Skocz do zawartości

Kolumny do Denon D-M41D DAB+


dzejko

Recommended Posts

Witam,

Okolo miesiac temu zakupilem mini wieze Denon D-M41D DAB+. Niestety nie dokonalem dobrego odsluchu tego sprzetu i teraz zaluje zakupu. Nie podoba mi sie dzwiek, jest zbyt plastyczny wg mnie i przede wszystkim brakuje mi czystego, krystalicznego dzwieku, gdy wieza dziala nieco ciszej.

Przechodzac do rzeczy, chcialbym sprzedac ta wieze, gdyz oprocz dzwieku brakuje mi jeszcze funkcji wi-fi, lecz ogolnie zauwazam brak zainteresowania, a z racji tego, ze jest to nowy sprzet prawie nieuzywany, szkoda mi sprzedawac za 1000 zl.

Zrodzil sie w zwiazku z tym pomysl, by dokupic nowe kolumny w celu poprawy jakosci dzwieku. Ktos moglby mi cos doradzic? Za wieze dalem 1600 zl, wiec budzet na kolumny to maks 1200 zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym ograniczeniem jest na pewno elektronika, jednak jeśli dopasujesz dobre kolumny, zestaw powinien Cię usatysfakcjonować. Zresztą w przyszłości zawsze możesz dokupić lepszą elektronikę.

Nie znam wielkości Twojego salonu, ale biorąc pod uwagę elektronikę, musimy poruszać się wśród konstrukcji podstawkowych. Jeśli lubisz dobrze wypełniony, raczej spokojniejszy charakter dźwięku, spójrz na Indiana Line Nota 260X. Więcej swobody, szybkości, dokładności uzyskasz z Magnat Shadow 203. Warto na pewno spojrzeć na Heco Aurora 300, to większa, mocna kolumna. Jeśli pomieszczenie nie jest większe niż 15-18m2, dobrą opcją będzie także Q Acoustics QA 3020.

Zapraszam na odsłuchy i wypożyczenia, w przypadku pytań i wyceny jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy salonem niezależnym, mieścimy się tylko w Pabianicach, nie jesteśmy siecią.

Natomiast tak jak wspomniałem powyżej, jest możliwość wysłania kolumn do testu. Zresztą jest to najlepsze rozwiązanie, usłyszysz jak taki zestaw sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu w konfiguracji z Denon. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wszystkie propozycje. Tak jak wspomniał kolega Piotrek powyżej, zależy mi na żywiołowym, koncertowym dźwięku. Z pewnością wybiorę się do Katowic, by sprawdzić, czy jest różnica między obecnymi kolumnami, a kolumnami, które zaproponowaliście.

 

Co do wi-fi, to da się przeżyć, gdyż dość sprawnie działa bluetooth, ale w przyszłości jak najbardziej Chromecast może okazać się pomocny.

 

Mam pytanie jeszcze odnośnie obecnych kolumn podstawkowych SC-M41? Jeśli nowe kolumny okażą się lepsze, to czy jest szansa, by gdzieś sprzedać te obecne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...