Skocz do zawartości

ONKYO TX-8250 & YAMAHA R-N602


melman

Recommended Posts

Witam , chciałbym spytac który z tych dwóch amplitunerów wystepujacych w tytule mozecie  polecić bo cenowo prawie identycznie . Chciałbym do tego  zestaw kolumn Dali Zensor 7 lub KLIPSCH Reference R-28F i co do kolumn takze prosilbym o rade ... Mam przeznaczone na caly zestaw tak max 6 tys złotych a niezbyt orientuje sie w temacie , chcialbym jednak spelnic marzenie i miec fajny zestaw stereo w mieszkaniu , pokój ok 25 metrów. Tyle tego sprzetu i roznych opini ze naprawde ciezko sie zdecydowac bo i pieniadze niemale ... Prosze o pomoc , pozdrawiam serdecznie . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Podane przez Ciebie urządzenia i kolumny to bardzo dobre rozwiązania, wybór jednak zależy od Twoich indywiduaknych preferencji. Zacznę od elektroniki. Yamaha R-N602 i Onkyo TX-8250 to bezpośredni konkurenci. Pod względem wyposażenia Yamaha stawia przed wszystkim na swój system MusicCast, Onkyo natomiast na systemy otwarte Google Chromecast czy DTS Play:Fi. Dźwiękowo Yamaha jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Sprawdza się to w muzyce rozrywkowej, rockowej. Onkyo jest równiejsze, bardziej dokładne. Biorąc pod uwagę Twoje propozycje kolumn, do amplitunera Yamaha zdecydowanie polecam Dali. To kolumny o cieplejszym, bardziej gęstym dżwieku. Klipsch natomiast to mocne, szybkie, bardzo szczegółowe granie z bardzo wyraźnie podkreślonymi skrajami pasma (szczególnie górą), lepszym kompanem dla nich będzie spokojniejszy i łagodniejszy amplituner Onkyo. Z mojej strony na pewno zwróciłbym Twoją uwagę także na kolumny Heco Aurora 700 oraz Monitor Audio Bronze 6. Aktualnie do zestawu Monitor Audio w prezencie dostajesz bardzo ciekawy gramofon Pro-Ject Primary E.

Jest wiele konfiguracji, kwestia wyboru, porozmawiania. Są także możliwości wypożyczenia, wtedy sprawdzisz sobie zestaw jak brzmi w Twoim salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rn602 i Onkyo 8250 to konkurencja. Jeśli ktoś ci zdecydowanie jasno wskazuje na konkretny jeden model to cię naciąga. To modele.konkirencyjne. podobnie wyposażone o delikatnie innym dźwięku. Onkyo jest stonowane, równe, melodyjne, Yamaha natomiast żywa, angażuje w muzykę, jasna. 

Zacznij wybór od kolumn a elektronika dopasujesz wszystko.

Klipsche r28 odpuść. To modele do kina domowego. Zensor 7 już fajna kolumna. Obok zestawił bym heco 700, monitor audio bronze 6 czy magnat 727. 

Każde z nich gra inaczej. Posłuchasz zobaczysz i wtedy szlif elektronika. 

Zapraszamy na odsłuch albo po wypożyczenie sprzętu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Podane przez Ciebie urządzenia i kolumny to bardzo dobre rozwiązania, wybór jednak zależy od Twoich indywiduaknych preferencji. Zacznę od elektroniki. Yamaha R-N602 i Onkyo TX-8250 to bezpośredni konkurenci. Pod względem wyposażenia Yamaha stawia przed wszystkim na swój system MusicCast, Onkyo natomiast na systemy otwarte Google Chromecast czy DTS Play:Fi. Dźwiękowo Yamaha jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Sprawdza się to w muzyce rozrywkowej, rockowej. Onkyo jest równiejsze, bardziej dokładne. Biorąc pod uwagę Twoje propozycje kolumn, do amplitunera Yamaha zdecydowanie polecam Dali. To kolumny o cieplejszym, bardziej gęstym dżwieku. Klipsch natomiast to mocne, szybkie, bardzo szczegółowe granie z bardzo wyraźnie podkreślonymi skrajami pasma (szczególnie górą), lepszym kompanem dla nich będzie spokojniejszy i łagodniejszy amplituner Onkyo. Z mojej strony na pewno zwróciłbym Twoją uwagę także na kolumny Heco Aurora 700 oraz Monitor Audio Bronze 6. Aktualnie do zestawu Monitor Audio w prezencie dostajesz bardzo ciekawy gramofon Pro-Ject Primary E.

