Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z góry przepraszam za obszerny post, ale chciałbym jak najklarowniej sprecyzować swoje oczekiwania/wymogi.

1) Kwota ok. 4300 zł 
2) Sprzęt raczej nowy
3) Aktualnie brak sprzętu audio - jedynie głośniki komputerowe podpięte do TV.
4) Pokój z aneksem 21m2
5) Zestaw na dłużej, raczej nie planuję rozbudowywać. Ewentualnie może kiedyś subwoofer.

IMG_0615.jpg IMG_0616.jpg pok_j.png 

Cześć,

Po pierwszym strasznie chaotycznym poście, na dodatek w złej sekcji, doedukowałem się i zastanowiłem dokładnie czego dokładnie bym chciał. Padło na amplituner sieciowy stereo + 2 kolumny (podstawkowe lub podłogowe, ale o tym dalej).

Zestaw będzie użytkowany w głównej mierze do:

TV: netflix, kablówka HD, czasem gry na PS4, filmy .mkv z laptopa.
Audio: muzyka puszczana przez spotify: metal, rock, jazz, blues, reggae, pop, klasyczna - bardzo szerokie spektrum. Od Slayera po Mozzarta.

Zdecydowałem się na amplituner sieciowy z racji funkcji i komunikacji z których korzystam, obecnie parując telefon z TV z androidem (google cast, spotify). Bardzo podoba mi się idea HDMI ARC, dzięki której nie miałbym kolejnego pilota w kolekcji i mógłbym poziom głośności regulować pilotem od TV. Zależy mi na tej funkcji, ale bardziej zależy mi na dźwięku więc jestem w stanie przeżyć jej brak.

Po dźwięku chciałbym głębokiego i "mięsistego" basu dobrze współgrającego ze środkiem i górą. Nie jestem audiofilem więc nie umiem tego jaśniej opisać :) Generalnie żeby jak coś wybucha na ekranie - brzmiało jak eksplozja a nie kapiszon, a słuchając np. Metalliki czy Sonaty Księżycowej żadne ze spektrów nie było stłumione drugim. 

A teraz do meritum. Rozważam dwa modele: Onkyo TX-8270 oraz Yamaha R-N602. Onkyo przemawia do mnie własnie z racji HDMI, aczkolwiek Yamaha ma dużo lepszą cenę, a z tego co czytam gra na tym samym poziomie jak Onkyo. Zestawy myślałem połączyć z kolumnami:

Podstawkowe:
Wharfedale DIAMOND 220 / Heco Aurora 300

Kolumnowe:
Onkyo TX-8270 + heco music style 900
Yamaha RN-602 + heco music style 900 / Zensor 7 / Aurora 700


Podstawkowe: Wydają się najrozsądniejsze biorąc pod uwagę dostępną przestrzeń oraz metraż pokoju. Model Wharfedale DIAMOND 220 lub Heco Aurora 300. Dużo dobrego słyszałem o Diamondach, jednak w Heco przemawia do mnie większa średnica nisko/średniotonowej membrany. Docelowo stałyby po boku tv tak jak na rysunku (na czerwono).

Kolumnowe: heco music style 900 lub, jeśli padłoby na tańszą R-N602, zostaje budżet na Zensor 7 / Aurora 700. Sęk w tym, że miałbym problem z ich ustawieniem i jedynym rozwiązaniem jest tak jak na rysunku - na niebiesko, ewentualnie prawy na szafce, ale byłby wyżej niż lewy więc pewnie nie współgrałoby to zbytnio. Kolumnowe mnie kuszą większymi możliwościami i jakością dźwięku, aczkolwiek może jestem w błędzie?

Oczywiście wiem, że konieczne będzie przesłuchanie całości przed zakupem. Jestem z Wrocławia, aczkolwiek mogę pojechać do @S4Home na odsłuch i zakup (lub wypożyczenie). Chciałbym jednak poznać Wasze opinie czy takie zestawy mają  "ręce i nogi", żeby przyjechać z konkretnymi pozycjami do odsłuchu :) 

Edytowano przez MemQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

porównując amplitunery Onkyo TX-8270 i Yamaha R-N602 są to urządzenia podobnej klasy. Onkyo gra spokojniej, równiej, bardziej dokładnie, analitycznie. Yamaha jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Onkyo ma HDMI. Jeśli jednak masz określony budżet, sugerowałbym amplituner Yamaha i lepsze kolumny.

