Skocz do zawartości

Yamaha RX-A1070 czy Marantz SR7012


Alfik30

Recommended Posts

Tomek

filmy z internetu jak zasaasz BD 1:1 czy nawet Remuxy to dzwiek bedzie taki sam jak z plydy BD. Nie daj sobie dziury w glowie robic ze bedzie inaczej. I na plycie masz cyfrowa sciezke i na kompie tez jest cyfrowa sciezka. W obu przypadkach dekodowaniem dzwieku Odczytaniem cyfrowego dzwieku i przerobienie go na analog dla kazdego glosnika osobno zajmuje sie Amplituner. Tylko pamietajmy, taki film wazy srednio 30 - 40gb i jest to problemem. 

 

Maciek, reki sobie uciac nie dam czy slim + pm7004 zagra lepiej bo nie sluchalem i nie bede obiecywal gruszek... Ale wydaje mi sie ze powinien. 

Ja do stereo zamiast pm7004 wybralem Denona 1500ae. Minus - nie pasuje mi do reszty skrzynek. Plusy: porownaj budowe, moc, wage, co jest w srodku. 

Alfik jak nie chcesz isc w kino pelna geba to raczej szkoda kasy na 7012. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, mariusz1967 napisał:

Rozumiem że masz na myśli czysta końcówkę mocy , wtedy sterujesz nią pilotem od amplitunera .

Niekoniecznie "czysta koncowke mocy". Wystarczy wzmacniacz z taka funkcja 

Np. Marantz 7004 / 7003. Tez wszystko sterujesz z amplitunera. 

 

UWAGA. Marantz 7005 nie posiada koncowki mocy, w nowyn modelu ogolocili go z tej funkcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena takiego Marantza 7004 to 1200 - 1500 zl  Moim zdaniem "nie ma" tanszych wzmacniaczy uzywanych a tym bardziej z koncowka mocy :) To jest wlasnie ta prawie najnizsza polka.  Ale to tylko moje zdanie.  (mozna znalezc jakiegos pioniera lub podlaczac wzmaki bez trybu koncowki do amplitunera z pre-out). No ale... 

Glosniki - mysle ze za te 2000zl to juz sa dobre glosniki i do stereo i do kina.  Do samego kina mozna taniej np Jamo. 

 

Tez warto zwrocic uwage aby nie kupic jakichs glosnikow z 2 basowcami 170cm lub wiecej, ktore schodza do 2 - 3 Ohm przy niskich czestotliwosciach. Bo potem wyjdzie ze taki Marantz ma problemy. 

 

Wiec zakup slabszego wzmaka do lepszych kolumn to nie dokonca dobry pomysl. Tak zle i tak zle. Nalezy wszystko dobrac z glowa. 

Edytowano przez lolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maciek72 napisał:

Marantz NR 1608 i Marantz PM 7004 zagra lepiej od Marantz SR 7011 ? 

 

Tak. Z tym że 7004 jest przeciętny. Lepiej seria 8. 

Widzę że temat nabiera właściwej drogi. 

Ja zgadzam się z kolegą. Topowe modele amplitunerów to gratka dla producentów. Tu dochodzi o design. Wszystko w jednym klocku.

Prawdziwe systemy kinowe to systemy dzielone. Toteż ci sami znani producenci także je robią. :)

Co kto chce.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , gdy do przeciętnego 7004 podłącz się lepsze głośniki , będzie lepiej dla jakości ? 

Czy lepiej serię 8... i tańsze głośniki ? 

Co gra w systemie ? 

Przed serią 7 jest jeszcze 5 i 6 . Myślę , że 7 nie jest taka zła :) 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Kolumny zagrają więcej od wzmacniacza. Z tym że model 7004 nie jest nowy. Może warto polować też na nieco starszy a wyższy 8003. 8004. Nie wiem tylko sugeruje. Nie wiem jakie są różnice w cenie na rynku wtórnym teraz. Nie wiem czy są dostępne. Wiem tylko że jest krok do przodu względne 7 i 8 serii.

Ale jeśli ma to być kosztem kolumn to nie. Chodź!! O jakich my tu kolumnach mówimy ? Kto mówi że droższe ma być lepsze ?

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maciek72 napisał:

A , gdy do przeciętnego 7004 podłącz się lepsze głośniki , będzie lepiej dla jakości ? 

