Skocz do zawartości

nowicjusz szuka zestawu


piter

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Jak w temacie szukam zestawu kina domowego i niestety mam mocno ograniczony budżet - ok. 2000zł
Mam mały pokój 16m2, do tego otwarty na kuchnie co mysle mocno wpłynie na odsłuch dźwięku (negatywnie) , niestety mała ilość miejsca na kolumny - idealnie byłoby żeby nie miały dużych wymiarów, często słucham muzyki - min. marilion, depeche mode, massive attack, genesis, springsteen, t.love, kult.
Co do czasu poświęconego na oglądaniu filmów i słuchania muzyki to tak 50 na 50.
Jak już widać szukam kompromisu, mianowicie chciałbym żeby ten zestaw przyzwoicie zagrał również muzyke - co pewnie bedzie bardzo trudne...
Nie jestem maniakalnym audiofilem ale doceniam jakość dobrego dżwięku, ciężko dobrać mi zestaw gdyż nie mam jakiegoś doświadczenia w tej dziedzinie.
Nie wiem czy mam kupić gotowy zestaw czy np. dobierać głośniki, amplituner itd.
Do tej pory myślałem nad Pianocraftem E800 Yamahy ale czy to maleństwo potrafi porządnie zagrać? przepraszam za takie pytanie ale naprawde nie mam bladego pojęcia.
A może kupić Tannoy efx 6.1 albo JBL SCS 178 SCS178 i dobrać reszte- też nie wiem jak to gra, lub denon DHT-500SD - http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=379312754 albo poprostu kupić gotowy zestaw Yamahy w np. Saturnie - tylko jaki?
Wiem że pytań zadałem mnóstwo chyba za dużo oczekuje i przepraszam za tak obszerny opis.
Jeżeli jest taka możliwość to bardzo proszę o pomoc w wyborze dla mnie zestawu , zaproponowanie jakiegoś innego - byłbym wdzięczny
Pozdrawiam Piter!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje sprzętu wielokanałowego, mam świadomość że nie zagra rewelacyjnie muzykę ale chciałbym osiągnąć jakiś kompromis - najprościej byłoby pewnie odpowiedzieć że nie ma takiego sprzętu za taką cenę, lecz może jest coś co możecie mi polecić żeby w przynajmniej w jakimś stopniu spełniło moje oczekiwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE he tylko sie nie smiej - szajs Manty 2.1 i to przez komputer - gdy przychodziłem od kolegi, który miał Paradigmy i słuchał muzy w stereo nie mogłem się otrząsnąć, wydawało mi się że muzyka z moich głośniczków gra jakby przez butelke...
Każdy teraz sprzęt bedzie dla mnie dużo lepszy icon_biggrin.gif ale nie znaczy to że zadowole się byle czym - chce jakoś mądrze wydać te pieniądze, trochę lat temu słuchałem muze z wieży samsunga ale powtarzam że chcę również oglądnąc film z efektami...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym raczej Balboa. Będzie bez porównania lepiej. Jeżeli jesteś zdecydowany na Harmana, znajdź na http://www.hdtv.com.pl/forum/ forumowicza o nicku blackninja. On jest autoryzowanym sprzedawcą, ma dobre ceny i sporą wiedzę. Na pewno pomoże Ci w doborze sprzętu. Mnie pomógł już dwukrotnie, choć u niego nie kupowałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo kierujesz mnie w dobrym kierunku chyba, wczoraj byłem przypadkowo w media markt i słuchałem te Balboa z Harmanem - niestety tylko radia ale musze powiedzieć że dżwięk mi się spodobał, tylko cena mi się nie podoba ich - czy te SCS 178 dadza mi jakąś namiastke tego? -zauważ że mam mały pokój.
Natomiast Yamaha Pianocraft jest jednak nie dla mnie - tez troche posłuchałem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie dadzą, niestety. W filmie jako tako ale w muzyce już nie. Balboa to minimum, nie chcę już mówić, z czym zagrałoby jeszcze lepiej...Rozpoznaj ceny u blackninji bo może się okazać, że będą w Twoim zasięgu. Albo nie kupuj wszystkich kolumn od razu. Lepsze to, niż niedosyt przez kilka lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno racja Pablo.
Pomęcze cię jeszcze chwilke...
Mam jeszcze 2 opcje wyboru sprzętu, wiem że druga byłaby rozsądniejsza icon_biggrin.gif : ale nie chodzi mi oto, chciałbym abyś wskazał mi konkretny sprzęt z podanych.

