Skocz do zawartości

Cd do CXN


dominek_f

Recommended Posts

Witam Szanowne Towarzystwo.

Jako, że od jakiegoś czasu szukam taniego odtwarzacza cd do mojego zestawu, mam do Was pytanie.

Czy odtwarzacz CD podłączony do CXN poprzez złącze optycznie wpłynie w jakikolwiek sposób na dźwięk?

W skład zestawu audio obecnie wchodzą: Cambridge Audio CXN (Spotify, Tidal, CD i pliki z komputera poprzez USB audio), końcówka mocy Haiku Audio Hommage a Williamson KT88 Ultralinear i kolumny Pylon Audio Pearl 25.

Męczy mnie słuchanie płyt CD z komputera przez USB audio, na napęd CD póki co funduszy brak a priorytetem jest wymiana głośników.

Dominik

Edytowano przez dominek_f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem rozważasz zakup jakiegoś taniego odtwarzacza CD który ma czasowo służyć jako „transport”

czyli zródło sygnału cyfrowego do DACa wbudowanego w CXN

Co do wpływu na dźwięk (przesył cyfrowego sygnału po optyku) to jak zwykle sa dwie szkoły. Jedna mówi że cyfra to cyfra i z każdego wyjścia cyfrowego będzie tak samo grać a druga szkoła mówi że wszystko ma znaczenie od jittera po pierdniecie muchy w pomieszczeniu.

wspolczesne DACi są tak rozbudowane pod katem minimalizacji jittera że nie powinien on stanowić problemu dla prawidłowo zbudowanych i nie uszkodzonych urządzeń.

Mam / miałem kilka rożnych urządzeń które służyły za transport i przyznam że nie zauważyłem jakiś różnic które warte byłyby odnotowania. Natomiast odtwarzacz dvd z opcją dvd audio (piszę o tym na wszelki wypadek gdyby wpadło ci do głowy kupić coś takiego jako „transport” ) ma tak rozbudowane opcje wysyłania sygnału i jakiś wewnętrznych konwersji sygnału cyfrowego że nie wierzyłbym w solidność czy też jakość tych urządzeń.

za ok. 350-550 zł dostaniesz solidny Marantz 63-67 / Musical fidelity e61 czy choćby Sony e222, pytanie czy warto wywalać kasę czy nie lepiej przemęczyć się jakiś czas i dozbierac do zestawowego odtwarzacza.

No chyba że kupisz jakiś za 200 zł? Ale to zawsze jest 200 wydane i prawdopodobnie stracone 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fafniak napisał:

Z tego co zrozumiałem rozważasz zakup jakiegoś taniego odtwarzacza CD który ma czasowo służyć jako „transport”

czyli zródło sygnału cyfrowego do DACa wbudowanego w  CXN

Dokładnie tak. Interesuje mnie wykorzystanie odtwarzacza w roli transportu. Tor audio w CD nie będzie wykorzystany.

S4HOME

To ja chcę się dowiedzieć,  jak tani sprzęt mogę kupić ?. Jeżeli sam napęd nie zepsuje dźwięku, to póki co kupię najtańszy i jak najmniej szpetny, czytajacy wypalane krążki. Tymczasowo oczywiscie a docelowo będzie CXC, ale to jeszcze trochę czasu musi upłynąć. Na gwiazdkę chcę kupić żonie dwie nowe podstawki pod kwiatki.

Przyznam się Wam, że do tej pory słuchałem muzyki wyłącznie z sieci i z bezstratnie zapisanych plików, więc płyt u mnie jak na lekarstwo. Sam z resztą nie wiem, w którą stronę jeszcze pójdę. Przy poszukiwaniu wzmacniacza byłem już zdecydowany na Cx80 a wpadła lampa za 2,5 raza więcej $.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elizjum7919.

Wiem, że to "ciekawa" konfiguracja. Jednak na więcej niż 15 kPLN/rok na moje zajawki mnie nie stać, a poza audio jest jeszcze moto i samochód, przy których też się trochę dzieje. A że w momencie poszukiwań wzmacniacza wpadło trochę kasy, to ją wydałem. I uważam, że bardzo dobrze ją wydałem. Teraz tylko muszę dozbierać na resztę gratów przystających do końcówki...

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Dominik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...