Skocz do zawartości

Yamaha RX-A1070 czy Marantz SR7012


Alfik30

Recommended Posts

Dzień dobry.

Nie wiem który tytułowych amplitunerów wybrać. Nie chodzi mi o różnice dźwiękowe gdyż to wyjdzie na odsłuchu. Zastanawiam się który z nich jest lepszy pod względem jakości/ klasy sprzętu i funkcjonalności.

PS. Do tej pory moim faworytem było Onkyo 820/830 - ale po odsłuchu okazało się dla mnie zbyt "krystaliczne" w stereo, dlatego proszę o opinie na temat yamahy a1070 i matantza 7012

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

witam

nie znam marantza z brzmienia ale jak wiem front jest na wpol plastikowy to przynajmniej ja go zdyskfalifikowalem za to od razu za te pieniadze to z deka lipa

a tez bralem go pod uwage ale zdecydowalem sie na yamahe rx-a1070 tytan dla mnie kolor sliczny nie chce czarnego ale to rzecz gustu i nie zaluje.

bawie sie na razie nia ucze ustawien ale co do do dzwieku to super "cyka" za yamaha przemawialo to ze 15 lat uzywalem i nadal mam yamahe rx-v800 i gra do dzis bardzo dobrze i nawet chce odsprzedac komus do dobrej muzyki audio.

wiec przynajmniej ja jestem za yamaha dla Ciebie a czy1070 czy moze juz 1080 bo jest nowy model to zalezy od Ciebie

ja uzywam ja do zestawu 5.1 przy glosnikach front PARADIGM MONITOR STUDIO V3   SATKI Z CENTRALNYM TO DIORA SWIDNICA I SUB TO GOKY DOBRY SUB Z POLPAK POLAND ZRESZTA PARADIGMY ROWNIEZ

ja kupilem 1070 przy gotowce za 5100 oczywiscie w polskim sklepie z polska 3 letnia gwarancja....takze przed zakupem targuj sie

naprawde polecam i Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór najlepiej żeby był poprzedzony odsłuchem. Bardzo uogólniając Marantz moim zdaniem wyraźnie lepiej sprawdzi się w muzyce, oferując bardziej pełny, plastyczny dwięk. Yamaha to bardziej efektowny przekaz, który docenimy w kinie domowym i szybszych gatunkach muzycznych. Yamaha wyraźniej podbija skraje pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Yamaha jest w klasie D? Co Ty za głupoty wypisujesz? Yamaha NIGDY nie miała amplitunerów w klasie D.

@Alfik30 z jakimi kolumnami ma to zagrać? To jest przecież najważniejsze w dopasowaniu elektroniki. Aż dziwne, że nikt wcześniej Cię o to nie zapytał.  btw. nie brałeś pod uwagę RX-A2070 ?

ps. najlepiej to zagra NAD T758V3 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on ma pobór 420W.

To jak nie jest w klasie D? To realnie ile on ma mocy przy graniu 5 kanałowym? ok 40W zamiast deklarowanych 170W.

3 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

ps. najlepiej to zagra NAD T758V3 

To prawda. Z amplitunerów.

Ale najlepiej to zagra. Najtańszy z nich wszystkich SR5012 + końcówka mocy lub wzmacniacz zintegrowany.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home a ile ma ten Marantz w trybie wielokanałowym? Nie wiadomo, bo producenci tego nie podają. Jego poprzednika nie dało się nawet przetestować w trybie 5 kanałowym bo się wyłączał-odsyłam do recenzji z audio.com.pl. Przecież oni wszyscy podają moc na 1 kanał, żeby ładnie wyglądało.

