Skocz do zawartości

Jakie sufitowe do ATMOS 5.1.2


modelarz01

Recommended Posts

Jakie polecacie do Atmosa sufitowe 2szt. w systemie : 5.1.2 (białe lub czarne) Sufit płyty k-g odległość miedzy sufitami dość duża pomieszczą raczej każdy głośnik. Cena najlepiej około 400zł. ale jeśli będzie trzeba to max 550zł za 2szt. (będę chciał je obudować z płyty, od góry jeszcze jak znajdzie się miejsce to umieszczę wełnę Isover PT80 lub Rockton)

Zestaw posiadam:

Amplituner Yamaha 683.

Głosniki przód Mission m34i

Pasmo przenoszenia: 44Hz - 20 kHz

Skuteczność: 92 dB

Impedancja: 8 ohm

Rekomendowany wzmacniacz: 25 - 150W

Satelity m31i

Pasmo przenoszenia: 68Hz - 20 kHz

Skuteczność: 88 dB

Impedancja: 8 ohm

Rekomendowany wzmacniacz: 25 - 75W

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rms w filmie zastosowane glosniki roznia sie cenowo. Melodika od taniego glosnika prawie 5 albo 10 razy drozsza.  Ja szukalem do okolo 500zl. Za dwie sztuki. Melodika okolo 1000zl. Moj sprzet nie jest z najwyższej polki i takich drogich na razie nie potrzebuje. Magnat to solidne glosniki. Zamowilem ic62. Jesli kogos interesuje to moge opisac wrażenia  (jak juz je zainstaluje) 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem w suficie Ic 62

Sufit mam za niski 207cm. Do atmosa minimum 215cm. Głośniki być może dlatego nie spełniły moich oczekiwań. Jest słaba synchronizacja z reszta głośników. Ustawienia w amplitunerze nie pomogły. Wyciągnałem je z sufitu i przesunąłem jeszcze w innych miejscach. Było tylko trochę lepiej.

Ogólnie drażniło w atmosie i lepiej było w systemie 5.1

Głośniki są okej. W stereo jakością dorównują satelitom. Jedynie co zauważyłem to podczas wybuchów w filmie tak trzeszczały niemiło jakby były za słabe na taki dźwięk explozji. Nie rozumiem tego.?? (może ktoś wytłumaczy?)

Skoro jest tak źle na suficie to pomyślałem ,że ustawie je na głośnikach frontowych i skieruję w stronę sufitu :)

Po kalibracji nadszedł czas na odsłuch:

Było zdecydowanie lepiej. Żadnych opóźnień itp.

Względem 5.1 nie było żadnego woow. Jedynie trochę przestrzeń w pokoju uzupełniały. Z sufitu było lepiej słychać deszcz. Ale kilka razy musiałem czynność powtarzać 5.1 vs 5.1.2 żeby mieć pewność.  Możliwe ,że głośniki do tego celu przeznaczone lepiej sobie poradzą (z obudowaą trójkatną)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner ustawił na 80hz lub max.200hz

Teraz mam cały czas na 200hz trochę lepiej ale satelity lepiej sobie radzą z tym problemem.

Magnaty ic62 obudowałem z płyty meblowej 18mm. Umieszczałem głośniki w różnych miejscach na suficie (za pomocą stojaków podtrzymujących)

Przy tak niskim moim suficie najlepiej było przy suficie "miedzy ścianą ,a sufitem w rogu" skierowane w stronę słuchacza. Jak na fotce. Zielone prostokąty to magnaty ic62

Było lepiej. Przy filmach z atmos szału nie było. Przy demonstracjach atmos było zdecydowanie lepiej. Już zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Zastanawiam póki jeszcze ich nie zainstalowałem na dobre czy wymienić na ic82 czy może jakieś satelity?

 

c8299543fc24.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak juz znalazlem przyczyne. Glosniki sufitowe nalezy skierowac w strone sluchacza. A to, ze mam nisko sufi to u mnie wychodzi okolo 45stopni. Czyli w polowie wychodzace po za sufit. Teraz jest dobrze. Przy demonstracjach atmos jest fajnie. Slawny lisc opadajacy to woow. Przy filmach odrobine lepiej. Nie ma rewelacji ale troche jest lepiej. Glosniki sufitowe gdyby byly tego samego producenta to podejrzewam, ze jeszcze zmienilbym zdanie na bardziej pozytywne. Mozliwe tez dlatego nie ma woow ponieważ glosniki przednie i tylne sa blisko sluchacza okolo 170cm i dzwiek otaczajacy w 5.1 jest mocno intensywny. Inne ustawienia nie wchodza w grę-próbowałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home -tak filmy HD z dźwiękiem ATMOS.

Po wielu próbach udało mi się znaleźć odpowiednie ustawienie, jeśli chodzi o pierdzenie w głośnikach to wina była prawdopodobnie kabli.

Dziś zamontowałem Magnaty . Teraz jestem zadowolony. Głośniki zostają. W końcu mogę z czystym sumieniem polecać dźwięk otaczający Dolby Atmos.

Montowałem również surroundy Mission w miejscu gdzie wiszą teraz Magnaty sufitowe. Różnicy w dźwięku nie odczułem żadnej na korzyść któryś z głośników.

 

Oczywiście wełna od góry jeszcze dojdzie i bocznie zabuduje z płyt k-g

613e87f22598.jpg

2685eafefb02.jpg

f0b3e8554430.jpg

 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek z miłą chęcią ale nie mam warunków zalecanych przez dolby. Sufit wysokosc 207cm. Kolumny przednie sa dosc szeroko i blisko sluchacza. Próbowałem wielu rozwian. Teraz obecnie jest najlepiej. W suficie mozna zauważyć zalepiana dziure po poprzednim ustawieniu gdzie w dolby mialo byc super, a bylo beznadziejnie 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To czekamy na finalne zdjęcie ale po całym remoncie. :)

Oczywiście :)

Mam nadzieje, ze jeszcze w lato ukoncze remont. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...