Skocz do zawartości

Wzmacniacz własnej roboty klasa A 6+6 W


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam gdyż jestem nowy na forum. Mam na imię Piotr i chciałbym zacząć swoją przygodę z pierwszą lampą. Znalazłem na olx wzmacniacz własnej roboty https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-se-klasa-a-6-6-watow-CID99-IDuNYDJ.html i mam pytanie co sądzicie o takim sprzęcie na początek nie mam za wiele gotówki jak narazie żeby kupić coś drogiego i konkretnego. Głośniki  jakie posiadam i chciałbym podłączyć to TAMON MODEL TS808. Zabytek ale posiadam w bardzo dobrym stanie. Bardzo proszę o poradę i podpowiedz.

Edytowano przez Masterek8881
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Masterek8881 napisał:

...mam pytanie co sądzicie o takim sprzęcie na początek

Przede wszystkim nie wiadomo jak to zagra. Poza użytymi lampami w sekcji przedwzmacniacza jest podany jedynie typ lamp w (w przedwzmacniaczu pracuje lampa 12AU7WA Special Quality Philips . Wzmacniacz mocy to 2 lampy 6p14p pracujące równolegle .w klasie A).
Nie wiadomo choćby nic o użytym transformatorze (może być kiepskiej jakości...).
Wg mnie to może być za duże ryzyko że wydasz tysiąc złotych i kupisz coś, co nie zagra dobrze i po prostu będą to wyrzucone pieniądze.

Jeśli możesz pojechać tam ze swoimi kolumnami (lub jeszcze lepiej ściągnąć ten sprzęt do siebie)  i sprawdzić  jak gra to może coś z tego będzie.

W okolicach 1500zł pojawiają się używane firmowe wzmacniacze lampowe- ja bym poszedł tym tropem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...