Skocz do zawartości

Przenośny sprzęt do odtwarzania muzyki z internetu


misiekuba

Recommended Posts

Witam koleżanki i kolegów forumowiczów! 

 

Chciałem Was prosić o poradę. Otóż, w naszym domu miłośnikiem muzyki jest moja żona. Gdy ma gorszy dzień w pracy po powrocie do domu po prostu zamyka się z telefonem i słuchawkami nausznymi i słucha muzyki. Słuchawki ma ponoć przyzwoite, ale nie sądzę aby telefon pozwalał generować sygnał, który w pełni wykorzysta ich możliwości. Stąd i moja prośba. Czy moglibyście polecić mi jakieś przenośne urządzenie, które pozwala odsłuchiwać muzykę z internetu w dobrej jakości? Mój budżet to 1000zł. 1200zł w maxie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza budżetem, ale LG V30. Mobilnie uważam to za najlepsze rozwiązanie i ogarnie niejedne słuchawki.

Jeśli odsłuchuje ze streamingu w formacie stratnym to możesz pomyśleć nad sensownymi słuchawkam bezprzewodowymi, które zagrają z jej obecnym telefonem lub laptopem. Ogromna wygoda w domu. Osobiście korzystałem w ten sposób z Sony MDR-100ABN, a obecnie MDR-1000X. Akurat Sony obsługuje LDAC więc jakoś połączenia będzie lepsza jeśli także źródło będzie pracowało w tym standardzie. Większość urządzeń z transmisją bluetooth pracuje najwyżej w AptX i to w zupełności wystarczy. Na rynku jest sporo całkiem udanych konstrukcji tego typu m.in. B&O H7 lub H9, Denon AH-GC20, Sennheiser Momentum czy Bowers&Wilkins P5. Bardziej "funowo" brzmią JBL Everest 700 lub Samsung Level-Over. Kwestia preferencji dźwiękowych żony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponujecie mobilność na smyczy. Telefon ze słuchawkami można wziąć ze sobą. W przypadku wzmacniacza mobilność to 3m kabel od słuchawek w najlepszym razie. Przydałoby się więcej informacji na temat tego jak żona słucha muzyki. Leży/siedzi podczas słuchania, a może się przemieszcza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie! 

Żona słucha muzyki głównie "w trybie odpoczynku", a więc siedzi lub leży. Zdarza jej się "wziąć" muzykę na steper lub na przejażdżkę rowerem, ale to nie jest raczej dominująca forma słuchania. Stawiam, że steper stanowi jakieś 5% a rower kolejne 4-5% w skali roku, a więc można je pominąć. Rano i wieczorem, przy różnych czynnościach codziennych puszcza też vlogi z YT via telefon - bez słuchawek - choć tutaj raczej jakość dźwięku ma mniejsze znaczenie, bo chodzi chyba głównie oto, aby coś "brzęczało". 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A dowiedz się proszę co to za słuchawki jeszcze.

 

Słuchawki to Panasonic RP-HXS400, żona kupiła je parę lat temu, jeszcze będąc studentką. 

EDIT: Żona twierdzi, że słyszy wyraźna różnicę, gdy słuchawki podłączone są do jej telefonu lub komputera, a gdy słucha muzyki z mojego komputera. Mój komputer z racji tego iż, musiał mieć możliwość obsługi programów do projektowania 3D ,jest dość mocny. A z racji iż, to firma pokrywała zakup, to ma też pewną rezerwę mocy. ;) Dlatego - przypuszczam - że wraz z mocną kartą graficzną, przy okazji dostała mi się mocniejsza karta muzyczna. Ale to tylko tak na marginesie, a propos różnicy w brzmieniu słuchawek podłączonych do różnych urządzeń. 

 

Edytowano przez misiekuba
Dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...