Skocz do zawartości

Denon x4400h


vbodzio

Recommended Posts

Witam wszystkich

Posiadam u siebie zestaw Denon x1300w, kolumny Sonance LCR1 przód, Sonance VP46R tył, centralny Focal CC700. Sub: Sonance i10.

Jak z kina 5.1 jestem zadowolony, to pozostaje niedosyt jeżeli chodzi o stereo. Po przejrzeniu kilku wątków na forum, doszedłem do wniosku, że najlepiej jest dokupić wzmacniacz stereo i podłączyć przed pre-out z amplitunera. Niestety Denon x1300w nie ma pre-outa, tak więc muszę też zmienić amplituner. Zastanawiam się nad Denonem x3400h(3tys.) lub x4400h (5tys). Jak myślicie. Jest sens dopłacać 2 tys. do 4400h? Czy stereo może być lepsze w porównaniu do aktualnego x1300w? Jaki wzmacniacz stereo najlepiej dokupić do tego zestawu?

Dziękuje z góry za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze prawi.
Możliwe że kiedyś podobnie skończę.

Choć na tą chwilę jestem bardzo zadowolony nawet ze stereo na 4400H.
Kolega ma taki sam zestaw kolumn i jedyna różnica to właśnie amplituner 2400H i jest mocno nie zadowolony, 4400H u mnie dużo lepiej wypada w stereo (choć może to być jeszcze kwestia akustyki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Krzysztof Ślusarski: no właśnie jestem ciekawy, jaka będzie różnica w stereo między moim x1300w a tym 4400h. Jeżeli nie duża to nie ma sensu kupowanie 4400h. Wtedy lepiej kupić 3400h i dokupić do tego wzmacniacz. Z drugiej strony nie podoba mi się przy zakupie wzmacniacza stereo, że dochodzi dodatkowy pilot oraz dodatkowe ustawienie volume. No i ten wzmacnaicz musiałby być cały czas włączony, bo nie wyobrażam sobie włączania trzech urządzeń (tv, ampli i wzmacniacz), żeby obejrzeć TV.

Jaki wzmacniacz stereo możecie polecić? Zależy mi na tym, żeby nie był za duży, bo mało miejsca mam dla niego. Możecie coś polecić do kwoty 1 tys (1.5 tys)? Może być używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jakości dźwięku pomiędzy AVR-X1300W a AVR-3400H lub AVR-X4400H będzie wyraźna, przy bezpośrednim porównaniu AVR-X3400H i AVR-X4400H także bez problemu usłyszymy przewagę modelu droższego. Będzie to przede wszystkim znacznie lepsza plastyczność, spójność dźwięku, lepszy środek pasma. To cechy porządane szczególnie w stereo. Jeśli jednak zastosujemy zewnętrzny wzmacniacz, nie ma sensu dokładać do modelu "4400", lepiej tą różnicę przeznaczyć na lepszy wzmacniacz.

Kwestia wzmacniacza - musisz szukać urządzenia, które ma możliwość pominięcia przedwzmacniacza, czyli możliwość wpięcia się bezpośrednio na końcówkę mocy. W takim przypadku wszystko nadal możesz obsługiwać z amplitunera (włącznie z regulacją poziomu głośności). Natomiast jeśli będziesz słuchał muzyki w stereo, wtedy możesz wykorzystywać przedwzmacniacz ten wbudowany we wzmacniacz, system stereofoniczny staje się wtedy niezależny od amplitunera kina domowego.

Z używek musisz niestety zawęzić poszukiwania do modeli wyposażonych w Main IN. Z nowych jest bardzo dobra integra, która ma takie możliwości, przełączanie odbywa się z pilota, a nie zworkami co jest niewygodne - mam na myśli Audiolab 8300A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz wzmak z tej samej stajnj to polecam Denon 1500ae do wyrwania za 1500zl i moim zdaniem ciezko szukac konkurencji w tej cenie.

Z innych wartych uwagi to Marantz 7004, onkyo 9755. 

Z nowych wzmacniaczy to chyba wszystkie pioneery maja wejscia na koncowke mocy a ceny ich uzywek sa bardzo niskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vbodzio napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Kupuję Denon x3400h. W międzyczasie zacznę się rozglądać za wzmacniaczem stereo z wejściem Main In.

Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam wszystkich.

Super , tylko nie tak szybko, liczę że kolega po zakupie, napisze kilka zdań na temat samego 3400h , i po złożeniu kompletnego zestawu.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...