Skocz do zawartości

Męczący dzwięk altusów 200, na co wymienić?


frankzito

Recommended Posts

Witam, 

Posiadam zestaw: Altus 200 wraz ze wzmacniaczem Pioneer A-656

Gra to w salonie o powierzchni 22m2 i z otwartym przejściem na kuchnię o powierzchni 14m2. 

Problem w tym że zestaw ten robi dużo hałasu, wysokie tony są czasami nie znośne, 50% mocy na Pionku to maximum dla uszu bo dalej nie da się słuchać przyjemnie.. bas jak dla mnie jest pudełkowy i brakuje mu czasami zejścia. Niestety zestaw został zakupiony jako moje marzenie za dziecka, miałem okazję posłuchać parę innych sprzętów i widzę kolosalną różnicę.. 

Chciałbym coś co gra delikatnie miękko, potrafi zejść do niskich tonów i nie rozpieprza bębenków wysokimi. 

Zależy mi na kolumnach używanych do 1500 zł. 
Czy da coś zmiana samych kolumn czy to również wina wzmacniacza? 

Edytowano przez frankzito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, taki styl grania jak piszesz to Phonar. Miękki bas, ale dobrze kontrolowany. Nie misiowaty, nie rozlazły. Miękki ale dość zwarty.
Dobra lokalizacja źródeł pozornych, wysokie nie męczące, lekko wycofane, ale szczegółowe. W stosunku do tego co masz to będzie duży przeskok jakościowy. Na olx masz małe podłogówki Phonar P3 za 580 zł, wykończone lakierem fortepianowym. Dobra cena jak za ten stan. Podwójne terminale głośnikowe. Kolumny dość łatwe do ustawienia i napędzenia. Wysoka skuteczność.

Phonar stosuje bardzo dobre przetworniki seas, peerless, vifa. Wstydu nie ma.

Tych kolumn chce się słuchać. Marka dość mało popularna na forach.

Przy kupnie z olx zapytaj o opcje pobranie.

Na Allegro masz też Phonar laser 2001, ale tu cena lekko moim zdaniem za wysoka.

Sprawdź czy Twój wzmacniacz obsługuje impedancję 4 Omy.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie napisałem że chodzi o Twoje propozycje, to było odniesienie to Altusów :) chciałem jeszcze posłuchać innych propozycji.

Znalazłem coś takiego, https://www.olx.pl/oferta/kolumny-stereo-lake-audio-model-1015-myslenice-duzy-wybor-zamiana-CID99-IDsexwj.html#3231993ab3 

Co to za kolumny? 

 

Edytowano przez frankzito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...