Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze stereo


Sengaia

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Przeglądam forum od jesieni i nie mam pojęcia co wybrać, każdy temat burzy moje założenie. Zawsze kończy się tak samo że za mały budżet żeby grało, dalej lepiej poszukać używki będzie lepiej grało, za duży salon nie starczy mocy itd. Niby pieniądze są ale po prostu nie chce wydać więcej niż 2.5-3k to już max(wzmacniacz i kolumny) Może kiedyś jak już będę wiedział co chce to zainteresuję się czymś droższym. I jako laik boję się wchodzić w sprzęt używany. Powiem tak, jak jestem u brata to nawet dla mnie ładnie gra kino domowe Yamahy za 2k (amp,cd+5głośników) więc nie mam wygórowanych oczekiwań.

To będzie pierwszy zestaw w życiu. Główne założenia to muzyka dla mnie Rock, Jazz dla żony Pop, także telewizor a z czasem cd i gramofon(posiadam troszkę winyli). 

Podam co mnie zainteresowało tylko nie wiem czy to by się trzymało kupy :)

DENON PMA-720AE SREBRNY + KOLUMNY MAGNAT Shadow 207 (BIEL to zalecenie żony że jak chce wydać tyle bezsensownie kasy to chociaż niech kolumny będą białe)

Chętnie bym się wybrał do jakiegoś salonu ale wszędzie jest daleko a czasu brak. Więc liczę na waszą pomoc co z czym połączyć żeby grało przyzwoicie) 

P.S. Proszę nie pisać "a byś dołożył 500-1000zł to byś miał to i to". Bo już to przerabiałem czytając forum i kończyło się to na 10K :D 

Z góry dziękuje za każdą sugestię i pomoc przy wyborze. Poniżej zamieszczam rysunek poglądowy salonu w którym to miało by się znajdować(oczywiście regał do przesunięcia w ramach miejsca dla kolumny)

Pozdrawiam

 

 

Salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

zacznę od kolumn - na pewno Magnat Shadow to bardzo dobra opcja, przyzwoite kolumny, uniwersalne, które dobrze nagłośnią Twój salon i są białe. Alternatywa jest moim zdaniem tylko jedna - Pylon Audio Pearl 25 w kolorze białym.

Elektronika - do Magnat Shadow wolałbym zastosować wzmacniacz o bardziej szybki, zdecydowanym graniu. W podobnym budżecie moim zdanem lepiej poradzi sobie Marantz PM5005. Spójrz także na Pioneer A-30AE oraz koniecznie jeden z modeli wzmacniaczy NAD. Już model C316 BEE będzie dobrą opcją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...