Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem - kino domowe


przemojuve

Recommended Posts

Witam:) Posiadam dość przyzwite kino domoe 5+1, wszystko mi pięknie chodziło, ostatniop też pod TV podpiąłem smart boxa. Głupim trafem zupełnie nie myśląc na właczonym sprzęcie wyjąłem kabel optyczny i nagle wyłączyło mi kno domowe. Po włączeniu nie słychać w ogóle dźwięku, tylko jak przyciszam, lub podgłaśniam słyszę w głośnikach takie pikanie, dam raz głośniej pik, podobnie jak robię ciszej. Sądzcie, że cos się mogło spalić? spróbować zrobić reset sprzętu ?W razie chęci pomocy, podam konkretne dane odnośnie kina. Z góry dziękuję i proszę o pomoc. 

Amplituner Pioonier V-420

Wyświetlacz działa, wszystko się przestawia, ale nie ma najważniejszego - dźwięku....;/

Edytowano przez przemojuve
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Sproboj zrobić reset. Z HDMI to słyszałem nie wolni tak robić. Ale o optyku nie. 

Może pomoże.

 

 

Zrobiłem rester, ale to nie pomogło ,przy zmienianiu poziomu glosu slyszę trzask w glosnikach a nie slyszę z zadnego kanalu głosu

 

Może rzeczywiście padł jakiś kondensator? 

Edytowano przez przemojuve
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemojuve napisał:

Wyświetlacz działa, wszystko się przestawia, ale nie ma najważniejszego - dźwięku....;/

Przez odłączenie przewodu optycznego nie miałeś prawa niczego zepsuć , chyba , że szlak trafił sam przewód lub gniazdo. Spróbuj podłączyć jakieś źródło po HDMI , Coaxial lub RCA i zobacz jak zachowa się amplituner ( czy będzie dźwięk)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Przez odłączenie przewodu optycznego nie miałeś prawa niczego zepsuć , chyba , że szlak trafił sam przewód lub gniazdo. Spróbuj podłączyć jakieś źródło po HDMI , Coaxial lub RCA i zobacz jak zachowa się amplituner ( czy będzie dźwięk)

PROBOWAŁEM wszystkiego doslownie, pokream glosnością i stukanie slyschać w glosnikach a brak muzyki ewidentnie coś sie spalilo;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że radio też nie chodzi a połączenie kabli kolumnowych z amplitunerem sprawdzałeś ?

Przy włączonym amp. wyjmowałeś wtyczkę z sieci ? ( reset)

mówisz o kablu zasilającym? nie robłem, sprobuje. 

Nic nie dało;/

Edytowano przez przemojuve
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...