RX-A1070 na pewno nie jest w klasie D. Mógłbyś najpierw sprawdzić, zanim oczernisz jakąś firmę- bo to że Ci się tak wydaje nie znaczy, że tak jest.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez sprzetu mysle tej klasy nie kupuje sie na parametry jakie ktos napisal ale bardziej na ucho tak mi sie wydaje tak samo jak telewizora w zyciu bym nie kupil bo ladnie napisali a bedzie to dziadowsko swiecacy led ktoremu z czerni zrobili fiolet .a co do hi fi np.zrobic slepy odsluch i bedzie po sprawie.

wzmacniacze lampowe maja mala moc a graja super

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam braki. Masz racje :P Audio poczytam i będę mądrzejszy :P

11 godzin temu, Tadzio napisał:

przeciez sprzetu mysle tej klasy nie kupuje sie na parametry

Zdecydowanie nie.

Ale jeśli coś ma pobór 400 a drugi 700W to w trybie wielokanałowym musi zagrać inaczej. No nie ma opcji!!

Z drugiej strony to właśnie polecam odsłuch tych dwóch modeli.

Jestem też ciekaw co na to inna branża, nie stronnicza. Panowie mieliście wcześniej Marantza w swojej ofercie i daje głowę że wtedy wskazali byście na niego w tym porównaniu. Ale wiem, że to zostanie w naszej tajemnicy :)

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home chodzi o to, że wprowadzasz tutaj ludzi w błąd, nie potrafisz się przyznać i brniesz dalej. Zarzucasz mi stronniczość chociaż nigdzie nie napisałem, że Yamaha zagra lepiej. 

To porównanie nie jest do końca obiektywne, bo konkurentem dla tego Marantz'a nie jest 1070 a 2070.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2018 o 11:31, Top Hi-Fi Poznań napisał:

 

To porównanie nie jest do końca obiektywne, bo konkurentem dla tego Marantz'a nie jest 1070 a 2070.

 

Zgadzam się, dlatego teraz waham się pomiędzy Marantzem 7012, a Yamahą 2070, tym bardziej że cena jest identyczna.

Wiem że Yamaha ma więcej funkcji sieciowych, ale te mnie raczej nie specjalnie interesują, natomiast potrzebuję przynajmniej 9.1 ze względu na Atmosa i drugą strefę (obydwa spełnią to zadanie).

W 80% zestaw będzie używany jako zwykłe stereo, czasami będę włączał drugą strefę na tarasie i tyle, kino domowe - okazyjnie kilka razy w miesiącu.

Co do odsłuchu na docelowych kolumnach, mimo zdecydowanie innego brzmienia podobają mi się jednakowo obydwa, dlatego mam duży dylemat co wybrać.

Myślę że gdyby cena byłą zróżnicowana to wziąłbym po prostu tańszy, a tak jestem w kropce.

Czy oprócz wyglądu i dźwięku na co jeszcze należałoby zwrócić uwagę?

Edytowano przez Alfik30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎19 o 05:58, Alfik30 napisał:

W 80% zestaw będzie używany jako zwykłe stereo, czasami będę włączał drugą strefę na tarasie i tyle, kino domowe - okazyjnie kilka razy w miesiącu.

Co do odsłuchu na docelowych kolumnach, mimo zdecydowanie innego brzmienia podobają mi się jednakowo obydwa, dlatego mam duży dylemat co wybrać.

Myślę że gdyby cena byłą zróżnicowana to wziąłbym po prostu tańszy, a tak jestem w kropce.

Czy oprócz wyglądu i dźwięku na co jeszcze należałoby zwrócić uwagę?