Gdybym miał zaczynać budowę systemu :

1. Zależy mi na jakości w muzyce i chcę mieć KD:

- zaczynam od doboru kolumn ( 70-80% odpowiadają za jakość /rodzaj dźwięku) do wzmacniacza stereo ( jeżeli do wybranych kolumn mogę dokupić z tej samej serii centralny czy efektowe to dobrze ,jak nie to się nie przejmujemy priorytetem jest dźwięk w stereo) . Wybieram taki wzmacniacz by miał możliwość pracy jako końcówka mocy z łatwym przełączaniem ( panel lub pilot) oraz wejścia coaxial lub optyczne ( dlaczego o tym później). Druga opcja to priorytet jakości dźwięku jaki mi odpowiada, i mam gdzieś łatwe przełączanie, biorę pod uwagę wzmacniacz dzielony ( moja ulubiona opcja). Jeżeli

- kupuję amplituner KD, i tu zastanawiam się, ile głośników zmieści mi się w pomieszczeniu, czy nie będą zaburzać komunikacji , wystroju itd. ( czy żonie się spodoba ?) a jednocześnie, czy mam miejsce na prawidłowe ich rozmieszczenie , od tego uzależniam czy kupuję 5.1; 7.2...... ( kupowanie amp. KD z myślą , że kiedyś rozbuduję do atmos czy 9.2 nie ma sensu, bo do tego czasu wyjdzie pięć nowych modeli). Decydując się na 5.1 wybieram stare modele typu Sony STR-db 930 QS ( nie przejmując się brakiem kalibracji z mikrofonu ,jest świetna manualna) . 

- nie kupuję amp. KD ze względu na funkcje sieciowe ,wszystkie są związane z muzyką , ten temat załatwia mi Rapspberry Pi 3 B+ podłączone po coaxial/optycznym  do pre wzmacniacza, pracuje DAC wzmacniacza ( zapewniam , ze dźwięk z radia internetowego , Tidala, Spotify, plików jest bez porównania lepszy ze wzmacniacza ,niż to samo z amp. KD nie wspominając o dodatkowych możliwościach Maliny , filmy z CDA , rozbudowane radia internetowe You Tube  ).

2. Zależy mi na KD , muzyka w tle.

- kupuję nowy amp. KD z Pre Out ( wyjścia Pre Out w razie gdym zmienił zdanie co do muzyki)

- kolumny ile zmieszczę( i da się sensownie rozplanować) typu Klipish + sub.

- Blu-Ray

Wbrew pozorom opcja pierwsza może wyjść taniej :) 

 

-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mariusz1967 napisał:

Niezłe - możesz rozwinąć ?

Są wmzwki które mają wejście na końcówkę mocy. Wzmacniacze zintegrowane. Pracuje tak samo. A nie tracą na wartości jak końcówki. 

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Alfik30 jakieś newsy w temacie? Już kilka dni minęło..

Po takiej dyskusji. Albo nie kupić nic albo uprzec się i postawić na swoim :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Po takiej dyskusji. Albo nie kupić nic albo uprzec się i postawić na swoim :P

Chyba masz rację , będąc na początku drogi audio gdybym przeczytał to co sam napisałem, to bym poszedł do marketu , kupił radio kuchenne i cieszył się , że to trafny wybór , bo o radiach kuchennych nikt nie toczy takich debat :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2018 o 23:46, Miras23 napisał:

Alfik30 jakieś newsy w temacie? Już kilka dni minęło..

Tak, kupiłem Marntza SR 6012 i PM8006, jednak nie jestem zadowolony z osobnego wzmacniacza.

Po Waszej lekturze jak i moim odsłuchu byłem w 100% przekonany że tak skonfigurowane klocki grają wiele lepiej, jednak w domu jest zupełnie odwrotnie.

Nie wiem dlaczego ale sam amplituner gra o wiele lepiej sam, niż razem z PM8006 jako końcówka mocy. Generalnie różnica jest taka jaka powinna być ale w drugą stronę.  Kable dobrze podłączone, sam przewód 60 cm do pre-amp za ponad 200 zł,  odsłuchiwało kilka osób i wszyscy stwierdzili że sam amplituner gra lepiej. To co mnie zastanawia w PM to, że wydaje dużo ciepła nawet przy małym poziomie głośności, oraz to że zmieniając źródło (ampli vs wzmacniacz) dźwięk z amplitunera jest głośniejszy. Co do jakości muzyki to z amplitunera jest większa dynamika.  Macie jakiej sugestie co może być nie tak?

