Skocz do zawartości

Za duże głośniki Magnat


mickmick

Recommended Posts

Dzień dobry, jestem tu nowy bo mam pytanie odnośnie wielkości kolumn głośnikowych. Czy naprawdę jest tak że jak się przesadzi z wielkością głośników to one jakoś tak słabo grają jak by były ospałe, po remoncie mieszkania wymieniłem Magnat vintage 420 na shadow 209 pomieszczenie to 21m2, czy coś to poprawi jak kupię mniejsze np Magnat quantum 753 ?

pozdrawiam i czekam na jakiś odzew

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Shadow 209 nie są za duże do 21m2, natomiast oczywiście seria Quantum jest wyraźnie lepsza od Shadow, przyrost jakości dźwięku będzie związany z klasą kolumny. 

Podaj proszę pełną konfigurację Twojego systemu oraz opisz, co chciałbyś zmienić lub poprawić w aktualnym dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostał mi jeszcze amplituner Sony STR-DA3000ES w planach zmiana na jakiś wzmacniacz stereo myślałem o Yamaha AS501 no może jak by było z kasą lepiej to 701, czy taka Yamaha zagra lepiej np Magnat quantum 753 niż ten mój poczciwy sony (to amplituner AV wszystko mający czyli pewnie do samego stereo nie zbyt no i ze 20 lat temu jak go kupowałem to wszyscy narzekali na te końcówki S-Mastre pro) w kinie domowym działał nieźle ale po redukcji do stereo chciałem dokupić głośniki pasujące do nowego wnętrza i pomyślałem że jeżeli vinateg 420 ładnie grały a przez 20 lat technologia poszła do przodu to shadow nie zagrają gorzej a tu jakiś taki mam niedosyt.

Co do poprawy to bas przy małych ustawieniach głośności bo jak już trochę się podniesie głośność to tego basu jest aż nadmiar wydaje mi się że brakuje mi filtra kontur który to w tych yamaha-ch właśnie jest. Do odtwarzania mam tablet w kartą muzyczną. Sound Blaster X-Fi HD  http://pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-digital-music-premium-hd   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak to jest tak naprawdę z tym basem shadow 209 to potężna kolumna o 5 głośnikach a co jak w dokładnie te miejsce podłącze quantum 753 to tylko wysokotonowy i nisko-średniotonowy , a ktoś poda jakiś salon w Warszawie i okolicach żeby można taki mało audiofilski sprzęt odsłuchać ? Bo byłem w jednym i tam Panie ja tu mam sansui i dwa monobloki + kable z parę tysi i jakieś rzeźbione głośniki , nie stać mnie na takie rzeczy więc co ja będę tam odsłuchiwał , teraz mam głośniki za 2400 a u gościa pewnie kabel łączący cd ze wzmacniaczem więcej kosztuje. 

pozdrawiam  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie będzie tak że przy 753 wcale nie będzie basu w karcie mają pasmo 30-50tyś a te shadow to 20-48tyś  myślę że po czterdziestce to i tak nie usłyszę 30Hz może od 40 :-) też właśnie zacząłem rozważać 755 bo mam straszne obawy że 753 to mały głośnik ale też pamiętam jak kiedyś byłem na corocznym audio show w Warszawskich trzech hotelach to nic na mnie nie zrobiło takiego wrażenia jak mały podstawkowy głośnik chyba DALI ale już głowy nie dam sobie uciąć , na podstawkach konstrukcja wysokotonowy i nisko-średniotonowy jak to dawało basem wszyscy szukali jakiegoś suba , szok co prawda cena ich to też musiał być szok ale oznacza że mały głośnik jak 753 też zagrać może porządnym basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że w Magnat Shadow 209 masz 4 głośniki tej samej wielkości co jeden w Magnat Quantum 753, Wprawdzie 1 z głośników 209 bywa opisywany jako średniotonowy lecz z tego co się orientuję to działa od samego dołu pasma. Na jeden głośnik przypada w nich podobna objętość obudowy. Skutej jest taki ze gdyby w obu kolumnach były użyte identyczne głośniki to te mniejsze po prostu mogły by grac głośniej i przyjąć większa moc. Tu można się spodziewać że większa kolumna będzie strojona dla większej ilości basu, za to te bardziej wyrafinowane beda oferowały lepsza jakość dźwięku. 21 m nie powinno stanowić problemu dla Quantum 753. Jeśli jednak okazało by się ze jednak potzrebujesz trochę więcej basu i chesz grać głośniej niż są w stanie wytrzymać 753 to pewnie 755 będą lepsze. Wybór zależy od możliwości finansowych i preferencji ich użytkownika. Osobiście do pomieszczenia 21 m wolałbym Quantum 753 niż Shadow 209. Wiem jednak że wielu ludzi wybrało by odwrotnie :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mieszkam w Wyszkowie to jest 50 km po drodze z warszawy trasa S8 w stronę Białegostoku , może jest ktoś z Wyszkowa lub okolic lub dalszych okolic kto ma magnat 753 , może 723, może 673 , może 653 itp i miałby z 15=30 minut tak żebym mógł wpaść i posłuchać ile taki głośnik może , wpadnę na pewno z jakimś dużym browcem :-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. na pytanie to że przy magnat vintage 420 wszystko było takie wyraźne takie jak by do mnie wychodziło a przy shadow 209 jest tak jak by gdzieś daleko , nie ma nie wiem jak to określić takiej sceny, przy większych głośnościach niektóre utwory Oldfield-a niemalże czuło się że ten gość siedzi i gra gdzieś tu obok a teraz jak by był gdzieś oddzielony jakąś szybą. A moje pytanie to co znaczy cytuje "wypożycz i sprawdź" S4Home jest w Oświęcimiu to ze 400 km bo ze 2 miesiące jak wracaliśmy z córką z Energylandia to nocowaliśmy w Oświęcimiu, a jeszcze jedno pytanie czy handlujecie używanymi głośnikami ? może te moje jakoś w rozliczeniu by dało radę ?(majo 2-3 miesiące i wszystko jest) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...