Skocz do zawartości

Yamaha rzeczy v361


Mikis

Recommended Posts

Witam Państwa. Zakupiłem dzisiaj używany amplituner yamaha rx v361. 

Prosze o pomoc ponieważ mam głośniki technics sb eh600. I na poczatku chciałbym połączyć je z amplitunerem. 

Moje pytanie brzmi jak to zrobic? Z każdej kolumny wychodzą 4 przewody dwa plusy dwa minusy gdzie to podłączyć w amplitunerze? Nie wiem czy mostkowanie tych przewodów to dobry pomysł ale tak zrobiłem i podłączyłem do wyjścia stereo w amplitunerze. Prawy zmostkowany do prawego łącza a lewy zmostkowany do lewego łącza. Czy to jest poprawne? Gra nawet niezle ale czy to jest prawidłowe? 

Drugie pytanie całość chciałbym użyć do podłączenia tv smart samsunga. Mam w tej chwili połączenie z amplitunerem poprzez jack z tv i chich w amplitunerze. Gra ładnie. Ale problem pojawia się jak łącze tv z amplitunerem kablem optycznym. Mianowicie dźwięk jest ale jakby przytłumiony duzo ciszej i brak jakiegokolwiek basu. Docelowo wolałbym podłączenie przez optyka. Jak to zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry głośników:

Typ: 3-drożne, 3-głośnikowe

Głośnik Superniskotonowy: 17cm, stożkowy

Głośnik Niskotonowy: 12cm, stożkowy

Głośnik Wysokotonowy: 6cm, kopułkowy o pierścieniowym kształcie

Impedancja Całkowita: 6 0

Moc wejściowa Całkowita: 160 W (moc muzyczna) 

Poziom wyjściowy ciśnienia akustycznego: 84 dB/W (1,0 m)

Częstotliwości podziału: 200 Hz, 8 kHz

Zakres przenoszonych częstotliwości: 42Hz-22kHz(-16dB) 46Hz-20kHz(-10dB)

Wymiary (Szer.x wys. x głęb.) 254x420x278 mm

Waga 5,9 kg 

Witam ponownie. Czy ktos zna odpowiedz na problem z połączeniem optycznym? Problem jest taki jak w pierwszym poście przez jack z tv i chinch do ampli działa ładnie. A przez optyka dźwięk jest gorszy niż z głośników komputerowych. Po odpowiedzi na to pytanie zamknę temat. Z góry dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...