Skocz do zawartości

Głośniki do telewizora do filmów, muzyki i sporadycznego grania


emenems

Recommended Posts

Witam,

Zamierzam kupić głośniki do telewizora. Z uwagi na niewielkie wymiary pomieszczenia zastanawiam się nad zestawem 2.0 lub 2.1. Mają one w gruncie rzeczy zastąpić słabe głośniki z telewizora. Zastosowanie będzie bardzo szerokie, najczęściej oglądam telewizję lub filmy na netfixie, ale chciałbym, żeby sprzęt posłużył także do słuchania muzyki oraz sporadycznego grania. Wstępnie myślę nad głośnikami Klipsch R-15M. Lubię dobrze brzmiący bas, dlatego zastanawiam się mocno nad dokupieniem subwoofera Klipsch R-10SW. Nie wiem czy jest to dobry wybór, ponieważ jest to najniższy model subwoofera tej firmy. Do tego potrzebny będzie też wzmacniacz/amplituner, ale w tej kwestii zdaję się w 100% na Waszą pomoc. Zastanawiałem się także nad głośnikami 5.0 lub 5.1, ale w przypadku mojego pomieszczenia jest to chyba bezsensowna inwestycja. Prośba o pomoc w dobraniu sprzętu do moich potrzeb oraz o opinie na temat podanych głośników. Myślałem jeszcze o Klipsch R-26, ale chyba nie wykorzystam ich potencjału w takiej przestrzeni. Do wiadomości dołączam podgląd pomieszczenia.

Z góry dziękuję za pomoc.

rozkład.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie, cześć odsluchowa nie jest duża. Spokojnie możemy zastosować kolumny podstawkowe. Optymalny będzie zestaw Klipsch R-15M wspomagany subwooferem R-10SW, spokojnie taka konfiguracja sprawdzi się idealnie. 

Jako amplituner zastosowałbym Onkyo TX-8270. To dobre urządzenie, w pełni wyposażone i przede wszystkim posiadające złącza HDMI, które dają możliwość podpięcia wszystkich źródeł audio-video i wyprowadzenia tylko jednego kabla HDMI do telewizora. Połączenie Onkyo z Klipsch będzie OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Podoba mi się propozycja z zaproponowanym amplitunerem. Piotrek, Q21 zaproponował połączenie kolumn klipsch z subwooferem. Czy wg Ciebie, Twoje propozycje dotyczące kolumn należy także połączyć z Subwooferem? Jeżeli tak to z jakim? Czy połączenie Klipsch R-15M z subwooferem Klipsch R-10SW nie da dobrego efektu? 

A może zastąpić kolumny podstawkowe podłogowymi z lepszym basem i odpuścić sobie subwoofer? Np Klipsch R26F. Czy ogólnie są to dobre głośniki czy może lepiej kupić model innej firmy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Piotrkiem, chyba te Klipshe nie spełnią twoich oczekiwań.

Spójrz na Indiana Diva 262, sporych rozmiarów monitory z potężnym basem który zawstydzi niejedne kolumny podłogowe. Do tego minimum Yamaha R-N602   a najlepiej YAMAHA R-N803D i nie będziesz potrzebował subwoofera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da. Oprócz basu dużego z suba ma cykanie z monitorów i tyle. To nie ma nic wspólnego z muzyką. 

Czy do innych jest potrzebny sub? To zależy od preferencji. Jak chcesz przesuwać ściany to pewnie tak. Do klasycznego, naturalnego odsłuchu możliwe że nie.

Klipsch r26 to także cykanie z tym że mocniejszy bas. Lepiej używane RF starsze serię.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odświeżę trochę temat. Zastanawiam się najbardziej nad tesi 261. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę miał możliwość usłyszenia ich na żywo. Myślę, jeszcze czy nie lepiej zaryzykować z trochę większymi tesi 561, co myślicie o zastosowaniu ich w moim mieszkaniu? Fajnie, że nie są wielkie, a przy tym mają dużo pozytywnych opinii. Prawdopodobnie pozbędę się wyspy, więc zrobi się więcej miejsca.

Co do amplitunera to rozważam cztery warianty:

Yamaha R-N602

Yamaha R-N303D

Yamaha R-N402D

Onkyo TX-8250

Jak wg Was wypadają tańsze Yamahy w porównaniu do R-N602? Czy może dla hdmi warto kupić Onkyo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wypożyczyłem yamahę rn602 ponieważ chciałem ją porównać z niższym modelem rn 303d który posiadam. Na forach wiele osób pisało że będzie kosmiczna różnica w jakości dźwięku pomiędzy tymi anplitunerami. Kolumny które posiadam to dali zensor 7. Otóż różnica była, ale bardzo niewielka. Rn 602 zagrał troszeczkę bardziej przestrzenne oraz bardziej szczegółowo. Nie było efektu "wow". Musiałem się dobrze wsłuchać aby wyłapać różnice. Proponuję odsłuchać te dwa modele, ponieważ różnica w cenie jest dość duża. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym 561. Jeśli pomieszczenie na to pozwoli.

Różnica między 303 a 602 jest znaczna. Chciałbym poznać opinie kogoś jeszcze. Jest 1:1 :)

2 godziny temu, emenems napisał:

Co do amplitunera to rozważam cztery warianty:

Yamaha R-N602

Yamaha R-N303D

Yamaha R-N402D

Onkyo TX-8250

8250 i 602 to konkurenci.

402i 303 to modele niższe MOIM zdaniem gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...