Jest wiele konfiguracji, kwestia wyboru, porozmawiania. Są także możliwości wypożyczenia, wtedy sprawdzisz sobie zestaw jak brzmi w Twoim salonie.

Bardzo dziękuje za zainteresowanie moim postem i odpowiedz , mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim wiec zawsze szukalem sprzetu w Media Expert lub Euro Rtv Agd jednak tam nie ma szans posłuchania za to czasem fajne promocje ,,, zauwazylem jednak ze panstwa sklep jest w Pabianicach wiec nie mialbym tak daleko . Szukalem czegos w Lodzi i jest sklep RTVmax.pl ale poczytałem i podobno sprowadzaja sprzet  z zagranicy i sa problemy z gwarancja w razie awari (odpuscilem sobie ) . Sprzet bede chcial kupic w okolicach 10-20 sierpien wiec moje pytanie ile wczesniej musze dzwonic do panstwa sklepu aby umówic sie na ewentualny odsluch i rade co do wyboru audio  . ?Poszukam recenzji i opini o panstwa sklepei i mam nadzieje ze beda lepsze jak u konkurencji . Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam serdecznie . 

 

 

 

 

14 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

Rn602 i Onkyo 8250 to konkurencja. Jeśli ktoś ci zdecydowanie jasno wskazuje na konkretny jeden model to cię naciąga. To modele.konkirencyjne. podobnie wyposażone o delikatnie innym dźwięku. Onkyo jest stonowane, równe, melodyjne, Yamaha natomiast żywa, angażuje w muzykę, jasna. 

Zacznij wybór od kolumn a elektronika dopasujesz wszystko.

Klipsche r28 odpuść. To modele do kina domowego. Zensor 7 już fajna kolumna. Obok zestawił bym heco 700, monitor audio bronze 6 czy magnat 727. 

Każde z nich gra inaczej. Posłuchasz zobaczysz i wtedy szlif elektronika. 

Zapraszamy na odsłuch albo po wypożyczenie sprzętu.

Piotrek

Bardzo dziekuje za rade i zainteresowanie , bede mial na uwadze panskie rady i sugestie które sa niezwykle pomocne ,, mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim wiec do Oswiecimia az 200 km wiec troszke daleko ,,, mimo wszystko raz jeszcze dziekuje i pozdrawiam . 

Edytowano przez melman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w takim razie na odsłuchy, najlepiej daj znać 2-3 dni przed przyjazdem, wtedy rezerwujemy salę odsluchową. Na miejscu możesz posłuchać i porównać wiele rozwiązań, co będzie Ci odpowiadało weźmiesz do domu na sprawdzenie. Ceny mamy naprawdę atrakcyjne, a sprzęt wyłącznie od polskich dystrybutorów z polską gwarancją. Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie odsłuchów - czy taka rezerwacja sali i odsluchy obliguja mnie do zakupu sprzetu w panstwa sklepie  a jesli nie i ewentualnie rezygnuje z kupna (hipotetyczna sytuacja )  czy ponosze za to jakiesz koszty ? 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotówką i wolnym czasem będę dysponował w okolicach 10-13 sierpnia , wtedy też zadzwonie do państwa salonów audio w celu porównania ofert  na dany dzien i dogadania szczegółów ewentualnego odsłuchu . Bardzo dziękuje za pomoc , pozdrawiam serdecznie . :5_smiley:

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Koronnym przykładem jest wymieniony już RTV MAX , ogólnie nie polecam.

