Skocz do zawartości

Denon X3300 vs Marantz SR5011 VS Yamaha RX-V781 czy coś innego?


krzysiaq

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie napiszę, że jestem osobą, która kupuję "sprzęt grający" na ucho, a nie po opiniach, ale niestety w przypadku kina domowego nie wydaje mi, się aby chciało mi się poświęcać kilka dni na jeżdżenie po Polsce. Poza tym w moim przypadku, tj. KD potrzebne mi jest do muzyki/filmów 50/50, a jak wiadomo, w kinie muzyka i tak pewnej części ciała nie urywa, więc będę raczej zmuszony kupić KD po opiniach, więc liczę na Was :)

Dwa dni temu padł mi Denon 1911 (nie przekazuje obrazu po hdmi) 
Przez te dwa dni wybrałem sobie o to takie typy:  Denon X3300 vs Marantz SR5011 VS Yamaha RX-V781.

Rozpatrywałem jeszcze Marantz 6011, ale ten typ ma ten sam problem z tymi gniazdami HDMI jak inne jednostki Marantza. Nie mam jakiegoś ciśnienia na żadną markę, zależy mi na:

- przyzwoite stereo
- wyjścia PRE OUT - minimum L i R a najlepiej wszystkie kanały, gdyż i tak to "przyzwoite stereo" będę chciał docelowo puścić przez chyba Marantz pm 6006 albo inną końcówkę, ale do tego czasu żeby jakoś to też grało. 
- dobra obsługa sieci i multimediów
 

Do KD 5.1 Mam Tannoy Mercury V4 + jakiś sub Sony, ale rzadko go używam. Tannoy całkiem nieźle po kilku tygodniach prób ustawień z 1911 schodził basem i ogólnie uważałem to za całkiem niezły duet w stereo.

W gabinecie, do słuchania muzyki mam DENON PMA-510AE + DAC PRODIGY + JBL STUDIO 230 i chyba z tego połączenia jestem najlepiej zadowolony jeśli chodzi o dźwięk. Te monitory nabyłem całkowicie przypadkiem, sprzedając uprzednio Dynaudio 2/7 i wg. mnie są rewelacyjne te JBL.

Nigdy nie miałem Yamahy, nie wiem jak ich kina sprawują się w w filmach czy muzyce. Jestem otwarty na propozycje, również w kwestiach późniejszego audio na końcówce, ale teraz zależy mi na tym, abym w przeciągu 2 tyg. miał wybrane kino, bo niestety projektor stoi nie używany. 

Zastanawiam się, czego odpowiednikiem jest starszy już 1911 i jak się ma on do moich obecnych wyborów.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...