Skocz do zawartości

Amplituner stereo - podłączenie


milos

Recommended Posts

Witam, mam zamiar zmienić mój obecny amplituner, który gra z moimi kolumnami (KEF IQ90) na amplituner stereo.

W związku z tym potrzebuje pomocy technicznej z doborem odpowiedniego urządzania.

Obecnie, kiedy włączę telewizor, amplituner włącza się również. Telewizor wtedy wycisza swoje głośniki a głośność z pilota telewizora steruje głośnością amplitunera (nie używam w ten sposób w zasadzie pilota od ampli).

Zależałoby mi żeby tą funkcję zachować i teraz pytanie, czy muszę w takim razie kupić tuner z we/wy hdmi np. Onkyo TX-8270? czy da się to zrealizować przy użyciu amplitunera z wejściem optycznym jak np HK 3770?

Dodam jeszcze, że amplituner najczęściej współpracuje z tv, ale chciałbym mieć możliwość słuchania muzyki przez usb i bluetooth.

Pozdrawiam,

 

 

 

 

Edytowano przez milos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego zestawu najlepiej sprawdzi się model ze złączami HDMI. To przyszłość, w takiej konfiguracji masz zapewnioną odpowiednią współpracę. Moim zdaniem najlepszą opcją będzie Onkyo TX-8270. Tym bardziej że to dobre towarzystwo dla kolumn Kef (oczywiście biorąc pod uwagę ofertę amplitunerów stereofonicznych sieciowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Obecnie mam Onkyo TX-Nr509 - 5.1 kanałowy, nie mam wybitnego słuchu ale muzyka z tego zestawu mnie nie zachwyca.

Będę miał możliwość przetestowania 8270 więc sobie ocenię. Pytanie jakie mi się nasuwa to czy warto walczyć o to HDMI, czy np za podobną kwotę można kupić coś muzycznie lepszego? Czy warto zainteresować się  jakimś innym wzmacniaczem/ ampli bez HDMI?

Np. Yamaha 803D, jest wyraźnie lepsza? (to już raczej góra mojego budżetu)

Chciałbym tylko mieć coś z dobrym przetwornikiem C-A bo nie mam dobrego źródła i z BT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...