Dzięki Tomek , zanim zapisalem sie na to forum to wlasnie ten salon RTVmax bralem pod uwage ( odległość od mojego miejsca zamieszkania ) jednak poczytalem opinie i wiele było negatywnych . Podobno w Warszawie tez jest fajny salon audio Planeta Dzwięku . 

Edytowano przez melman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, melman napisał:

Podobno w Warszawie tez jest fajny salon audio Planeta Dzwięku . 

Do Łodzi masz bliżej , bądź patriotą :) . Masz Top HI-FI ( obsługa naprawdę w porządku), Q21 ( Pabianice), Best Audio ( ale chyba nie ten budżet , choć zadzwonić możesz), a jak weźmiesz pod uwagę sprzęt używany to Komis na Piotrkowskiej 204 ( naprawdę polecam zajrzeć). Chyba , że chcesz posłuchać w domu ,to oczywiście odległość nie ma znaczenia i masz S4Home. 

Dnia 25.06.2018 o 22:06, melman napisał:

chcialbym jednak spelnic marzenie i miec fajny zestaw stereo w mieszkaniu , pokój ok 25 metrów. Tyle tego sprzetu i roznych opini ze naprawde ciezko sie zdecydowac bo i pieniadze niemale ...

Jak mógłbyś sprecyzować co to znaczy fajny ? Czy chodzi o dźwięk , czy funkcje ? Jak funkcje to jakie ? Weź pod uwagę , że mając określoną kwotę( ok.2k. wzmacniacz) im będziemy mieli więcej funkcji ,tym niestety gorzej będzie z dźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , wiem że można na taki sprzęt wydać majątek ale czy 6 tyś zł  budżetu na Pabianice Q21 to za mało ? Zerkalem na ich strone i myśle ze sie zmieszcze ,(mozna przecież pytac o upusty :) ) podobają mi sie Dali Zensor 7 (ewentualnie 5 ) , maja dobre opinie i chcialbym ich posłuchać z jakimś amplitunerem ( chodzi mi o dobry dzwięk  ) bez szczególnie wymyślnych funkcji ale wiadomo ze Wi-fi musi byc ;) . . . Polecają Yamaha lub Onkyo . Denony  do tych głosnikow odradzają . Dlatego amplituner a nie wzmacniacz ponieważ zalezy mi na stacjach radiowych . Oczywiscie jakis bluray w przyszlości tez chcialbym dokupic bo myślę że  i w systemie 2.0  mozna z wielka przyjemnoscią obejrzec film (również do odtwarzania płyt cd  ) na czym też mi zależy . Miejsca na zestaw 5.1 nie mam i w sumie go nie potrzebuje . Pozdrawiam . 

Edytowano przez melman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, melman napisał:

Pabianice Q21 to za mało ?

Nie pisałem o Q21 tylko Best Audio. W Pabianicach w Q21 mają wszystkie marki, również te z Audio Klanu ( Yamaha) spokojnie się mieścisz.

7 godzin temu, melman napisał:

bez szczególnie wymyślnych funkcji ale wiadomo ze Wi-fi musi byc ;)

nie koniecznie.

 

7 godzin temu, melman napisał:

Dlatego amplituner a nie wzmacniacz ponieważ zalezy mi na stacjach radiowych .

Wi-fi , Bluetooth, stacje internetowe oraz wiele innych serwisów tak Audio jak Video zapewni Rapsberry Pi3 podłączona do wzmacniacza.

 

7 godzin temu, melman napisał:

Oczywiscie jakis bluray w przyszlości tez chcialbym dokupic bo myślę że  i w systemie 2.0  mozna z wielka przyjemnoscią obejrzec film (również do odtwarzania płyt cd  ) na czym też mi zależy . Miejsca na zestaw 5.1 nie mam i w sumie go nie potrzebuje . Pozdrawiam . 