Witam , czegoś tu nie rozumiem. 80% ma być muzyka , rozpatrujesz amp.KD ze słabiutkimi końcówkami mocy , a w dodatku kupiłeś Quadrale o skuteczności 89 dB, które ten " Amplituner ma napędzić ". Nic nie mam do tych kolumn, ale widzę marne szanse, by podpięte pod amp. KD mogły pokazać co potrafią. Ok. Twój cyrk Twoje .... Co do samych amplitunerów ,to mam Yamahę RX-A3030, a więc model zbliżony do RX-A2070 i jak na KD. jest dobrze, wszystko ładnie funkcjonuje a stereo jak to z amp. KD gra i tyle , żadnych smaczków bym się nie doszukiwał ( a grała z kolumnami df-8 - 94 dB skuteczności). Jak znam  życie po jakimś czasie wpadniesz na pomysł zakupu dodatkowej końcówki mocy, by jakoś napędzić fronty w stereo ( bo te max. 40 W z amp. KD. to jednak nie wiele :)), ale to też będzie półśrodek ,ze względu na kiepski sygnał z PRE OUT amplitunera. To tyle jeżeli chodzi o 80% muzyka. Do muzyki jest po prostu wzmacniacz , lepiej i taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem, że jeżeli przełączę amplituner (jaki by nie był z ty dwóch) w tryb stereo, -  czyli jeśli amplituner będzie napędzał tylko kolumny frontowe do będzie podawał ok 40 W mocy do na każdą z nich??????

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdą jest, że faktyczna moc, przy wysterowaniu więcej niż jednego kanału, zwłaszcza w niższych modelach ampli, ma się nijak od podawanej przez producentów marketingowej papki

Niemniej jednak w tym konkretnym przypadku uważam, że kolegę tomek4446 z tymi 40W trochę poniosła fantazja.

Inną sprawą jest, że przy Twoich preferencjach (w głównej mierze odsłuch muzyki) warto zastanowić się, czy kupno ampli KD jest rozsądnym wyborem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Witam , czegoś tu nie rozumiem. 80% ma być muzyka , rozpatrujesz amp.KD ze słabiutkimi końcówkami mocy , a w dodatku kupiłeś Quadrale o skuteczności 89 dB, które ten " Amplituner ma napędzić ". Nic nie mam do tych kolumn, ale widzę marne szanse, by podpięte pod amp. KD mogły pokazać co potrafią. Ok. Twój cyrk Twoje .... Co do samych amplitunerów ,to mam Yamahę RX-A3030, a więc model zbliżony do RX-A2070 i jak na KD. jest dobrze, wszystko ładnie funkcjonuje a stereo jak to z amp. KD gra i tyle , żadnych smaczków bym się nie doszukiwał ( a grała z kolumnami df-8 - 94 dB skuteczności). Jak znam  życie po jakimś czasie wpadniesz na pomysł zakupu dodatkowej końcówki mocy, by jakoś napędzić fronty w stereo ( bo te max. 40 W z amp. KD. to jednak nie wiele :)), ale to też będzie półśrodek ,ze względu na kiepski sygnał z PRE OUT amplitunera. To tyle jeżeli chodzi o 80% muzyka. Do muzyki jest po prostu wzmacniacz , lepiej i taniej.

Dane z testów audio.com.pl - z faktycznych pomiarów

Marantz 2 x 168W ,    5 x 79W

Yamaha 2 x 162@,     5 x 67W

Czy to zbyt mało do słuchania muzyki w trybie stereo???, Myślę że i okazjonalnie w 5.1 ok. 70W da radę ze skutecznością kolumn 89 dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spór jest trochę bezsensowny. Realne moce potrzebne wzmacniaczowi do normalnego nagłośnienia pomieszczenia są raczej rzędu kilku, a nie kilkudziesięciu watów. Przypominam, że jednostka efektywności kolumn to dB/1W/1m, co oznacza, że kolumny osiągają głośność np. 86 dB już przy podaniu 1W (pomiar z odległości 1 metra). Nawet jeśli pomnożymy ten 1 W przez większą odległość z której słuchamy czy większą oczekiwaną głośność, to i tak moc wymagana od wzmacniacza nie będzie duża. O tym, że nawet niewielka moc wystarcza do normalnego odsłuchu wiedzą najlepiej posiadacze wzmacniaczy lampowych, których moce są często rzędu zaledwie kilku watów. Temat był już poruszany na forum. Nie ma o co kruszyć kopii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...