Skocz do zawartości

Zestaw Audio Pro gra jakby chcial a nie mogł


kiljan

Recommended Posts

Cześć,

Przez dłuższy czas szukałem dla siebie zestawu 2.1, który podłączyłbym do TV w celu oglądania filmów przez internet, kablówki czy też pod konsolę.

Jako, że starałem się wybrać opcje jak najmniej inwazyjną w wystrój pomieszczenia (jak i dobre opinie) wybór padł na kolumny aktywne + subwoofer marki Audio Pro:

- Audio Pro T14

- Audio Pro C-Sub

I w tym momencie pojawia się problem. Głośników słuchałem na muzyce z telefonu, na którym miałem już ustawiony korektor graficzny na podbicie niskich tonów "na maksa" i głośniki robiły robotę. Przyznam się, że nie sprawdziłem ich w ustawieniach standardowych telefonu, zapomniałem że korektor był już ustawiony.

Problem pojawił się w momencie, kiedy podłączyłem je pod TV albo pod PS4 (w obydwu przypadkach kablem optycznym). Cały zestaw w takim połączeniu ma bardzo słabe niskie tony, a przy niższych ustawieniach głośności, nawet nie słychać że subwoofer jest podłączony. Amplituner nie wchodzi w grę, bo kolumny nie mają takich złączy.

Macie może pomysł, jak można poprawić tą sytuacje? Czy jedyna opcja to pozbycie się kolumn i wstawienie amplitunera z pasywnymi?

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim wypadku, biorąc pod uwagę, że byłyby one zawsze podpięte bezpośrednio pod TV, nie uzyskam w nich lepszego dzwięku?

Jeżeli w ich miejsce wstawiłbym amplituner który odbierałby sygnał z TV/konsoli i przekazywał dalej do kolumn, to mógłbym wtedy to poprawić korektorem graficznym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...