1. Kupno małych głosników- w gre wchodzą JBL SCS 178 lub plastikowe pierdziawki Tannoy EFX 6.1 (opcja raczej na kino domowe)

2. Kupno tylko dwóch kolumn przednich ale dość porządnych, które potrafią zagrać dobrym basem oczywiscie niezbyt duże (wiem że Paradigmy nie są wielkie a mają świetny dżwięk) - i tu nie wiem jakie, może zaproponujesz mi coś ciekawego...? (opcja raczej na muzyke, zresztą serce mi podpowiada taką opcje icon_razz.gif ).
W pózniejszym czasie dokupienie reszty głośników.

To ma grać na wcześniej podanym amplitunerze i niestety chce przeznaczyc na zakup głosników góra 1000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwzględnie opcja 2, dobrze Ci serce podpowiada. Nie chcę rekomendować konkretnego modelu - to zależy od muzyki, której słuchasz i Twoich indywidualnych preferencji.

Jeszcze jedno - czy już kupiłeś ten amplituner? Za jaki czas zamierzasz dokupić pozostałe głośniki? Pytam, gdyż sprzęt wielokanałowy starzeje się bardzo szybko i jeżeli inwestycja się opóźni, lepszym rozwiązaniem byłby zakup wzmacniacza lub amplitunera stereofonicznego i późniejsza wymiana na KD niż rozbudowa w odległej perspektywie przestarzałego sprzętu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w sobote wybieram się na odsłuch - trochę mam szczęście bo okazało się że mój kolega ma wejścia w JBL, więc może dostane jakiś rabat.
Nie kupiłem jeszcze amplitunera, zdecyduje się poprostu na głosniki ktore mi się spodobaja - jeżeli zestaw 5.1 będzie mi odpowiadał to kupie do niego ampla avr 147, jeżeli się okaże że to kiszka to pójde w strone stereo no i tak jak mówisz wzmacniacz też inny.
Czy z firmy JBL znasz jakieś ciekawe głosniki typowo pod stereo (wymagania jak wcześniej) no i wzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz podłogowych JBLów pod stereo to chyba najlepszym rozwiązaniem będą Northridge E80. E90 wyjdą już drożej, a w E60 moim zdaniem nie ma co się pakować. Pojawiają się co jakiś czas używane E80 na gwarancji w cenie około tysiąca złotych.
Kolejną propozycją ze stajni JBLa są podłogowce serii LX (najnowsze LX2005, wcześniejsze LX8 i LX80).
Wg mnie niezłym wyjściem będą dość uniwersalne JAMO CLASSIC 8 (trójdrożne, czterogłośnikowe), które potrafią ładnie zgrać na rockowo zarówno na 10, jak i na 20-30m^2. Poniżej masz link do aukcji
http://www.allegro.pl/item381680040_jamo_c...db_stanie_.html
Będą zdecydowanielepszym wyjściem niż nowszy od nich E850.
http://www.allegro.pl/item374388534_supern...kpl_2_szt_.html
A a modele E870 i E875 bardzo rzadko pojawia się na rynku używanego sprzętu, no i niestety cena zazwyczaj przekracza tysiąc zł.

A Alternatywą w stosunku do amplitunerów kina domowego HK147 może być KH245 (z tego co pamiętam, to i tak oba nie mają HDMI, więc chyba lepiej kupić ciut wyższy model). A jeżeli zostajesz przy stereo to masz amplituner 3480 (i słabszy model - 3380), bo tegoroczna nowość 3490 to już raczej cena w okolicy 2 tysięcy
Jest używany 3480 za 850zł
http://www.allegro.pl/item381413614_harman...super_stan.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje RoRo za obszerny opis icon_biggrin.gif .Jest tylko mały(duży) problem - może nie wczytałeś się zbyt mocno w moje wcześniejsze posty ale duże kolumny to raczej nie moge mieć, dlatego poszukuje takich - określiłbym to średnich (górna granica to wielkość typu paradigm monitor), bo żona wyrzuciłaby mnie razem z tymi głośnikami icon_mrgreen.gif. Ale dziękuje - napewno ten amplituner jeżeli zdecyduje się na stereo wart jest uwagi.
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...