Skocz do zawartości

Jamo 809 czy Taga 606 v.3


Crank666

Recommended Posts

Witam, od miesiąca zastanawiałem się nad zakupem (białych głośników- żona nie zgadza się na inny kolor) wybór padł na :
Jamo S 809 HCS + Jamo S 810 SUB + Denon X2400

Dużo osób pisało, że z jamo nie będę zadowolony. A co sądzicie o takim rozwiązaniu:
Taga Harmony TAV-606 v.3 + Taga Harmony TSW-90 v.3 lub TSW 120 + Denon X3400

Czy taga będzie lepiej grało ?( czy usłyszę różnicę? tv około 50-60 % filmy 20-30% muzyka 10 % i w przyszłości konsola 10%. Pokój około 25 m2


 

Edytowano przez Crank666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo zagra bardziej spokojniej, cieplej, bardziej wypełnionym dźwiękiem. Taga jest mocniejsza, trochę ostrzejsza, bardziej swobodna. Zaoferuje na pewno więcej basu. Kwestia indywidualnych preferencji. Natomiast szczególnie przy amplitunerz Denon AVR-X3400H pomyślałbym na Twoim miejscu o lepszym zestawie kolumn, w podanych przez Ciebie konfiguracjach trochę wąskim gardłem będą właśnie kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Q21 napisał:

Jamo zagra bardziej spokojniej, cieplej, bardziej wypełnionym dźwiękiem. Taga jest mocniejsza, trochę ostrzejsza, bardziej swobodna. Zaoferuje na pewno więcej basu. Kwestia indywidualnych preferencji. Natomiast szczególnie przy amplitunerz Denon AVR-X3400H pomyślałbym na Twoim miejscu o lepszym zestawie kolumn, w podanych przez Ciebie konfiguracjach trochę wąskim gardłem będą właśnie kolumny.

Bardziej jestem ku Tagom jaki sub byłby lepszy tsw 90 czy tsw 120? zależy mi aby sub wyłączał się wraz z amplitunerem(jednocześnie). I czy tagi sprawdzą się podczas oglądania filmów? zależy mi na fajnym przestrzennym dźwięku :) co do amplitunera mogę wybrać niższy model Denona x2400 nie zależy mi na bluetooth jaki ma X3400.

 

Choć jamo jest bardzo ładne i by był z drugiej strony elementem dekoracyjnym salonu(ta maskownica na magnes) Tagi mają okropne otwory:D byłem na ich odsłuchu i mi wystarczały wraz z denonem x2400.

Do tego Jamo J12 bo ten S808 taki jakiś malutki i nie wiem czy bas nie będzie lepszy w jamo j12

A coś z głośników?
Wilson RAPTOR 7 + Sub -10 ??

Edytowano przez Crank666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jeśli lubisz dobry bas, to do Jamo warto zastosować jeden z modeli subwooferów Klipsch np. model R-10SW. 

Wilson to nowa marka, jednak kolumny zdecydowanie warte swojej ceny. To brzmienie zbliżone do duńskich kolumn Dali czyli dźwięk spójny, dobrze wypełniony, dynamiczny i uniwersalny

W przyszłym tyg podjadę na odsłuch Wilson RAPTOR 7 + Subwoofer WILSON Raptor SUB-10 + Denon x1400h(nie ma sensu ładować się chyba w wyższe modele).

Edytowano przez Crank666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz dobry bas, to do Jamo warto zastosować jeden z modeli subwooferów Klipsch np. model R-10SW. 
Wilson to nowa marka, jednak kolumny zdecydowanie warte swojej ceny. To brzmienie zbliżone do duńskich kolumn Dali czyli dźwięk spójny, dobrze wypełniony, dynamiczny i uniwersalny
Czy Wilson to nie jest przypadkiem marka własna jednego z rodzimych dystrybutorów, która jest klepana na zlecenie w kraju dalekiego wschodu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OG napisał:
17 godzin temu, Q21 napisał:
Jeśli lubisz dobry bas, to do Jamo warto zastosować jeden z modeli subwooferów Klipsch np. model R-10SW. 
Wilson to nowa marka, jednak kolumny zdecydowanie warte swojej ceny. To brzmienie zbliżone do duńskich kolumn Dali czyli dźwięk spójny, dobrze wypełniony, dynamiczny i uniwersalny

Czy Wilson to nie jest przypadkiem marka własna jednego z rodzimych dystrybutorów, która jest klepana na zlecenie w kraju dalekiego wschodu?

Z tego co wiem, to jest to Marka Polska- a co jest z nią nie tak? w sensie opinie mają dobre, ale nadal bije się z myślami co wybrać:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 18.06.2018 o 08:30, S4Home napisał:

Zdecydowanie taga.

Mamy obie konstrukcję na stanie. Oprócz ladnosci te jamo nie prezentują nic specjalnego. Trochę odświeżona linia 606 i tyle. Przeciętne granie. W kinie może być ale taga jest lepsza. Masz jeszcze quadrale 6500.

Piotrek

Witam...

 

Teraz ja stoję przed wyborem  kolumn do kina domowego  tak do 3500 zł

Co sądzicie o tych Jamo s 809 ? czy nadal Taga 606  - muszą być  białe z ładnym sopranem przy nie wielkiej głośności  i dobrze by  można  korzystać na nich z dolby atmos - co proponujecie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosa dołożysz sobie do każdych kolumn. Tylko kwestia amplitunera i "możliwości lokalowych" (czy to wyżej nad frontami, czy w suficie) Do Jamo są dedykowane namiastki Atmosa i owszem jest to wygodne, ale cudów się nie spodziewaj. Tak samo jak po Jamo 809. Oczywiście nie jest tak że 809 są słabe, czy beznadziejne jak to niektórzy i z uporem opisują. Wsparte dobrym subem do kina są całkiem spoko. Tagi nie słuchałem, ale Jamo tak. Jeśli jednak masz 3500 do dyspozycji- ja bym się rozglądał w innym kierunku niż Jamo 809. No chyba że w tej cenie ma być zawarty dobry sub za grubo ponad tysiąc. ;) 

Edytowano przez Pep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 15.06.2018 o 23:10, Crank666 napisał:

A coś z głośników?
Wilson RAPTOR 7 + Sub -10 ??

Miałem ten sam problem związany z wymogiem żony. Tylko białe kolumny :>>>
W moim założonym budżecie skończyłem z zestawem Wilson Raptor 7/Vocal/1 + SUB-10 (dokupiony po pewnym czasie) i amplituner Denon AVR-X1500H.
Jestem zadowolony bardzo. I z kina i z tego jak grają w stereo też (w trybie Pure Direct).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz do wyboru te dwie pary to ja polecam tage. I myślę że nie tylko ja. Jak będziesz chciał jamo to też ci wycenie ale zwrot nie przyjmuje 😛

a tak na poważnie to w tej cenie może warto już popatrzeć nad setem melodika bl40mkIII set 5.0

znacznie to lepiej wypada. Albo indiana line nota 550x. Ewentualnie magnat shadow 1002/202/center / sub 302 a masz wtedy komplet 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...