Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie pierwszego sprzętu audio


Marek Kowalczyk

Recommended Posts

Witam,

tytułem wstępu - Marek z Lublina po tej stronie monitora ;)

Jako iż jestem już rok po przeprowadzce do nowego mieszkania przyszedł czas na "modernizacje" ( obecnie do TV podpięty jest zestaw micolab solo 7c ) nagłośnienia. 

Nie mam miejsca na kino domowe ( tj. głośniki z tyłu ) więc skłaniam się w kierunku STEREO + subwoofer. Chciałbym aby obsługiwał spotify, bluetooth + ethernet.

Subwoofer miałby byźć dokupiony później. Oglądam trochę filmów na TV + seriale netflix, jednak  zdecydowanie więcej słucham muzyki ( rock, pop, house, instrumentalna).

Sprzęt może być używany  ale na gwarancji.  Nowe oczywiście też wchodzą w grę.

Budżet to kwestia umowna - na 100% nie chcę przekroczyć 3000-3500zł.

 

To co wyszukałem w sieci i uznałem za interesujące:

YAMAHA MUSICCAST RX-V481 ( dobra cena - około 1020 zł, nie miałem jeszcze okazji posłuchać - wiem że to KD ale dostało w sumie dobre recenzje i nagrodę EISA ) 

PIONEER SX-N30K ( dobra cena - około 1380 zł, nie miałem okazij posłuchać )

 

Odbyłem dwie sesje odsłuchowe - niestety za krótkie.

YAMAHA R-N602 + B&W 685 S2

SoundBar B&W Panorama 2

oraz druga sesja

Marantz MCR511 + Dali Zensor 3

Marantz MCR11 + Acoustic Energy Radiance 1

Pioneer XC-HM86D + Dali Zensor 3

Pioneer XC-HM86D + Acoustic Energy Radiance 1

 

Odnośnie miejsca gdzie ma to wszystko zagrać - w załączniku rzut oraz zdjęcia - około 25m2. Czy kolumny podstawkowe mogłyby stać na tej szafce? ( czy to zły pomysł i powinny stać koło szafki ? ). Jeżeli mają być na podstawkach okob szafki to zapewne lepiej zastanowić się nad podłogowymi ? 

 

Po odsłuchach stwierdzam że najbardziej trafił do mnie dzwięk "Marantz MCR511 + Dali Zensor 3".  Nie chce kaleczyć określania dzwięku ale spróbuje --> bardzo  szeroko grający zestaw, góra bardzo szczegółowa ale ogólnie mało basu. Na odsłuchu podłączyliśmy dodatkowy mały subwoofer i było zdecydowanie lepiej ( jak nie idealnie).

W przypadku zmiany na Pioneer XC-HM86D + Dali Zensor 3 dzwięk nie był już taki szcezgółowy i wydawał się lekko "przyćmiony". Bas chociaż lekki, zdawał się zlewać.

Jeżeli chodzi o R-N602 + B&W 685 S2 to niestety ale nie trafił do mnie ten dzwięk - również mało basu oraz baaaardzo szczegółowo ( płasko zarazem? ) .

 

Czy wiedząc to wszystko jesteście w stanie nakierować mnie na najlepsze rozwiązanie dla mnie? :)

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam 

Marek

 

005_KONCEPCJA_A_00_03_2016.png

IMG_20180410_203126.jpg

IMG_20180410_203159.jpg

Edytowano przez Marek Kowalczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kryz napisał:

Nie znam wszystkich wymienionych przez Ciebie konfiguracji, ale akurat sporo się nasłuchałem zestawu, do którego Ci najbliżej, czyli Marantz MCR511 + Dali Zensor 3. Miałem podobne odczucia co do brakującego suba. Testowałem też tego Marantza z Polk Signature S20, w którym znacznie lepiej jest z basem. Dodatkowy sub nie jest wtedy konieczny. Uwaga tylko, bo Polk Signature S20 ma bassreflex z tyłu, więc jeśli to dla Ciebie nie problem (masz na to odpowiednie miejsce) to zdecydowanie polecam sprawdzić ten zestaw, bo brzmi naprawdę dobrze i w mojej opinii jest dobrym konkurentem dla MCR511 + Dali Zensor 3. Powodzenia w decyzji :)

Dodatkowy sub i tak jest w planach ;) jeżeli znajdę w Lublinie możliwość posłuchania to sprawdzę Polk Signature S20. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, do salonu 25m2 sugerowałbym jednak kolumny podłogowe, które możesz postawić po bokach szafki. Na pewno nie ma sensu stosować amplitunera kina domowego, dużo lepszą jakość dźwięku uzyskasz z zestawu stereofonicznego.

Moja propozycja to zestaw NAD C368 z kolumnami Indiana Line Nota 550X. Dźwiękowo taka konfiguracja powinna Cię w pełni usatysfakcjonować, wzmacniacz ma Google Chromecast. Jeśli natomiast wolisz kolumny podstawkowe, to zdecydowanie polecam Polk Audio Signature S20 z amplitunerem Pioneer SX-N30AE lub Onkyo TX-8250. S20 to mocne, bardzo energetyczne kolumny.

Zapraszam do wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Q21 napisał:

Marku, do salonu 25m2 sugerowałbym jednak kolumny podłogowe, które możesz postawić po bokach szafki. Na pewno nie ma sensu stosować amplitunera kina domowego, dużo lepszą jakość dźwięku uzyskasz z zestawu stereofonicznego.

Moja propozycja to zestaw NAD C368 z kolumnami Indiana Line Nota 550X. Dźwiękowo taka konfiguracja powinna Cię w pełni usatysfakcjonować, wzmacniacz ma Google Chromecast. Jeśli natomiast wolisz kolumny podstawkowe, to zdecydowanie polecam Polk Audio Signature S20 z amplitunerem Pioneer SX-N30AE lub Onkyo TX-8250. S20 to mocne, bardzo energetyczne kolumny.

Zapraszam do wypożyczenia.

Ten Nad niestety poza moim budżetem :(

Ten sx-n30 patrzyłem także - ciekawy. 

Jeżeli podłogowe to jaki wzmacniacz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam, rzeczywiście blednie podałem C368, mialem na myśli C338. Ewentualnie w podobnym budżecie możemy zaproponować zestaw z Heco Aurora 300 (monitory), bardzo dobrymi podlogowkami Pylon Audio Pearl 25 oraz Monitor Audio Monitor 200. Ta ostatnia propozycja jest trochę droższa, ale teraz dostaniesz jeszcze w prezencje bardzo dobry gramofon Pro-Ject do kompletu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 25 metrach kwadratowych monitory to przeciętne rozwiązanie. Szafka przy odpowiednim ustawieniu daje możliwość zastosowania kolumn podłogowych. I tak też bym polecał.

Co do elektroniki to wybierz model Pioneer sxn30 ae. Nie K. Ae to nowszy model ze wsparciem aktualizacji. Cena u nas podobna. Co do kolumn. Świetne polskie melodika bl40mkII lub magnat shadow 207.

Zapraszam na odsłuch

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi - wybieram się ponownie na odsłuch.

Yamaha R402, Yamaha R602, NAD C338 + Indiana 550 lub 561 będę słuchał.

Skłaniam się do R402 ze względu na jej cenę i funkcjonalności.

 

Nadal rozważam zakup podstawkowych --> Polk Audio S20 nie mam gdzie posłuchać, DALI Zensor 3 były spoko, a dodatkowo przesłucham TESI 261.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...