Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu


Daniel.O.

Recommended Posts

Witam i dziękuję za przyjęcie do grupy.

Po ostatnim zestawie kina domowego została mi para kolumn głośnikowych Yamaha NS-F160. Teraz chciałbym uczynić krok w stronę stereo (wykorzystując jednak wspomniany zestaw) i zastanawiam sie na amplitunerem NAD- C338 lub Yamaha R N602. Miejsce do słuchania ma ok. 15m2, chociaż jest powiekszone o otwartą przestrzeń z aneksem kuchennym. Głównie słucham starego rocka, ale w kolekcji CD mam każdy rodzaj muzyki. Dodatkowo myślę o zakupie gramofonu, może Audio Technica LP120USB? Co sądzicie, jakie są Wasze propozycje odnośnie tego zestawu głośników? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idziesz w kierunku dobrego stereo, na pewno w przyszłości pomysł także o zmianie kolumn, te Yamahy niestety będą „wąskim gardłem” systemu. Ale oczywiście na początek możemy je wykorzystać.

Porownując amplituner Yamaha R-N602 z NAD C338, dźwiękowo ja zdecydowanie wybrałbym NAD. Pod względem wyposażenia natomiast na pewno musimy docenić urządzenie Yamaha. NAD ma Google Chromecast, który rzeczywiście daje ogromne możliwości, jednak Music Cast jest bardziej rozbudowany. Decyzja należy Do Ciebie.

Zwróć proszę uwagę na bardzo atrakcyjne pakiety NAD C338 z kolumnami Indiana Line Nota 550X, masz w cenie niecałe 3500 zł. bardzo ciekawy zestaw. Myśle, że brzmieniowo będzie to satysfakcjonujące rozwiązanie.

Gramofon Audio-Technica AT-LP120USBHC to bardzo dobra konstrukcja i na pewno na początek przygody z winylem ciekawa propozycja. To gramofon z napędem bezpośrednim. Jako alternatywa spójrz na pewno na brytyjską konstrukcję Rega Planar 1 oraz Pro-Ject Essential III. To klasyczne gramofony z dobrą wkładką Ortofon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,

Jak powiedział klasyk: "No i cały misterny plan w p...du". Fajnie byłoby odsłuchać sprzęt w swoim domu. Niestety, nie mieszkam w Polsce i tutejsza polityka sklepów nie pozwala na taki luksus. Względy ekonomiczne oraz możliwości wyboru przeważyły szalę. Zakupiłem CA SR10 + CA CD10 z serii Topaz. Znalazła się też chętna osoba na moje kolumny, więc już ostatnie pytanie. Jakie głośniki polecicie do tego zestawu? Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc i cierpliwość. Pozdrowienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/24/2018 o 05:16, S4Home napisał:

W jakim kraju nie masz możliwości odsłuchu? Czyli założyłeś temat a i tak zrobiłeś po swojemu :P

No ale ok. I jak gra?

 

 

Dnia 7/24/2018 o 10:39, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Szkoda, że nie wziąłeś Nada. Jego brzmienie za tą kasę jest bardzo dobre i dość łatwo Nada "dostroić" do większości kolumn na rynku. 

Mieszkam w Islandii i sprzętu posłuchałem w sklepie, ale nie na kolumnach, które mam w domu. W Polsce, o ile się nie mylę, sprzęt można wypożyczyć do domu, prawda? Wiem, "dałem ciała", ale przeważyły względy ekonomiczne no i wakacje jeszcze przede mną. A ten zestaw kupiłem w cenie NAD'a. Gramofon jednak wezmę proponowany wcześniej, czyli Rega Planar1. To tak odnośnie usprawiedliwienia. A jak gra? W porównaniu z Yamahą HTR-2866 i wspomnianymi NS-F160 o niebo lepiej! Wyraźniejsza góra, bardziej szczegółowa, słyszałem nowe dźwięki... Wokale wyszły do przodu, zauważalna scena, nowa jakość dźwięków i słyszalna stereofonia. Niskie tony zadowalające, przy głośniejszym słuchaniu miałem wrażenie, że jakby trochę się zlewały i wychodziło z tego momentami "buczenie". Może to wina połączenia, wszystko na razie jest spięte najzwyklejszymi przewodami. Jednak pewnie samych głośników i dlatego zapytałem co podpiąć... Nowe, dostępne są tu np. Yamahy Nf-S330, S350, N555, Dali Spektor6, Zensor5 i 7, Dynavoice Challenger M-65, Definition DF-5. A używane znalazłem Monitor Audio Bronze 6 oraz Jamo Concert 11 po odnowieniu. To takie przykłady na moją kieszeń... Pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...