Skocz do zawartości

Zestaw stereo 2.0


darekinf

Recommended Posts

Witam

Mam za zadanie zmontować zestaw stereo w budżecie do 4000 zł. Oczywiście każde kilkaset zł w dół mile widziane.

Więc jako amator przez kilka dni czytałem i ostatecznie zdecydowałem że idę w kierunku amplituner sieciowy + 2 kolumienki.

Dźwięk ważniejszy od efektów surround także nie chce kina domowego. Nie ukrywam że design kolumn też jest ważny :) w końcu będze na wyposażeniu salonu. (1 .Czarny kolor 2.odcienie drewna 3.tylko nie białe!)

Co do założeń. Salon ok 4x5m, upodobania do muzyki rockowej, metalowej, rzadziej muzyka symfoniczna / klasyczna. Lubię niskie brzmienie, nienachalny wokal, głęboki bas. Źródłem muzyki będą najczęściej programy tv typu MTV, smartfon, pc, usb, radio internetowe

Kieruje do was prośbę byście zaproponowali mi kilka zestawów dostępnych w sieciach handlowych z rtv lub allegro godnych uwagi. Największy problem to kolumny - jest dużo różnych producentów a ogarnięcie tego i profesjonalne połączenie z amplitunerami utrudnia decyzję (duszę się w tym gąszczu). Wstępnie stawiam na ampli yamahy (R-N402D)  lecz otwarty jestem na inne firmy.

Moim problemem jest lokalizacja Tarnów gdzie nie ma mozliwości odsłuchu w profesjionalnym sklepie - tylko wycieczka do krakowa ewentualnie.

Z góry dziękuje za pomoc

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zaczynając od elektroniki, masz do wyboru tak naprawdę trzy marki - Yamaha, Onkyo i Pioneer. W przypadku Yamaha jest model R-N402D i wyższy, trochę lepszy R-N602. Alternatywą jest Pioneer SX-N30AE i Onkyo TX-8250. To dwa bliźniacze amplitunery. Bezpośrednio porównując Yamaha do Onkyo i Pioneer, Yamaha jest bardziej rockowa, dynamiczna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Onkyo i Pioneer to równiejsze, dokładniejsze, bardziej analityczne granie. Są także pewne różnice w wyposażeniu sieciowym - Yamaha ma swój autorski system MusicCast, Onkyo i Pioneer stawiają na systemy otwarte Google Chromecast czy DTS Play:Fi. Biorąc jednak pod uwagę Twoje preferencje, stawiałbym raczej na jeden z modeli Yamaha.

Z kolumnami będzie więcej opcji. Na pewno dobrą, uniwersalną opcją będzie polski zestaw Pylon Audio Sapphire 25. Duża swoboda grania, dynamika, szybkość. Alternatywą jest najnowsza seria Monitor Audio Monitor 300. Dobrą opcją będzie także Magnat serii Shadow.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm możliwe że wybiorę się do krk więc o adres / link proszę.

Reasumując, obecnie do rozważenia

1. Yamaha RN 602 + magnat quantum 725 (koszt sumaryczny ok 4400 zł?)

2. Yamaha R-N402D + MAGNAT Shadow 207 lub 209 (koszt poniżej 4k)

3. Yamaha R-N402D + MONITOR AUDIO MONITOR 300 lub Pylon Audio Sapphire 25 (koszt ok 4800 zł)

i jeszcze 

4. Yamaha RN 602 + Melodika BL40 MKII (ok 2300 + ok 2600 zł)

5. Yamaha MusicCast R-N402D + Indiana tesli 561 (3,5k zł) ?

Edytowano przez darekinf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,3,5 od razu pomiń. Słaby amplituner!

Każdy amplituner ma wyjście na suba. Czy będziesz z tego korzystał czy nie to już inna kwestia. Profanacja? Audiofil powie tak. Ale to nie on tylko ty będziesz słuchał w swoim domu. Na pewno jako pierwszy zestaw proponuje ten bez suba. Osłuchać się i wtedy podejmować decyzje. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...