Skocz do zawartości
migotek

Moje pierwsze stereo do 5000

Recommended Posts

Witam,

Po kilkumiesięcznym ogarnięciu tematów stereo dowiedziałem się że z budżetem 5-6k nie warto brać nowego sprzętu bo można złożyć dużo lepszy z używanych, więc sam złożyłem taki oto zestaw:

NAD 356BEE (używany) + potem dokupić CD 546BEE (używany) – powinienem się zmieścić w 2.5-3k.

Kwestia kolumn to tragedia bo muszą być białe… (żona) w kwocie również 2.5-3k więc nie mam pojęcia co wybrać. Na odsłuchy jakiekolwiek nie ma szans przynajmniej przez najbliższe miesiące.

Pokój ma 18m2, odległość kolumn od słuchającego to ok 2.5m

Lubię ciepłe brzmienie (chyba nazywają to V-ka?) Słucham muzyki głownie elektronicznej, coś w stylu: https://www.youtube.com/watch?v=cvq7Jy-TFAU&list=PLTT27K6zssG6yJmmhKrW0b7dz2CjQCDlv&index=52 Ale też często gra metallica czy two steps from hell czy inny t.love 😊. Brak jakiegokolwiek hip-hopu czy muzyki klasycznej.

Zestaw raczej będzie grał cicho (mieszkanie) a imprez nie przewiduje. Całość podłączona do tv i ps4 (przez Fiio D3)

Czy wzmacniacz i cd będą ok? jakie kolumny dobrać? A może iść w jakiegoś gotowca typu: http://allegro.pl/nad-c368-b-w-683-s2-wys-gratis-lublin-i7402524751.html  wziąć na raty i mieć spokój? 

Pomieszczenie nie jest duże, dlatego rozważyłbym kolumny podstawkowe- system będzie grał dobrze już od najniższych poziomów głośności, dodatkowo brzmienie będzie bardziej spójne. Jeśli masz już tego NAD'a to spójrz na  B&W 685S2- będą białe :) Kolumny charakteryzują się świetną stereofonią i ilością detali, w połączeniu z 356 który ewidentnie dodaje mięsistego basu osiągniesz bardzo neutralny zestaw. 

Pomieszczenie ma 18m2 i to w prostokącie wiec powiedziałbym nawet ze jest malutkie. Boje sie podstawkowych kolumn ze względu na mala ilosc basu wlasnie. Nie mam jeszcze nic z tego co pisałem wyżej, będę się rozglądał dopiero jak będę pewny co wziąć. Te podane b&W sa super ale zawsze uważałem ze podstawkowe daja 1/3 tego co moga dac podłogowe.

Edytowano przez migotek

Jak myślisz dlaczego producent w jednej serii produkuje kilka modeli? Ponieważ klienci mają różne pomieszczenia. Duże kolumny podłogowe takie jak 683 pasują do 40m2, ale niekoniecznie już do 18m2. Tak samo jest w drugą stronę. Większość klientów boi się kolumn podstawkowych, ponieważ nigdy nie słuchali dobrze brzmiącego zestawu opartego o takie własnie kolumny. Mogę wysłać Ci kolumny na domowe testy, wtedy sam przekonasz się o co chodzi :)

Jeśli masz pomieszczenie 18m2, spokojnie możesz zastosować dobre kolumny podstawkowe, które pod względem dynamiki także Cię usatysfakcjonują. Z mojej strony chciałbym Ci zaproponować kolumny Dynaudio Emit M20, które idealnie wpasują się w Twoje preferencje muzyczne. Jest także ciekawa propozycja Indiana Line Tesi 242. Jeśli podłogówki, to spójrz na Q Acoustucs QA3050i. Bardzo dobre podłogówki z dobrym wypełnieniem, gęstym dźwiękiem, wyraźną podstawą basową. DO tych kolumn dobrałbym elektronikę NAD, ewentualnie dobre połączenie z Marantz PM6006 / CD6006. 

To może zróbmy tak że odwiedzę was w Wawie na Andersa i posłuchałbym ich razem z nad 356? Tylko jeszcze dam znać kiedy bo mam dużo pracy obecnie.

Czyli ogólnie zestaw dobry, a jak mi się te B&W spodobają to nic tylko zamawiać? czy dac Fiio D3 nie będzie jakimś wąskim gardłem?

Jak chcesz iść w sprzęt nowy to porponuje bym odsłuch do tego nada zensor 7 od dali. Bez problemu je znajdziesz używane w tej cenie a z nadem ładnie się to zgrywa. Że sprzętów nowych proponował bym ci odsłuch monitorów magnat 753 lub heco celan gt 302 chodź tu nieco ponad budżet. 