Edytowano przez Alfik30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Alfik30 napisał:

Nie wiem dlaczego ale sam amplituner gra o wiele lepiej sam, niż razem z PM8006 jako końcówka mocy.

Afik, na razie bez  paniki ! ( z naciskiem na " na razie" :))

1. Rozumiem, że źródłem muzyki jest amp.KD z podpiętymi z PRE OUT kablami do wejścia na końcówkę mocy wzmacniacza .

- czy masz możliwość podłączenia jakiegoś źródła (np. CD) bezpośrednio pod wzmacniacz z pominięciem amp. KD aby sprawdzić jak gra sam wzmacniacz ?

- możesz podłączyć kable z PRE OUT amp.KD do wejść liniowych wzmacniacza ( Tuner,CD,AUX ) , gałka Volume wzmacniacza skrajne lewo tj. dźwięk wyciszony. Po podłączeniu i puszczeniu np.radia internetowego z amp. KD robisz głośniej. Jeżeli będzie lepiej , kalibrujesz KD, gdy gałka Volume wzmacniacza stereo jest na 1/2. Gdy to podłączenie pomorze , by nie musieć pamiętać o ściszaniu ( gdy masz podpięte źródła typu CD bezpośrednio pod wzmacniacz, czyli oddzielny system stereo), kupujesz Swith RCA ( ok.40,-) i po kłopocie. To naprawdę nie ma wielkiego znaczenia , że sygnał będzie przechodził przez dwa PRE , dajesz w amp.KD Pure Direct (muzyka), a resztę ustawiasz we wzmacniaczu stereo.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niestety nie posiadam oddzielnego CD, a muzyka była pobierana przez wi-fi oraz z radia internetowego wszystko przez amplituner.

2. Oczywiście że próbowałem różnych opcji także podłączenia liniowego przez AUX,ale efekt był taki sam.

3. co do kalibracji to nie kalibrowałem, gdyż uznałem że w stereo to zbędne (ale może się na tyle nie znam)

4. Chyba najlepsze rozwiązanie. Ponownie umówiłem się w slepie na odsłuchy tym razem z moim sprzętem. To z pwenością rozwiąże problem w taki bądź inny sposób ?. Może zostanie komplet, może sam amplituner, a może ampli i inny egzemplarz wzmacniacza. W sumie wszystko mi jedno, byle jak najlepiej dźwięczało.

Edytowano przez Alfik30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alfik30 napisał:

3. co do kalibracji to nie kalibrowałem, gdyż uznałem że w stereo to zbędne (ale może się na tyle nie znam)

Musisz skalibrować amp.KD , nawet do stereo , amplituner wówczas odpowiednio wzmocni sygnał.

Wzmacniacze które brałbym po uwagę:

http://allegro.pl/rotel-ra-1520-znakomity-wzmacniacz-zintegrowany-i7414857671.html

http://allegro.pl/rotel-ra-985bx-retroaudio-i7275299056.html

https://allegro.pl/wzmacniacz-exposure-3010-i7371538948.html#thumb/2

http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-3240-pe-i7386496308.html ( to nie żart)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówiłem od początku. Brać do domu i sprawdzać.

Kiedy to kupiłeś? Tydzień temu? Zagadka do sklepu że tak masz. Co z tym zrobić co oni proponują. Niech podjada z innym wzmakiem albo zobaczą o co chodzi. Bo raczej jest to nie możliwe. 

Chyba że polepszacze dźwięku w Sr tak cię zamotaly że wydaje się że gra lepiej. Ale polepszacze wchodzą też w pre więc nie łapie tego. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, S4Home napisał:

Chyba że polepszacze dźwięku w Sr tak cię zamotaly że wydaje się że gra lepiej.

A faktycznie, tego nie brałem pod uwagę , dlatego warto pożyczyć jakieś CD i posłuchać dźwięku samego wzmacniacza.

Tylko jeszcze się nie spotkałem , by amp. KD grał głośniej, nie mówiąc już , że lepiej od wzmacniacza stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...