Skocz do zawartości

Ewo/rewolucji c.d. AS Saxo 40


JanŻak

Recommended Posts

Ewo/rewolucji c.d.

A miał być tylko amplituner AV za 1500 zł...., ale to było parę tys. temu ;).

Po rozstaniu z kolumnami Acoustic Energy AE 109, pod dach zaprosiłem AS Saxo 40. Obecnie grają z Onkyo L20D i jest naprawdę nieźle. Przede wszystkim słuchanie nie sprawia mi bólu, a daje dużo frajdy. Jednak zdaję sobie sprawę, że nie wykorzystuję pełni potencjału tych kolumn, momentami brakuje mi dołu i trochę detali na górze i tu zwracam się z pytaniem do forumowiczów – co do tych kolumn?

Pomieszczenie 3x6 „bogate w meble i z dywanem. Słucham bardzo zróżnicowanej muzyki obecnie z przechyłem kierunku jazzu i blues-a. Zależy mi na funkcjonalności jaką daje mi ampli L20D, dlatego rozpatruje jak referencyjny ampli Yamaha 803 lub jeżeli lepiej zagra integra plus odtwarzacz strumieniowy np. Yamaha A-S701 plus  MusicCast NP-S303 lub Onkyo 9150 plus Onkyo NS6130.

Jak to widzicie? Jak są Wasze typu. Budżet nieprzekraczalny 4000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-N803D to dobry amplituner, zbudowany na bazie wzmacniacza Yamaha A-S701. Jest to bardzo podobna klasa brzmienia do "701". Szukając systemu w jednym klocku, moim zdaniem rozwiązanie najlepsze. Natomiast jeszcze lepszy efekt uzyskasz, stosując klasyczny wzmacniacz. W tym przypadku do Saxo 40 zaproponowałbym Ci integrę NAD C356 BEE do której dołączyłbym odtwarzacz sieciowy Pioneer N-30AE lub Onkyo NS-6130. Duet taki dźwiękowo zagra po prostu znacznie lepiej. 

Zapraszam na odsłuchy, indywidualne wyceny oraz wypożyczenie urządzeń do testu we własnym systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

No cóż, to być może na tym zacnym formum kuriozalne pytanie, ale je zadam.:$

Apli Onkyo TX-L20D posiada wszystko co potrzebuję, prócz ja wiadomo odpowiedniej jakości dzwięku i no własnie wyjścia audio za wyjatkiem..... A jakby go połaczyć wyjściem HMDI za pomocą np. takiego ustrojstwa jak "Ekstraktor HDMI, Toslink, Cinch SpeaKa Professional SP-4916320" do np. właśnie NADa C356 BEE?

Zadziała?

Jak śmiesze pytanie to jak znalzł na rozluźnienie atmosfery przed meczem :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie. Garść doświadczeń po moich ostatnich odsłuchach. W salonie słuchałem porównawczo Nad 356, Yamhe 803 i 701, niestety nie na moich kolumnach bo nie mieli. Spedziłe tam kilka godzin i niestety nie znalazłem faworyta. 803 i 701 grały bardzo podobnie i w ślepym odsłuchu pewniem bym ich nie rozróżnił. Nad grał, no nie wiem... inaczej?, mocniej dołem, ale nie wychwiciłem jakiegos specjalnego "ocieplenia". Następnie do domu zabrałe 803 i mogę powiedzieć, że obecnie jest to dla mnie zestaw referancyjny. To co rzuca się na uszy to stereofonia i kulturalny bass, o który się bałem,że bedzie "dudni" jako,że kolumny ma tak na 20cm od ściany. Ale było bardzo kulturalnie. Jedynie to "Adel" wciaż jakby jeszcze trochę za krzykliwa była. Planuję jeszcze posłuchać NAD-a w salonie ale już na moich kolumnach wraz z Yamahą 803, Onkyo 8270, Arcam SA10, Cmbridge cxa 60 i może Marnz PM6006. Jeżeli jednak wezmę wzmak to potrzebuję stremera i tu pytanie: czy wxad10 lub z tej półki cenowej iEAST Stream Pro M30 mogą brzmieć lepiej ze wzmakiem niż Yamaha 808?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.  Ostatnie przesłuachnie w salonie: NAD 356, Onkyo 8720, Arcam sa10 i Cambridge CXA 60 a to wszystko na kolumnach SA Legend. Szczerze powiem, że NAD tam mnie nie zachwycił ONKYO mile zaskoczyło a ARCAM zaintrygował. Do domu zabrałem NAD i ONKYO i tu już jednak NAD pokazał się z lepszej strony. Bradzo dobrze kontrolowany bas. Każdy instrument był łatwo rozpoznawalny. Góra może nie tak szczegółowa, okrągła, ale zapewniajaca wystarczającą selektywność. Onkyo dołem mniej szczegółowy w przeciwieństwie do góry szczegółowej, detalicznej lecz jednak jak dla mnie trochę za ostrej - szkoda. Bardzo pasuje mi ta funkcjonalność ampli, no ale dzwięk jedank najważniejszy. Problem z NAD-em to, że jest brzytki, goły i jak się okazuje też nie tani. W salonie audio (sieciowym!) Pan z rozbrajającą szczerością powiedział mi, że centrala tak ceny ustawiła i widocznie tak ma być. Zero namawiania, przekonywanie. Chcesz to bierze a jak nie to... i nie pomogło to, że byłe zainteresowany dodakowo zakupem Yamahy wxc-50. Przy takich cenach to już warto zainteresować się ARCAM-em i jakimś małym stremeraem na połaczeniu cyfrowym. A przy okazji ma może juz ktoś doświadczenie a nowym ARCAM SA10? Niestety nie mogę go jeszcze wypożyczyć.

Jak zwykle będę wdzięczny za wszelkie uwagii i sugestie o oczywiście odpowiem na wszelkie pytania.

Rozwijając temat odtwarzaczy sieciowych to czy łacząc je poprzez wejścia cyfrowe ze wzmacniaczem będzie różnica w dzwięki np. między iEast M30 a Onkyo NS-6130?

Rozwijając temat odtwarzaczy sieciowych to czy łacząc je poprzez wejścia cyfrowe ze wzmacniaczem będzie różnica w dzwięki np. między iEast M30 a Onkyo NS-6130?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...