Skocz do zawartości

wzmacniacz vs amplituner


mickmick

Recommended Posts

Panie Piotrze proszę mi powiedzieć jaki interes macie w wypożyczeniu sprzętu ? bo chciałbym wypożyczyć u was 2 pary głośników i prawdopodobnie jedne bym zostawił ale jak nie będę chciał zostawić to zarobek żaden a praca w pakowanie,wysyłanie,odbieranie,rozpakowanie,sprawdzenie,zwrot kasy tak że trochę głupio mi tak kogoś pakować w tyle pracy i potem żeby ten ktoś nic z tego nie miał no chyba że to rodzaj skali działalności i po średnio iluś wypożyczeniach zawsze ktoś coś kupi i średnio jest na plus. A co ze sprzętem któremu coś się stanie? (chociażby transport bo u mnie w domu to głośniki jakie by nie były są traktowane po królewsku a przykład to np. eksmisja kota :-) )  to zawsze jakieś straty. 

Edytowano przez mickmick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakujemy, przestawiamy, wysyłamy. Taka sama robota jak przy przygotowaniu odsłuchu.

A koszty przesyłki w przypadku braku zakupu pokrywasz i tak Ty.

Poza tym jest to forma którą wprowadzamy do codziennego sposobu prezentacji sprzetu. To przyszłość. I widze że jako pioneerzy to forsowaliśmy a inny się dostosowują. Muszą, taki jest kierunek.

Także zapraszam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wypożyczaliśmy sprzęt jak waszego sklepu jeszcze nie było :) 

Przecież przy twojej lokalizacji (jacy byście dobrzy nie byli) nie masz szans na wielu klientów. Oświęcim to nie Warszawa.  Gdybyście nie wysyłali po całej Polsce to obrotu było by duuużo mniej. No ale to już nie brzmi tak fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2018 o 11:32, Top Hi-Fi Poznań napisał:

My wypożyczaliśmy sprzęt jak waszego sklepu jeszcze nie było :) 

Przecież przy twojej lokalizacji (jacy byście dobrzy nie byli) nie masz szans na wielu klientów. Oświęcim to nie Warszawa.  Gdybyście nie wysyłali po całej Polsce to obrotu było by duuużo mniej. No ale to już nie brzmi tak fajnie.

Wy? Nie wiem. Bo w Poznaniu byłem parę razy. Ale Kraków na pewno nie. Bo próbowałem i moi znajomi próbowali kilkukrotnie. Udręka!!

Tak czy siak jeśli byliście nawet na forum wcześniej od nas to jakoś tak nie zachecwliscie do tej formy. Dopiero po naszym oparciu na to, wszyscy idą w tą stronę. Przyznacie. :)

Oświęcim jest kolego pomiędzy Krakowem w Katowicami. Uwierz że lokalizacja bardzo dobra :)

Piąteczka

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakładając że kupię wzmacniacz Yamaha 501 to które z tych kolumn są lepsze i w czym od pozostałych, wszystkie kosztują od 2000-3000zł i co jest bardzo ważne są białe. A może są jeszcze inne lepsze w mniej więcej tym przedziale cenowym w wersji białej

1. Jamo S 809

2. Pylon Audio Pearl 25

3. Indiana Line Tesi 542

4. Heco Music Style 500

5. Dali ZENSOR 5

6. Wilson Raptor 7

 

Edytowano przez mickmick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz wzmacniacz as 501 to:

21 minut temu, mickmick napisał:

1. Jamo S 809

2. Pylon Audio Pearl 25

3. Indiana Line Tesi 542

4. Heco Music Style 500

5. Dali ZENSOR 5

6. Wilson Raptor 7

Jamo gra słabo w stereo. To konstrukcja typowo kinowa. Tak została przemyślana.

Pylon to podstawowa kolumna. Całkiem ok. Ale inne masz po prostu lepszej klasy.

Tesi 542 nieco mała konstrukcja i zadziwiającym basie. Ale koniecznie do odsłuchu. W ciemno nie do wzięcia

Heco 500 naturalne spójne świetne granie. Nie wiem czy ja dostaniesz. Bo już dawno nie ma jej w sprzedaży

Zensor 5 jest dość zamknięta konstrukcja jeśli chodzi o brzmienie. Model 7 jest znacznie lepszy.

Raptor 7 jest polską kopia zensor 7. Nieco gorsze granie ale bardziej przystępna cena. 

Z Yamaha najlepiej zgra się heco 500 i raptory. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam te Heco dokładnie nazywają się Heco Music Style 500 , nie wiem czy nie wprowadziłem w błąd, i jeszcze jedno skoro raptor 7 jest kopią zensor 7 to czy zagra lepiej niż zensor 5 ?

I jeszcze jedno u Was na stronie jest Heco Aleva GT 402 i też jest w wersji białej gdzie można by umieścić ten głośnik w tym moim zestawieniu ?

A jeszcze takie znalazłem Mistral REG-565 i Quadral Argentum 550 co można o nich powiedzieć ?(te drugie też są w wersji białej) i jeszcze Heco Music Colors 200 ciekawy wygląd mają duży głośnik niskotonowy z boku tak jak w mistral

Edytowano przez mickmick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2018 o 12:29, S4Home napisał:

Wy? Nie wiem. Bo w Poznaniu byłem parę razy. Ale Kraków na pewno nie. Bo próbowałem i moi znajomi próbowali kilkukrotnie. Udręka!!

