Skocz do zawartości

Pierwszy budżetowy marantz czy coś innego? Jakie kolumny?


js12

Recommended Posts

Powoli zaczynam zastanawiać się nad kupnem pierwszego godnego zestawu stereo i w oko wpadł mi sprzęt marki Marantz: pm6006 i cd6006.

Czy znajdzie się w tej cenie lepszy sprzęt innych marek?

Jakie kolumny polecacie do tego zestawu?

Znalazłem klipsch 250f (przekraczają budżet, ale mają duża skuteczność) lub dali zensor 5, ale nie jestem pewien czy będą współgrać że sprzętem powyżej. Co powiecie na Magnat Shadow 207? Oczywiście przed kupnem odsłucham na żywo.

Pomieszczenie 22m2 salon + aneks kuchenny. Zamierzam słuchać rocka, jazzu, fusion niekoniecznie głośno ale skutecznie.

jada.jpg.647302a674030d5fe5bb4963784698b5.jpg

Edytowano przez js12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wykorzystać wszystkie możliwości tego wzmacniacza (lub podobnego), dlatego takie kolumny wstępnie dobrałem. Niekoniecznie budżet musi być tak wysoki. Ja polegałem jedynie na recenzjach i opiniach z internetu.

Jeżeli chodzi o gatunki muzyki, które lubię to w Jazzie zaczynam dopiero raczkować. Głównie słucham progresywnego rocka lub metalu.
pm6006 ma podobno brzmienie ciepłe i potrzebuje kolumn nieco jaśniejszych.

Edytowano przez js12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sugestia jest bardzo sensowna. Rozejrzę się za monitorami. Myślę, że nie ma sensu kupować kolumn za 4k do tego sprzętu.
Czy Klipsch R-14M to dobry kierunek? Podobno mają jasne brzmienie, ale bez tragedii. Wg. mnie monitory powinny być neutralne, ale w praktyce tak nie jest, jak się okazuje. Szukam czegoś co nie będzie męczyło na dłuższą metę.

Edytowano przez js12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

RP 250 które wybrałeś to porażka. Jeden ze słabszych produktów firmy.

Co do elektroniki to Marantz jest ok z tym że dobieraj to lektronike pod kolumny. 

Chcesz małe. 

Elac f6

Chcesz nieco większe aurora 700 ewentualnie świetne quantum 725.

Możesz od nas wypożyczyć zestaw i sprawdzić go w domu. Zachęcam. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Zakupiłem A14 i po kilku dniach zauważyłem, że się dość mocno grzeje i tu pojawia się pytanie do posiadaczy wzmacniaczy tej marki - czy to normalne?

Metalowa obudowa po dotknięciu jest gorąca, ale wzmacniacz się nie wyłącza a podobno ma zabezpieczenia termiczne.

Edytowano przez js12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, js12 napisał:

Zakupiłem A14 i po kilku dniach zauważyłem, że się dość mocno grzeje i tu pojawia się pytanie do posiadaczy wzmacniaczy tej marki - czy to normalne?

Metalowa obudowa po dotknięciu jest gorąca, ale wzmacniacz się nie wyłącza a podobno ma zabezpieczenia termiczne.

Witaj,

Jak masz ulokowany wzmacniacz? Czy jest jakieś przewiew z tyłu, z boku?
Rotel zawsze się nagrzewa ale nie powinna to być temperatura na której można się poparzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...