Skocz do zawartości

RHA MA750i - Pytanie


Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam nadzieje, że pisze w dobrym miejscu. Jezeli nie to wybaczcie i prosze o przeniesienie wątku do odpowiedniego dzialu, jest to moj pierwszy temat ;).

Od dwoch tygodni jestem zdecydowanie szczesliwym posiadaczem sluchawek RHA MA750i. Sprzęt genialny, ale dzisiaj pojawil sie pewien problem, ktorego nie jestem w stanie sam rozwiazac. Mianowicie - chcialem podlaczyc sluchawki do komputera i porozmawiac za ich pomoca na team speak'u / skype. Sluchawki w zestawie nie mialy tego 'rozdzielacza' na zielonego i czerwonego jacka, ale takowy posiadam po innych, z ktorych wczesniej korzystałem. Problem polega na tym, ze po 'rozdzieleniu' na dwa, komputer wykrywa zarowno sluchawki jak i mikrofon, lecz mikrofon po prostu nie dziala. W panelu sterowania jest on w prawdzie widoczny, ale za żadne skarby nie slychac mojego glosu (probowalem zarowno na skype jak i ts'u - bezskutecznie). Oczywiscie sprawdzalem jego ogolne dzialanie i podczas rozmow telefonicznych jest w pelni sprawny

Czy ktos jest w stanie wytlumaczyc mi dlaczego tak sie dzieje i - co wazniejsze - jak ozywic moj mikrofon? A moze nie da sie za jego pomoca rozmawiac na komputerze?

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może od jakich słuchawek masz przejściówkę. Kiedyś częściej można było spotkać słuchawki z odwrotnym położeniem pinów masy i mikrofonu. Jeśli na słuchawki które używasz są przewidziane do telefonów ze znakiem jabłka , to właśnie one mają odwrotne położenie pinów masy i mikrofonu w stosunku do przejściówki. W takiej sytuacji potrzebujesz albo dodatkowej przejściówki zmieniającej położenie tych pinów lub rozgałęźnika zgodnego z słuchawkami które masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...