Aż miło się czyta ,jak ktoś rozsądnie podchodzi do tematu , szacunek. Oczywiście, że zamiast oglądać film z dźwiękiem PCM sztucznie rozbitym na 9 głośników możemy mieć lepszą jakość w stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :5_smiley:. Wybacz , nie zaczaiłem z tym Q21 i Best Audio , mój błąd - tam faktycznie trzeba być "milionerem" ^_^. Raczej zostane przy amplitunerze stereo i myślę że w pełni spelni moje oczekiwania , mimo wszystko dzięki za informacje bo nawet nie wiedzialem ze istnieje coś takiego jak Rapsberry Pi3 :D(czlowiek uczy się całe życie ) . Jak popatrzylem to bluray od 300 zł do nawet 3000 tyś ... o.O. Szok . Mam nadzieje że za max maxów :8_laughing: 1000 zł cos znajde do sporadycznego ogladania filmów i słuchania muzyki z CD . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎30 o 15:37, melman napisał:

Mam nadzieje że za max maxów :8_laughing: 1000 zł cos znajde do sporadycznego ogladania filmów i słuchania muzyki z CD . 

Odkąd kupiłem Rapsberry PI 3 odtwarzacz BD poszedł na szafę ,bo przez ostatnie trzy lata uruchomiłem go może dwa razy. Zakup filmów po 100 zł, by coś raz obejrzeć i wrócić do tego po latach, już mnie nie pociąga :) .  Malina sprawdza się idealnie tak w muzyce jak i w filmach. Do odtwarzania muzyki z płyt CD ,jest odtwarzacz CD.

Za 1000 zł mam:

https://botland.com.pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-3-b-plus/11142-raspberry-pi-3-model-b-wifi-dual-band-bluetooth-1gb-ram-14ghz-7131796402594.html

+                                                                                                                                                                                                                                                     https://botland.com.pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/4870-hifiberry-digi-z-transformatorem-karta-dzwiekowa-do-raspberry-pi-32ba-4260439550101.html 

dotyczy wzmacniacza z wejściem cyfrowym ( DAC)

lub : https://botland.com.pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/5065-hifiberry-dac-pro-rca-karta-dzwiekowa-do-raspberry-pi-32bazero.html

gdy nie mamy DAC -a we wzmacniaczu. Dokładamy obudowę , zasilacz z wyłącznikiem , kartę pamięci. Całość ok. 600 zł.

W komisie wymienionym w poprzednim poście za 400 zł można kupić ( posłuchać na miejscu), naprawdę przyzwoity odtwarzacz CD.

Do tego wzmak + kolumny i zostaje tylko słuchanie :) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale dla nowych użytkowników to jednak może być początkowo strach. Cierpliwość wskazana. 

Piotrek , " co Ty wiesz o cierpliwości" :) , nie chciałbyś słyszeć tych słów , które padały, gdy przez tydzień " ustawiałem" Malinę która mi doradziłeś :) 

Z Volumio poszło nie źle, ale poszedłem za ciosem i mam drugą z wyjściem Coaxial , wgrałem OSMC ( do filmów i muzyki) i tu dopiero wgranie obsługi Spotify Connekt to była droga przez mękę. Ale się udało i to jak !!! ( teraz mam w telefonie dwa połączenia ze Spotify Connect tj. wyświetla Malinę jako osmc i wówczas mam utwory na ekranie wraz z okładką i tekstem utworu ,oraz jako Your device i leci sama muzyka bez wyświetlania ,dźwięk przez pre wzmacniacza , normalnie full wypas ).

Z Maliny już bym teraz nie zrezygnował .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomaz75 napisał:

Tomek A ja polecam do Raspberry,moodeaudio w/G mnie lepsza jakość dźwięku i obsługa Tidal hi-fi. 

Kiedyś korzystałem z Tidala, ale przeszedłem na Spotify Premium z powodu dużo większej bazy płyt , szczególnie starego rocka i bluesa. Może nie miałem szczęścia, ale większości płyt które mnie interesowały nie mieli dostępnych :) Mam wolną kartę pamięci to sprawdzę  Moode audio , zobaczymy co lepsze w porównaniu z Volumio , dzięki za sugestię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...