Skocz do zawartości

Kolumny lub soundbar pod TV w salonie


MemQ

Recommended Posts

Witam,

chciałbym prosić o poradę co do wyboru najlepszej opcji do moich potrzeb. TV (KDL50w755c) wykorzystuję głównie do filmów (netflix) i konsoli PS4, czasem muzyki. Obecnie mam na testy soundbar Sony HT-SF150 i jest zaskakująco przyjemny (szczególnie porównując do zwykłych głośników z TV), ale efektu WOW na pewno nie zapewnia. Po testach będę chciał kupić coś lepszego do około 1500 zł (możliwa lekka dopłata jeśli rzeczywiście będzie warto) i zastanawiam się czy pójść we wzmacniacz + dwie kolumny czy w soundbara. Pomieszczenie to 20m salon z aneksem, tv osadzony na wprost kanapy (poniżej zdjęcie). Myślę, że obie opcje uda mi się zmieścić. Audiofilem nie jestem - głównie zależy mi na dobrej w tej cenie jakości dźwięku i efektach dźwiękowych w filmach. 

 

IMG_0504.jpg 

Edytowano przez MemQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko filmy i dźwięk przestrzenny, możesz pozostać przy soundbarze. W troche wyższym budżecie masz JBL Bar 3.1, jest to jednak jeden z ciekawszych soundbarow w danym budżecie, naorawdę warto dołożyć. Natomiast jeśli także system będzie służył do odsłuchu muzyki, zbudowałbym go na bazie amplitunera sieciowego i dwóch monitorów. Spójrz na amplituner Yamaha R-N402D w połączeniu z kolumnami Wharfedale Diamond 220.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach testowania, ten soundbar Sony wcale taki rewelacyjny nie jest, szczególnie jak puściłem muzykę (Korn). Aczkolwiek to dużo niższa półka cenowa. Spróbuję jeszcze dorwać na testy tego JBL 3.1, aczkolwiek coraz poważniej myślę jednak o 2 kolumnach, nawet kosztem dźwięku przestrzennego w filmach. Radio to rzecz zbędna, więc może jakiś wzmacniacz? Muzyki albo słucham z TV (spotify) albo bluetoothem z telefonu. 

Bardzo bym prosił o poradę ze wzmacniaczem - tutaj jestem totalnie zielony i model wybierałbym po omacku.

Aha i te kolumny - jaka jest ich moc RMS? 100W? Jak u nich z basem? Może to głupie, ale chciałbym aby wybuchy czy strzały w filmach miały moc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

To jeśli chcesz stereo. To tak. 

Yamaha as 501 ma wejścia cyfrowe więc podłączysz też tv. 

Ewentualnie nowy nad 338.

Piotrek

Ach, wzmacniacz jedynie do Stereo, o tym nie wiedziałem. W takim razie faktycznie ampituner i na razie dwie kolumny + może subwoofer. W 5.1 na razie nie chcę wchodzić.

Trochę doedukowałem się w temacie i w sumie zostały mi 4 pytania:

1) Chciałbym, aby amplituner miał HDMI z obsługą ARC, żebym poziom głośności mógł regulować pilotem od TV. Budżet muszę trochę ograniczyć, i na sam amplituner chciałbym wydać do 1200 zł. Myślę nad Yamahą RX-V383, alternatywnie Denon AVR-X540BT, aczkolwiek z tego co czytam bardziej polecana jest Yamaha?

2) Jakie 2 kolumny + subwoofer byście polecili? Ww. Wharfedale DIAMOND 220 + po jakimś miesiącu-dwóch jakiś sub (prośba o model) ? Zależy mi na mocnym i czystym dźwięku w filmach. Przykładowo na obecnych głośnikach komputerowych w ogóle nie słyszę szumu wiatru w jednym z seriali, na głośnikach TV zaś wyraźnie. Za to na tych telewizyjnych wybuchy brzmią jak kapiszony :) Do tego czasem muzyka, od elektronicznej przez blues do metalu.

3) Jeśli Wharfedale DIAMOND 220. Jaka jest ich moc w RMS? Czy to zależy od mocy amplitunera na kanał?

4) Urządzenia z eARC są kompatybilne również ze starszym ARC? Mój tv ma jeszcze starszą wersję HDMI, 1.4

 

Wybaczcie, jeśli to są głupie pytania ale dopiero przyswajam ogrom wiedzy związanej z budową audio w domu :) 

Edytowano przez MemQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zamieniasz wzmacniacz na lipny amplituner kina domowego. On nie jest do stereo.

2. Wafle ok. Dalej magnat 673, indiana tesi 261, elac b6

3. Moc rms kolumny nie ma nic wspólnego z mocą wzmacniacza. Zobacz w specyfikacji.

4. Tak są kompatybilne. 

Spoko pytaj. Ale wiele jesczze musisz się nauczyć. Przede wszystkim co to stereo a co kino.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Że stereo to 2 głośniki a kino 5.1/7.1 itd to wiem, jednak myślałem że amplituner kina domowego może też działać w układzie stereo. W tym przypadku:

1) Amplitunery KD przeze mnie wspomniane nie poradzą sobie ze stereo (2.0/2.1) w ogóle ? Domyślam się, że nie będzie idealnie ale ja audiofilem nie jestem :) Widzę, że kolega Q21 w drugim poście polecał Yamaha R-N402D (tylko ten model nie ma HDMI) + wafle.

2) Jeśli nie, to znajdziemy jakiś model stereo do ~1200, ew do 1800zł ? Najlepiej z HDMI bo mega zależy mi na regulowaniu głośności pilotem od TV (np. Onkyo TX-L20D), ale jeśli nie będzie nic sensownego to przeżyję bez.

3) Jaki sub byś polecił? Jeśli w ogóle warto do filmów/muzyki.

Ogólnie może być sprzęt używany jak coś, bo wiem, że budżet szalony nie jest.

Edytowano przez MemQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. A jak z pytaniem 2 i 3? :)  Zwiększamy budżet.

AD.2 -> widzę u Was model który spełnia wszystkie moje wymagania: Onkyo TX-8270. Co prawda dużo więcej niż bym chciał wydać, ale trudno... Przekonam jakoś żonę i zwiększę budżet. Tylko czy mógłbyś polecić równie dobry, ale już bez hdmi ? Chciałbym zobaczyć kontrast i ile dopłacam do tej wygody. Widzę, że polecają ludzie na forum model Yamaha RN-602.

No i jeszcze sub do tych wafli jakiś?

 

EDIT: Większość dzisiejszego dnia spędziłem na czytaniu forum, edukując się, zastanawiając czego tak na prawdę chcę. Wysłałem już prośbę do Admina o usunięcie tego wątku. Stworzę niebawem nowy, konkretny i jasno opisany temat w dziale stereo.

Edytowano przez MemQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8250 i 8270 to jest to samo różnią się funkcjonalnością. Dźwiękowo jest to to samo. Konkurencja i poziom Yamahy rn602. Płacisz za HDMI. Potrzebne ci ok rozumiem. Nie to wybierz tańszy. 

Sub to kwestia budżetu. Suby do stereo są drogie. Tu celował bym pewnie w używke. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...