Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie sprzętu


Małga

Recommended Posts

Witam! Czy ktoś z obecnych forumowiczów ma trochę wolnego czasu? może chciałby mi pomóc? już piszę w czym rzecz: Przeprowadziłam się prawie rok temu do nowego mieszkania, już jest prawie ogarnięte, ale brakuje dwóch ważnych rzeczy: telewizora i sprzętu muzycznego. Nie znam się na tym kompletnie. Próbowałam sama wchodzić na strony typu tonsil, pylon audio (pięknie wizualne są ich kolumny) ale tam kupie tylko kolumny, może amplituner. A podstawą chyba powinien być odtwarzacz? Telewizor najprawdopodobniej kupie taki:  https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue49nu7172u i do niego proponują soundbar, po co mi ten soundbar skoro mam kupić jakieś dobre kolumny? A może jednak soundbar taki droższy i podłączyć do bluray? Zaznaczam, że nie jestem audiofilem. Czy ktoś z Państwa nie dysponujesz zbyt dużą ilością wolnego czasu żeby mi coś doradzić? Potrzebuję całego zestawu do odsłuchu, tak naprawdę to nawet nie wiem, co ten zestaw musi zawierać czy wystarczy odtwarzacz, kolumny i amplituner? Czy konieczne są jakieś inne elementy? Chciałabym to wszystko kupić w jakiś rozsądnych cenach. Podobnie jak telewizor gdzieś w środku półki cenowej.  Pomieszczenie w którym będzie grał sprzęt - czyli mój salon ma 17,5 m2. Kolumny mogłyby stać na podłodze, wolałabym uniknąć wiercenia w ścianach. Marzeniem byłyby w białej okleinie :-) Odległość od głośników do sofy ok. 3 m, do stołu więcej. Muzyka, której najczęściej słucham to Depeche Mode (i pokrewny synthpop, syntezatory,  np. Covenant, Mesh, The Black Queen, poza tym: Dead Can Dance, ostatnia miłość to Royskopp, z polskiej muzyki wszystko od Edmunda Fettinga po Brodkę.  Nie mam nikogo, kto mógłby mi doradzić w tych sprawach, a nie chcę się dać naciągnąć sprzedawcy na byle co.... Jakiekolwiek wskazówki i uwagi będą dla mnie drogocenne, bo moja wiedza z tego zakresu jest na poziomie: maranzt, denon i tonsil robią głośniki i najlepsze są złote wtyczki ;-)  Nawet gdyby ktoś mógłby chociaż napisać jakie elementy powinien zawierać taki zestaw będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Małga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! 

Tak wiele pytań a tak mało odpowiedzi... :) Wybór poszczególnych komponentów zależy od naszych wymagań i tak- soundbar jest mały i ładny, w kinie jest super ale w muzyce bardzo mizernie. 

Przy klasycznym sprzęcie oprócz kolumn i wzmacniacza potrzebujesz... no właśnie. Zależy z jakich źródeł słuchasz muzyki. 

Jak już dojdziemy do wyboru elementów zostaje rzecz najtrudniejsza- brzmienie i dopasowanie elektroniki do kolumn. Nie są to rzeczy bardzo trudne, ale wymagające poświecenia na to czasu. Czytają forum możesz wpaść w błędne koło, zaraz pojawi się kilka(naście) super propozycji, a Ty po długim czytaniu dalej nie będziesz wiedziała na 100 % co będzie najlepsze.

W Profilu widzę, że jesteś z Warszawy. W stolicy mamy 3 salony (Nowogrodzka, Andersa, Naruszewicza). Zapraszam Cię do odwiedzenia jednego z nich- tam w komfortowych warunkach przy dobrzej kawie będziesz mogła pogadać z kompetentną osobą, i na miejscu przesłuchać kilku propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Małga napisał:

Muzyki słucham z płyt CD. Dziękuję za zaproszenie do salonu, ale chciałabym wcześniej wiedzieć o co prosić w salonie...

I tutaj własnie masz trochę błędne myślenie. W salonie powinnaś opowiedzieć to samo co tutaj nam na forum, a koledzy już się wszystkim zajmą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...