Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw. 3.000zł, 9m2


Szpadi

Recommended Posts

Dzień dobry, potrzebuje pomocy w dobraniu sprzętu do mojego małego pokoju. Pokój to prostokąt o wymiarach 3,40x2,60.

Gatunki muzyczne, które będą słuchanie to głównie rock i hip hop. Oczekuję ciepłego brzmienia oraz ciepłego, przyjemnego basu.

Przejrzałem wiele tematów i z każdym kolejnym mam co raz większy mętlik w głowie. Muzyki chciałbym słuchać z cdków oraz spotify. 

Chciałbym skupić się na nowym sprzęcie. Wiem, że wg wielu szału nie będzie, ale myślę, że dla mojego ucha coś sensownego uda się złożyć, tym bardziej, że to mój pierwszy zestaw. Jeśli będzie potrzeba mogę rozciągnąć budżet do 4k, ale to już w ostateczności.

Dodam, że posiadam ps4, może mogło by posłużyć jako źródło dla muzyki ze spotify? 

Mam już kilka swoich typów: 

Miniwieże: 

Yamaha PianoCraft MCR-N670

Yamaha PianoCraft MCR-N470+Indiana Line Nota 260X

Jestem w stanie odpuścić odtwarzacz i dokupić go później jeśli jakościowo wyjdzie to lepiej. Wtedy może amplituner+kolumny podstawkowe np. 

Amplituner

Onkyo tx-8250 lub Yamaha R-N602 A do tego może Indiana Line Nota 260, Dali Zensor 3, Paradigm monitor mini v.7. 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że u mnie w mieście nie mam możliwości odsłuchu podanych zestawów oprócz PianoCraftów, dlatego chciałbym wytypować 2-3 konkretne zestawy i spróbować umówić się na odsłuch w innym mieście. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najlepsza dla Ciebie opcją będzie zestaw NAD C338 z kolumnami Indiana Line Nota 260X. Charakter dźwięku idealnie dopasowany do Twoich preferencji, wzmacniacz ma wejścia cyfrowe, pozwalające na podłączenie zewnętrznych źródeł audio, dodatkowo ma wbudowany Google Chromecast, który daje praktycznie nieograniczone możliwości sieciowe. Ewentualnie jako alternatywa warto spojrzeć na kolumny Heco Aurora 300 oraz trochę droższe, ale lepsze Kef Q350.

Alternatywą dla NAD jest bardzo ciekawy wzmacniacz Audiolab M-One, który także jest wyposażony w wejścia cyfrowe, dodatkowo jest bluetooth. Powyższy wzmacniacz polaczylbym z kolumnami Indiana Line Nota 260X lub Wharfedale Diamond 220, ewentualnie Monitor Audio Monitor 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szpadi masz bardzo małe pomieszczenie, monitory ale te mniejsze. 

Spójrz na zestaw NAD 316 + C538 +B&W 686. Klasyczny analogowy wzmacniacz i CD + małe kolumny z przednim bas reflexem, które spokojnie dadzą radę w twoim pomieszczeniu. Do tego jakiś mały stremer np .WXAD-10.

Jako alternatywę sprawdź wspomniany wyżej NAD C338, otrzymujesz większą funkcjonalność ale trochę inne brzmienie. 

Z kolumn oprócz tych B&W, Indiana Line, Mission LX-2. 

W tym budżecie jest sporo ciekawych propozycji, i dużo będzie zależało od twoich osobistych preferencji odsłuchowych. W profilu widzę, że jesteś z Zielonej Góry- mamy mnóstwo klientów z twoich rejonów, śmiejemy się nawet czasem, że sobota to dzień lubuskiego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Szpadi masz bardzo małe pomieszczenie, monitory ale te mniejsze. 

Spójrz na zestaw NAD 316 + C538 +B&W 686. Klasyczny analogowy wzmacniacz i CD + małe kolumny z przednim bas reflexem, które spokojnie dadzą radę w twoim pomieszczeniu. Do tego jakiś mały stremer np .WXAD-10.

Jako alternatywę sprawdź wspomniany wyżej NAD C338, otrzymujesz większą funkcjonalność ale trochę inne brzmienie. 

Z kolumn oprócz tych B&W, Indiana Line, Mission LX-2. 

W tym budżecie jest sporo ciekawych propozycji, i dużo będzie zależało od twoich osobistych preferencji odsłuchowych. W profilu widzę, że jesteś z Zielonej Góry- mamy mnóstwo klientów z twoich rejonów, śmiejemy się nawet czasem, że sobota to dzień lubuskiego :) 

Najgorsze jest to, że u siebie nie mam gdzie odsłuchać tych kolumn, jedynie większe Indiany i Elac. Ale wybór padł by oczywiście na mniejszy odpowiednik :10_wink:Twoje propozycje też chętnie sprawdzę tylko nie mam gdzie u siebie na miejscu więc całkiem możliwe, że w jeden z takich dni lubuskiego się wybiorę na odsłuch :4_joy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...