Skocz do zawartości

Czy warto tworzyć kino domowe


sstsqad

Recommended Posts

Witam szanowne Grono
Posiadam Eltax Monitor III + jakiś wzmacniacz (dosłownie) chałupniczej roboty od kilku lat. Subiektywne odczucie do tego co słucham (rap, dance, electro) jak dla mnie jest ok. Źródło komputer. Chciałbym natomiast "przenieść" się ze sprzętem do pokoju telewizyjnego który ma wymiary 3x4 m. Sofa ustawiona ok 3 m od tv i 1m od ściany za plecami. 
Zależało by mi na odtwarzaniu muzyki głównie z pendriva. I tak sobie pomyślałem że może pokombinować i stworzyć kino domowe (filmy oglądam w weekendy a i gram  w ps4, kino LG HT805 - na filmach ujdzie, ale muzyka to męczarnia dla uszu). Z racji małego pomieszczenia na front kolumny podstawkowe np. Boston Acoustics A26 plus centralka a obecne eltaxy dać na tył. Tylko czym to zasilić? Jak wspomniałem wymagam obsługi usb do osłuchu mp3 - chyba że źródłem będzie odtwarzacz dvd od obecnego kina a dalej wzmacniacz? Budżet to max 2 tyś. Kwestia czy jest sens bawienia się w coś takiego?
Jeśli nie, to co polecacie do zasilenia tych obecnych eltaxów?
Dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oznaczenie na kolumnach należy rozumieć że są znamionowo 4 ohmowe. Amplituner dopuszcza kolumny znamionowo 6 ohmowe. Właściwie to impedancja tych kolumn jest trochę zbyt niska. W praktyce mimo ze nie jest to zbyt korzystne to powinno grać bez problemów. Gdy impedancja kolumn jest zbyt niska, to amplituner może się dość często wyłączać przy głośnym graniu. Jeśli będą podłączone tylko te Elataxy jako przednie, problemów najprawdopodobniej nie będzie. Jeśli jednak pod wszystkie kanały podłaczysz kolumny 4 ohmowe, to dość prawdopodobne jest to ze wzmacniacz będzie się przegrzewał. Dobra wentylacja może tu pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu. Pomierzyłem, obliczyłem i.... Będzie pokój telewizyjny, wymiary pokazane na obrazku. Sofa ustawiona będzie ustawiona mniej więcej metr od tylnej ściany. W pokoju tylko stolik pod sprzęt rtv (tv, konsola) i owa sofa. 
Jak rozkładają się moje preferencje odsłuchu
-65 % muzyka z mp3 w 90% (rap 60%, dance, 20%, rock 20%) - i na dobrym dźwięku w muzyce zależy mi najbardziej, odpowiedni bas, słyszalne szczegóły itp
-35 % filmy ( 100 % divx)
-5% gry z konsoli
Budżet 2 tysiące. Posiadam eltax monitor 3 (4-8 ohm oznaczenia z tyłu) i odtwarzacz dvd z kina domowego LG HT805TH. Muzykę odtwarzam z pendriva, a ok 5% z płyt cd. Nie wiem czy odtwarzacz mogę wykorzystać jako źródło dźwięku. Co polecacie?
Amplituner + dobre stereo + ewentualnie głośnik centralny (dokładnie jaki sprzęt)? A może dobre kolumny z przodu i jako tylce obecne eltaxy? Sprzęt musiałby mieć możliwość odtwarzania z usb chyba że jako źródłem było by dvd z kina podpięte do wzmacniacza. 
Prosiłbym o podpowiedzi o konkretny sprzęt (kolumny, to co je napędzi itd.)i rozwiązanie mieszczący się w budżecie?

 

schemat.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...