzie to rozsądniejsze rozwiązanie przy moich wymaganiach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek D.

icon_arrow.gif Taka dość znacząca uwaga w swoich postach uzywaj prosze funkcji edytuj !:)
Jeżeli odpowiadasz bezpośrednio nie cytuj wypowiedz icon_smile.gif


Do rzeczy - jeżeli muzyka i głównie w stereo - to tylko kupuj stereo

Np jakieś srednie podłogowce które w filmie też potrafią pokazać pazur
Zpaewniam Ciebie,ze te 2tyś będą spożytkowane o wiele lepiej i rozsądniej

Powiedzm mi myślałeś juz o czymyś czy uderzasz w ciemno ?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok powiedzmy ze wybraleś Yamahę - mi sie osobiscie podoba jak gra potrafi nawet zagrać głośno i ładnie
Jezeli uzupełnisz zestaw o aktywnego suba (niekoniecznie dedykowanego przez Yamahe) myśle, ze bedziesz zadowolony..ale to przyznam sie szczerze jedna z wielu opcji wyboru - ale wybór moze być zupełnie OK mi osobiście Yamaha sie podoba

czego Ty oczekujesz bo to b. ważne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze wybrałeś najgorszy kompromis z możliwych na zasadzie tanie a dobrze:) ale jest to do zrealizowania
Masz miejsce na kolumny podstawkowe czy może na podłogowce?

Pomyśl o miejscu w jakim ma stać sprzet tak aby Tobie wygodnie sie słuchało

i napisz jak to wygląda u Ciebie w pokoju - jezeli zajmiesz sie takimi sprawami od początku dokonamy wspolnie lepszej podpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na razie jestem na etapie wymyślania, jak to wszystko ma w pokoju wyglądać (odnawiam to mieszkanie - więc sprzęty będę rozlokowywał w przyszłym tygodniu).

wstępnie wymyśliłem to tak, jak w załączniku, więc będzie miejsce na kolumny stojące ("podstawkowe" - to takie wiszące?).

Co do "kompromisu" - taki mam budżet i wolałbym go nie przekraczać. Ew., jeśli podpowiesz jakieś rozsądne rozwiązanie pomyślę intensywnie nad powiększeniem budżetu na ten cel icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...