Tak czy siak jeśli byliście nawet na forum wcześniej od nas to jakoś tak nie zachecwliscie do tej formy. Dopiero po naszym oparciu na to, wszyscy idą w tą stronę. Przyznacie. :)

Oświęcim jest kolego pomiędzy Krakowem w Katowicami. Uwierz że lokalizacja bardzo dobra :)

Piąteczka

Piotrek

Nie jestem w stanie odpowiadać za każdy salon, ale u mnie nigdy nie było z tym problemu.

Uważam, że wypożyczenie sprzętu do domu to bardzo dobry pomysł, ale po odsłuchach w salonie a nie zamiast. W salonach mamy mase sprzętu, i podczas 1go spotkania "oddzielamy ziarno od plew". Jeśli określone polączenie nie spodoba się w salonie, to w domu przeważnie jest tylko gorzej. Z doświadczenia wiem, że wypożyczanie wszystkiego po kolei zajmuje więcej czasu niż wizyta w salonie i po wstępnej weryfikacji co nam się podoba odsłuch w domu. 

Nie twierdze, że twoja lokalizacja jest zła- ale patrząc po twoich nachalnych postach aby wysyłać wszystko  i wszystkim, chyba jednak tych klientów za dużo nie trafia :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachalnych po to przyszłość. Ale zrozumiecie to niedługo :) bez obawy.

Jak odgarniasz ziarno od okresu na nie swojej ziemi? Akustyka ma większe znaczenie niż wzmacniacz i źródło. Co z tego że ktoś posłucha u was gryphon za 30 k jak i niego może nie zagrać. Zły przykład bo gryphon fajne klocki. Ale wiesz o co chodzi. 

Zestaw w sali odsłuchowego może byc wstępnie wybrany ale chyba mając po prostu większy zakres w tym samym pułapie cenowym. Salony brandowe no mają pewne ograniczenia. Coś za coś. Macie inne plusy za to. 

Aleva 402 nie trochę za małe. Jak coś to 602. Raptor 7 o dziwo tak gra lepiej od zensor 5. 

Z bocznymi basami to uważaj jest problem z ich ustawieniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie mówię prawdy?

Ile razy w salonie mieliście tak, że klient wybiera system gra dobrze, a u niego słabo?

W chwili obecnej są, bo być muszą. Być może do tego jak nazwałeś aby dokonać wstępnej selekcji. Ale i tak ,z reguły, nie jesteśmy w stanie sprawdzić w jednym salonie wszystkiego co chcemy. A wtedy odsłuch w salonie A później B nie jest wiarygodny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ile razy w salonie mieliście tak, że klient wybiera system gra dobrze, a u niego słabo?

Masz słuszną rację , przy zmianie pomieszczenia (patrz akustyki) dźwięk będzie inny, czy taki jaki oczekujemy, to zawsze loteria. Sale odsłuchowe w salonach audio wg. mnie są jednak potrzebne. Mnie zawsze służyły do odsłuchów porównawczych przed zakupem , w szczególności dotyczy to kolumn. Każde mają inną sygnaturę dźwięku i w tych samych warunkach lokalowych łatwo sprawdzić czy to jest TO. Pamiętam odsłuch Canton Chrono 509.2 w Q21 ,którymi byłem zachwycony , zachwycony pod względem wyglądu, opinii , opisów w prasie itd. praktycznie przyszedłem by powiedzieć " proszę zapakować" i wyjść szczęśliwym.  Porównywałem je wówczas z Dynavoice df-8 które faworytem nie były oraz Monitor Audio Silver 10, ale cóż, jak już byłem w salonie to czemu nie posłuchać . Na miejscu okazało się , że wymarzone Cantony mógłbym słuchać max. 5 minut, bo potem po prostu uszy zaczęły boleć, MA 10 odpadły ze względu na bas i zostałem nieoczekiwanie przy df-8. Uważam , że dopiero po selekcji wstępnej w salonie można zdecydować się na wypożyczenie do domu, odsyłając jeden sprzęt i czekając na przysłanie następnego nie jesteśmy już w stanie zapamiętać jak grał ten pierwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 i o to mi właśnie chodziło! Niejednokrotnie klient przychodzi np. po konkretne kolumny bo takie sobie upatrzył a przy porównaniu w salonie okazuje się, że np. totalnie nie zgrywają się z jego wzmacniaczem, ale za to inny model pasuje dużo lepiej. 

Oczywiście zgadzam się z tym, że w domu zawsze brzmi to trochę inaczej- tutaj przeważnie ( o ile akustyka nie jest totalnie skopana) idzie to "dostroić" do pomieszczenia odpowiednim okablowaniem, które niestety trzeba koniecznie wypożyczać i testować w domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze nastawiam się mentalnie i finansowo do wypożyczenia wzmacniacza Yamaha 501 najlepiej jak to by był jakiś outlet / powystawowy bo może będzie trochę tańszy ale na pewno musi być srebrny, i tu moje pytanie jak najlepiej/najprościej porównać wzmacniacze ? bo głośniki zawsze można podłączyć wszystkie naraz i potem tylko przełączyć A/B , czy może istnieje takie urządzenie żeby coś takiego zrobić ze wzmacniaczami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...