Co do kolumn, to zdecydowanie polecam konstrukcje podstawkowe. Heco Aurora 300 to bardzo dobra propozycja, chociaż myśle że w założonym budżecie lepszą opcją jest Focal Chorus 706, Kef Q350 lub Polk Audio RTi A3. Kwestie odsłuchów i wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

8270 i RN602 to konkurenci. Płacisz za HDMI.

Co do samych kolumn. Naturalnym wyborem były by monitory. Ale nie możesz ich położyć na półce bo szkoda kasy. I tak nie zagrają jak trzeba. A jak masz stawiać je na standach to lepiej w twoim pomieszczeniu sprawdzą się monitory.

 

Powiem tak, zapraszam na odsłuch, ale....... on na niewiele Ci sie zda. Twoje pomieszczenie jest diametralnie rozne od naszego i położenie sprzetu także. Dzwiękowo  będzie to bardzo odmienne.

Dlatego polecam wypożyczy ćamplituner + monitory + podłogowe i sprawdzić u siebie.

My oczywiście na bieżąco byli byśmy z Toba w kontakcie w celu wymiany czy ustawień.

 

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim pokoju tylko monitory i to z przednim bas- reflexem- bo nie widze za bardzo możlwiości odstawienia kolumn od ściany.

Zwróciłbym uwagę na 2 zestawy z naszej oferty

R-N602 + 685 S2 - świetna stereofonia i szczegółowość

R-N602 + TESI 262- cieplejsze, lepiej dociążone brzmienie, ale mniej dokładne. 

@MemQ widzę, że jesteś z Wrocławia. Zapraszam Cię do naszego salonu przy ul. legnickiej celem przesłuchania moich propozycji. Po wstępnym odsłuchu i wyborze co Ci się najbardziej spodoba, możesz wypożyczyć sprzęt do domu aby przetestować go w swoich warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, właśnie sobie zdałem sprawę, że ceny kolumn podane są za sztukę. Tak więc zostają jedynie kolumny podstawkowe :D Ślepy jestem...

@Q21 @S4Home @Top Hi-Fi Poznań Dziękuje Panowie za propozycje i porównanie. Myślałem nad tym cały wieczór i skoro jakościowo to są podobne amplitunery, to wygoda związana z HDMI chyba nie jest warta dopłaty ponad 500 zł... Wolę te pieniądze dołożyć do lepszych kolumn. 

Co do samych kolumn, zanim podpytam o konkretne modele, czy bass-reflex z przodu rzeczywiście jest tu tak istotny? Kiedyś czytałem artykuł, w którym konkluzja była taka, że różnic w odległości 10cm-1m od ściany nie przynosi aż tak dużych różnic i to mit. Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? U mnie kolumny stałyby jakieś 20cm od ściany.

Edytowano przez MemQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz zachować odległość od ściany ponad 20cm, tylny bass-reflex nie będzie problemem. Ze zdjęcia wynika także, że zostanie trochę swobody po bokach. W Twoim przypadku więc nie musisz zwracać uwagi na tą cechę, tylko wybierać kolumny, które po prostu najbardziej będą Ci odpowiadały. Wypożycz i sprawdź u siebie w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Ostatnie pytanie dotyczy samych kolumn. Myślałem, żeby skupić się na:

  • Indiana Line TESI 262 
  • Dali Zensor 3
  • Heco Aurora 300

Z tych 3 macie może jakieś doświadczenia/opinie ? Oczywiście odsłuch to mus ale na wypożyczenie wszystkich jednocześnie funduszy nie mam no i wolałbym ograniczyć wybór do 2 modeli :) 

Edytowano przez MemQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy konstrukcje oferują dobry poziom, na pewno stosunek cena do jakości przy Heco jest najciekawszy. Osobiście wybierałbym pomiędzy opcją tańszą Heco i Dali Zensor 3. Wypożycz te dwie konstrukcje i na pewno po odsłuchu będziesz w stanie wybrać opcje najlepszą dla Ciebie. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo. Prawidłowo zaprojektowany bass refkex będzie działał prawidłowo także przy bliskiej odległości ściany. A samo zbliżenie monitorów do ściany ograniczy ich stereofonię. Bez względu na to gdzie mają bas reflex. 

 

Z całej linii aurora to 300 to jedyne przeciętne głośniki. Ale.mozesz je sprawdzić. Są ciepłe i mocne ale dość sztywne. Moim zdaniem quantum 723 czy przede wszystkim elac b6 sprawdza się lepiej.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...