Elektronika dobry wybór. 

Jeśli do nas masz nie daleko także zapraszam na odsłuch.

Piotrek

Te dali bardzo fajne, magnat i heco za drogie i raczej nie ma co szukać używek. Jeśli chodzi o odsłuch, to do was właśnie mam daleko bo mieszkam w Warszawie.

To znajdź jakiś komis koło siebie. 

Te moje propozycje powinieneś znaleźć w dobrej cenie używane.

Ale to nie tak że wchodzisz i są. Dobre audio szybko znika z rynku wtórnego.

Piotrek

Jeszcze kwestia kabli, potrzebuje 2x2m do głośników, jakie wybrać? jeżeli sprzęt jest budżetowy jak mój to najtańsze po 5zł/metr z allegro? mam powiedzmy 200zl przeznaczone na to ale im mniej tym lepiej.

Melodika mdc2250 nieco drożej. Prawie to samo procab ls25 za połowę ceny. Albo oehlbach 1008 po środku.

Piotrek

Temat muszę odświeżyć ponieważ miałem nieoczekiwany spory wydatek i zakup stereo musiałem przesunąć.

Zestaw jednak muszę wziąć nowy na raty.

Wpadł mi w oko taki zestaw:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c338-bw-685-s2.html

+ za obsluge spotify itd ale nie jest to dla mnie konieczny gadżet bo bedzie podpiete rowniez ps4,

- podobno nie ma sterowania treble i bass a w zwiazku z tym ze bedzie to gralo max do 25% głośności to duzy minus

i taki:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c316bee-v2-c538-bw-686-s2.html

duzy+ za cd, ale w zestawie kolumny 686 a nie 685...

Zalezy mi tez aby wzmacniacz był mały (max 12cm wysokosci) bo jednak poprzednio wybrany c356 jest za duzy i nie miałbym go gdzie dać przy szafce rtv, chyba ze na podłodze...

Ten drugi to nie. Zdecydowanie. To tyły do kina a nie głośniki pod stereo. 

Co do pierwszego to jak lubisz dźwięk bowersa to cena jest ok. W podobnej cenie dostaniesz 

Nad 338 lub nad 316 z quantum 723, super w stereo albo bardziej basowo elac b6.

Mamy do 30 rat 0 procent. Robimy lepsze ceny na zestawy. Nie musisz się ograniczać do gotowych konfiguracji. 

Piotrek

Nie wiem czy lubię dźwięk bowersa bo nigdy nie słyszałem, polecono mi nada i 685s2, i na tym ostatnio stanęło.

Co do zestawów jestem otwarty, najbardziej chciałbym zestaw wzmak+cd+kolumny, albo samo cd mogę dokupić potem.

Dokładnie. To idź i posłuchaj. Są fani bowersa jak i tacy którzy nigdy go w domu mieć nie będą. Ani ja ani koledzy nie powiemy ci czy tak będzie jeśli nie posłuchasz. 

Najlepiej wypożycz do domu.

Piotrek

@Top Hi-Fi Poznańa gdybym do tego zestawu dorzucił kable i jakieś cd to tez można liczyć na rabat czy to już będą sztywne sklepowe ceny? chodzi mi o jakieś nawet najtańsze cd Nad i 2x kabel do połączenia kolumn i 1 do łączenia cd-wzmak np. melodiki.

Chętnie wypożyczył bym do domu ale jak by to miało wyglądać? place za całość, dostaje, sprawdzam i potem ewentualnie oddaje i biorę na raty?

U nas tak by to wyglądało. Kaucja później zwrot i sprzedaż na raty. 

A koledzy pewnie się niedługo określa. 

Piotrek

14 minut temu, migotek napisał:

@Top Hi-Fi Poznańa gdybym do tego zestawu dorzucił kable i jakieś cd to tez można liczyć na rabat czy to już będą sztywne sklepowe ceny? chodzi mi o jakieś nawet najtańsze cd Nad i 2x kabel do połączenia kolumn i 1 do łączenia cd-wzmak np. melodiki.

Chętnie wypożyczył bym do domu ale jak by to miało wyglądać? place za całość, dostaje, sprawdzam i potem ewentualnie oddaje i biorę na raty?

Na dodatkowe elementy oczywiście również otrzymasz rabat.

Wypożyczenie wygląda dokładnie tak jak napisałeś. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się