Skocz do zawartości

Audiolab 8300 i co dalej?


YossarianPL

Recommended Posts

Witam,

sytuacja wygląda następująco:

 - w małym pokoju 12 m2, który robi również za miejsce do pracy chciałbym wstawić jakiś zestaw stereo, który grałby sobie delikatnie i raczej cicho, gdyż często pracuję w nocy. Dlatego absolutnie nie zależy mi na wielkiej mocy a zdecydowanie bardziej na tym żeby zestaw grał pełnym dźwiękiem od samego dołu.

Muzyka jakiej słucham to starszy rock w stylu Pink Floyd, Cranberries, U2,Florence, ostatnio zdecydowanie więcej jazzu ( Miles , Coltrane) i trochę chill-outowych klimatów.

Nabyłem drogą okazyjnego odkupu Audiolaba 8300 jako podstawę tej składanki - wstępnie pasował mi do koncepcji bo kolumn szukam o zdecydowanie ciepłym brzmieniu - docelowo myślałem o Chario Delphinus - ale nie wiem czy nie będą za duże do tego pomieszczenia i z tego co doczytałem będę miał poważny problem jeśli zdecydowanie nie odstawię ich od ścian - a nie odstawię bo mogę wygospodarować max 30 cm od ściany. Na dodatek "miejsce odsłuchowe", żebym się skręcił nie znajdzie się po środku pokoju a przede mną musi stać stół - no po prostu warunki do odsłuchu idealne - wiem.

Tak więc chciałbym zapytać zdecydowanie bardziej doświadczonych jakie ewentualnie mielibyście  porady w sprawie głośników w zakresie do 3000 - ( mogą być używane nie mam w tym względzie zahamowań).

No i następna sprawa to źródło. Marzy mi się połączenie pożądnego CDka z dostępem do radia internetowego - z nowych rzeczy chyba Yamaha ma najwięcej takich klocków - czy ktoś ma o nich jakieś mniemanie,

Będę wdzięczny za sugestie.

 

Edytowano przez YossarianPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepszą opcją (prawie) w Twoim budżecie będzie Kef R300. To idealne połączenie z Audiolab. CHario Delphinus nie sprawdzą się w pomieszczeniu 12m2, to kolumny do pomieszczanie powyżej 20m2. Można jeszcze posłuchać Tannoy Revolution XT6.

Zapraszam na odsłuchy i wypożyczenia oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz trzeba zestawić z kolumnami „pod własne ucho” bo to my słuchający jesteśmy tu najważniejsi.

Legendy o grającym „sucho” audiolabie faktycznie krążą i prawdopodobnie sa właśnie wynikiem niewłaściwego zestawienia.

Spójny dźwięk , bez fajerwerków (tak odbieram powszechnie polecanego atolla- produkt który jest nastawiony na wow! już przy pierwszym odsłuchu) faktycznie niektórym moze wydawać się niezbyt atrakcyjny.

Jak już masz tego audiolaba to daj mu szansę. Weź na odsłuch Elac b6 lub rozejrzyj się za używanymi RLS Callisto IV - to mikrusy które stworzą ci niesamowity spektakl ale jednoczesnie są bardzo detaliczne, mi brakowało w nich „klimatu” jakiegoś ciepełka.

W bezpośrednim starciu wygrały dużo ciemniejsze i cieplejsze RLS ELARA II 

obydwa produkty słuchałem na Audiolab 8200a czyli poprzedniku twojego wzmacniacza.

Z drugiej strony ...

Piszesz że przeważnie będziesz słuchał cicho... to być może że lepszym wyborem będzie połączenie z focalami.

ja słuchałem z 807V i przyznam że to kolumny które w połączeniu z audiolabem zmuszą umarłego do przytupywania nogą. Jeżeli dobrze pamiętam to jest tak od nawet niskich poziomów głośności. Ale trzeba mieć na uwadze że przy wyższych poziomach może to być na dłuższa metę męczące.

z audiolabem także ładnie chodzą KEFy ale należy sprawdzić czy przy tych niskich poziomach pojawi się u ciebie odpowiednia ilośc niskich tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam. Seria 700 i nowe NADy razem grają świetnie. Aktualnie mam podłączone 707'ki do malucha C338 (o zgrozo!) spięte Nordostem i wszystko jest cacy :)

B&W 707 S2 robią chyba największe wrażenie z całej nowej serii. Małe kolumienki grające ogromnym (jak na swoje gabaryty), dobrze nasyconym dźwiękiem. 

@YossarianPL koniecznie musisz ich posłuchać, jakiś czas klient był u nas z Audiolabem 8200, bardzo dobrze zgrywał się z tą serią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi - zmuszają do myślenia.

Pomysł z Tannoy Revolution XT6.wstępnie bardzo mi se podoba ze względu na zaawansowane rozwiązanie dual cocnentric połączone z wyprowadzeniem basu dołem - na podstawkę. A gdyby pójść tą drogą dalej i spróbować Castle Knigt 3 ? Wprawdzie nie są to monitory ale z tego co widzę podstawa tej kolumny wykorzystana jest li tylko do precyzyjniejszego jeszcze chyba niż w tannoyach okiełznania basu co w tak małym pomieszczeniu będzie miało pewnie znaczenie decydujące.

B&W na razie mógłbym tylko posłuchać... ale masz rację na pewno warto. Tyle tylko że chciałbym to już porównywać do czegoś co stoi u mnie.

Edytowano przez YossarianPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Te Tannoye z całej listy najlepiej zagrają górą i środkiem. Do tego wybtnie oderwany dzwięk od kolumn.

Jednak modele podstawkowe zarówno poprzedni DC6 jak i obecny XT6 wymaga wsparcia dobrym subem. Powiem tak zestawiliśmy je kiedyś z Relem T7 i dźwięk był na poziomie kolumn za 10k.

Same moim  zdaniem mogą mieć deczko mało basu. Chyba że będą odpowiednio ustawione. I z wyjątkowo mocną elektroniką.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...