Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze kolumn podstawkowych


Piotr80

Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc w wyborze kolumn podstawkowych. Obecnie posiadam zestaw stereo Harman/Kardon HK 3380 i 2 kolumny Taga TAV-606F. Muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z mojego zestawu lecz te kolumny są w tej chwili dla mnie za duże i muszę zmienić je na coś bardziej kompaktowego co można ustawić trochę wyżej z dala od dzieci:). Wczoraj testowałem soundbar Teufel cinebar 11 2.1set za ok 1200zł i po godzinie spakowałem go do zwrotu ponieważ jego brzmienie w porównaniu do mojego zestawu to masakra jakaś. Pomyślałem że może wymienię tylko kolumny na mniejsze a amplituner zostawię. Stąd też moja prośba do Was o propozycje jakichś mniejszych kolumn które zagrają choć podobnie do moich obecnych. Dodam iż sam nie mam czasu zagłębić się w temat ponieważ jestem szczęśliwym ojcem rocznych trojaczków:) Kolumny fajnie jakby były nowe ale jeśli używane w tej samej cenie zagrają dużo lepiej to mogą też być. Mój budżet to ok. +-1200zł.Będą stały w salonie o wymiarach 4,5x6m. Służyć mają ogólnie do wszystkiego czyli czasami jakiś film lub mecz , lubię też obejrzeć koncert.  Gatunki muzyczne bardzo różne od jazzu przez rock metal do hip hopu. Proszę o pomoc i jakieś konkretne propozycje i z góry dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner zostaw jeśli pod względem dźwięku jest dla Ciebie wystarczający.

Jesli lubisz dynamiczny, bardziej twardy i efektowny dźwięk, spójrz na Magnat Quantum 723, jeśli chcesz iść bardziej w spokojniejsze, bardziej ciepłe klimaty, świetną opcją będzie Heco Aurora. Bardzo ciekawą opcją, bliską charakterystyce Heco będzie także Indiana Line Tesi 261. Na koniec mocne, bardzo energetyczne kolumny Polk Audio Signature S20.

Przyjrzyj się moim propozycjom, każda z nich bez problemu dobrze nagłośni Twój salon i dobrze sprawdzi się w połączeniu z HK3380.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie coś tańszego max. 1500zł. Znalazłem coś takiego jak Pioneer A-30, Harman/Kardon HK 970, DENON PMA-520AE,  Denon PMA-720AE, lub BC ACOUSTIQUE EX 222. Jak to się ma do Hk3380? I czy też zagra dobrze z wyżej polecanymi kolumnami?,

Ok zamówiłem Denon PMA-720A, teraz muszę wybrać któreś kolumny

Edytowano przez Piotr80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się od 260e

Jeszcze jedno pytanie odnośnie kabli głośnikowych, obecnie mam coś takiego jak mrs ofc chyba 2×4mm. Zostawić je czy może kupić coś innego? Jeśli tak to co polecacie? Długość kabli jaką będę potrzebował to ok.2 x 3m. Czy stosuje się jakieś końcówki? Obecnie mam poprostu  oskórowany kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Piotr80 napisał:

Jeszcze jedno pytanie odnośnie kabli głośnikowych, obecnie mam coś takiego jak mrs ofc chyba 2×4mm. Zostawić je czy może kupić coś innego? Jeśli tak to co polecacie? Długość kabli jaką będę potrzebował to ok.2 x 3m. Czy stosuje się jakieś końcówki? Obecnie mam poprostu  oskórowany kabel.

O zmianie kabli nie należy decydować zbyt pochopnie. Najpierw osłuchaj się z nowym sprzętem przez jakiś czas i dopiero wtedy można myśleć o ich wymianie , gdy będziesz potrzebował coś lekko skorygować w brzmieniu. Bardzo prawdopodobne, że możesz pozostać przy tych które masz, bo wymiana na droższe może wymagać niewspółmiernych kosztów w w stosunku do jakiejkolwiek poprawy dźwięku.

Zakończenia kabli zwykle nie wnoszą nic pozytywnego poza łatwiejszym ich podłączaniem. Niektóre wzmacniacze i kolumny nie akceptują gołych kabli i wtedy są niezbędne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...