Skocz do zawartości

Kino domowe do 9 tys


Crank666

Recommended Posts

Witam, szukam kina domowego z subem i amplitunerem. (wcześniej moja kwota była dużo niższa, ale posłuchałem komentarzy ) Moje wymagania i preferencję):



- Salon z kuchnią około 24 m2

- Kolor biały 5.1

- Muzyka 20% , filmy 30 % , Tv 40 % i przyszłościowo konsola 10 %
- Kolumny przednie(sub, podłogówki oraz centralny mogą być max 10 cm od ściany) tylne będą wisieć około 2 m nad podłogą).

- Amplitunera jeszcze nie wybrałem
- Mile widziany odsłuch we Wrocławiu również możliwy jest w Katowicach lub Krakowie, ale wole Wrocław bo tu mieszkam

- Kwota max do 9 tys



Mój wybór :

Dali Zensor 7 + sub E-12F


Magnat Shadow 209 + sub Magnat Shadow Sub 300A


 

B.4.3a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Możliwości jest dużo, kwestia odsłuchów. Myślę, że warto system zbudować na bazie najnowszego amplitunera Onkyo TX-NR686 lub Pioneer VSX-LX303. Dali Zensor w konfiguracji 5.1 jest jak najbardziej optymalne, chociaż jako alternatywa zwróciłbym Twoją uwagę także najnowszą serię kolumn Q Acoustics 3000i (na przód QA 3050i) oraz wspomniane przez Ciebie Magnat Shadow. Spójrz jeszcze na najnowszą serię Monitor Audio Monitor z frontami Monitor 300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer jest ciekawą opcją, to najnowszy model który właśnie wszedł do sprzedaży. Jest lepszy od Onkyo TX-NR686, a cenowo niewiele drożej. Zresztą pamiętajmy, że teraz Onkyo i Pioneer to w wielu aspektach bliźniacze urządzenia, jeden właściciel.

Co do Denon to jest najnowszy AVR-X2500H, starszy ale w dobrej cenie AVR-X2400H oraz bardzo ciekawa propozycja AVR-X3400H. Na pewno dzwiękowo „3400” będzie najlepszy. Wspomniałeś jednak, że zestaw będziesz wykorzystywał przede wszystkim do kina domowego, tv, gier. Denon jest cieplejszy, bardziej plastyczny, gęsty. To cechy porządane, jeśli szukamy urządzenie do stereo. W kinie moim zdaniem lepiej sprawdzi się Onkyo lub Pioneer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Pioneer jest ciekawą opcją, to najnowszy model który właśnie wszedł do sprzedaży. Jest lepszy od Onkyo TX-NR686, a cenowo niewiele drożej. Zresztą pamiętajmy, że teraz Onkyo i Pioneer to w wielu aspektach bliźniacze urządzenia, jeden właściciel.

Co do Denon to jest najnowszy AVR-X2500H, starszy ale w dobrej cenie AVR-X2400H oraz bardzo ciekawa propozycja AVR-X3400H. Na pewno dzwiękowo „3400” będzie najlepszy. Wspomniałeś jednak, że zestaw będziesz wykorzystywał przede wszystkim do kina domowego, tv, gier. Denon jest cieplejszy, bardziej plastyczny, gęsty. To cechy porządane, jeśli szukamy urządzenie do stereo. W kinie moim zdaniem lepiej sprawdzi się Onkyo lub Pioneer.

W przyszłym tyg jadę na odsłuch i posłucham co będzie mi bardziej pasowało:) ale jak  Pioneer VSX-LX303 będzie fajnie grało z Magnat Shadow 209 + sub Magnat Shadow Sub 300A fajnie to go kupuję Do tego tv samsung UE55MU7042

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre połączenie Pioneer z Magnat, powinno Ci się podobać. Chociaż koniecznie porównaj z Monitor Audio, szczególnie że teraz do podłogówek Monitor Audio dostajesz fajny gramofon Pro-Ject. Ten gramofon nie powinien przesądzać o wyborze, chociaż jest na pewno pewnym plusem.

A co do telewizorów, to spójrz jako alternatywa na ofertę Sony. My nie mamy w ofercie telewizorów, musisz znaleźć kogoś kompetentnego w tym temacie, ale warto porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy Pro-Ject, raczej precyzyjnie, dokładnie. Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę z pewnym ograniczeń, jest to urządzenie budżetowe, jednak jak na początek "zabawy" z winylem moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie. Oczywiście charakter brzmienia zależy także od pozostałych elementów toru audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Oczywiście charakter brzmienia zależy także od pozostałych elementów toru audio.

Mnie właśnie chodziło o te pozostałe elementy to jest tego Pioneera. U mnie po podłączeniu gramofonu do amp. KD. ( Yamaha RX-A3030) , nie dało się słuchać , Audio Klan powiedział" to po cholerę Pan kupił amp.KD. do gramofonu". Chciałbym wiedzieć czy coś się zmieniło w zakresie montowanych Pre gramofonowych , czy to nadal tak na sztukę, by ładnie w specyfikacji wyglądało ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przedwzmacniacze montowane w amplitunery są często "wąskim gardłem" zestawu analogowego, dlatego zawsze sugerujemy zastosować zewnętrzny, dedykowany przedwzmacniacz. Już nawet urządzenia za 300-400 zł. oferują brzmienie o kilka klas lepsze niż te wmontowane w amplituner. Tutaj nic się nie zmieniło niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crank666 mamy salon w Wrocławiu, najlepiej zrobisz jak wybierzesz się i posłuchasz co mamy do zaoferowania.

Zwróciłbym uwagę na amplituner Yamaha RX-V685 z kolumnami Mission LX. Bardzo synergiczne połączenie, amplituner ma wszystkie bajery, kolumny są zgrabne, występują w białym wykończeniu, maskownice na magnesy a nie na kołki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę napisać adres salonu w wolnym czasie podjadę na odsłuch :) Na pewno bym chciał odsłuchać :

Magnat Shadow 209 + sub Magnat Shadow Sub 300A Oraz Yamaha RX-V685 oraz onkyo RZ820 ewentualnie jakiś pochodny ampli.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2018 o 09:54, S4Home napisał:

Doprecowujac Oświęcim jest między Katowicami a Krakowem. :)

To na wypadek jakby chwili google nie działało

Tak wiem jak jadę A4 to jest znak na Oświęcim :) wcześniej trzeba się zapowiedzieć co do odsłuchu? i podać ewentualne modele? bo pod koniec tyg podjadę do salonu we Wrocławiu a dopiero za 1,5 tyg jak będę jechał do Krakowa wstąpię do Oświęcimia bo chce już podjąć decyzję:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...